Plug - osnovna tema

Koliko kosta samo Vodel daske i raonici da se uzmu? Moj 757 je potrosen do 99%. Sledaca faza je da mi pukne daska

Nisam siguran da pase jer je pluzno glava drugacija.Mozda moze da se uzme orginal celo pluzna glava vogelova ali mislim da rupe ne pasuju.Na imt su bar na mom 755 bila 3 srafa koja drze glavu a na vogelu 756.2 su 2 srafa.Za 757 nisam siguran.
 
Jel i tvoj sa ovakvim klipom i ovom oprugom ? Ne znam koliko bi izaslo da se odradi drugi klip sa kockom ili postoji opcija da se ovaj prepravi.
[/QUO Јесте нисам никад имао проблема са окретањем.....Пре пар година сам мењао опруге јер је једна пукла а нисам могао да купим једну него пар ради одлично....
 
Moze jedno pitanje ,buni me podesavanje pluga tj osovine.

Po tabeli trebalo bi na rupu 12 da ide za belorusa L950 plug 30 cm razmak.( naj pribliznije).Ali ne kapiram gde treba da ubodem rupu 12 ili naspram cega da gledam.Ne znam ni sad na koliko je nastelovano tj na koji razmak tockova kad je nekako ukoso postavljena greda.Tako sam ga kupio nastelovanog.


86c56f24ce2c81a9de72d202980beb02.jpg
207fcf1bdeb7a18ca2ddbc65c59549d5.jpg
698a5a0fe23d2c0ffa22d57188638e32.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Šta ste rekli, gde ima da se kupe Frank raonici za 757? I koja je cena?
Godinama koristim hudjikove i ne traju ni približno kao što neki pišu. Sad sam uzeo becejske, mgm plamen. Oni neće trajati ni toliko kako vidim.
 
Ja sam toliko sizio od te male privrede da sam imao ideje da na original vogelov raonik busim nove rupe kako bi namontirao na plug.
Hvala svima na odgovorima. Gledacu da kupim obe vogel glave a ove daske dok jedna ne pukne cemo terati pa kad pukne zamenin. Danas sam mislio da ce puci. Ugazeno da traktor sa sva 4 tocka proklizava, daska se savila samo cekam krc da se desi :D
A pride isao u pomoc. Moje poradjeno prekljuce...
 
Nevjerujem što pišete, da 20-25h odradite sa raonicima, ja montirao, i samo idu..... Dok nebudu dva prsta debljine do daske, neskidam..... Sve kupujem u plamen srbobran, i nemam problema
 
Daner, u piramidu u prvu rupu skroz dole levo (gledano na tvojoj slici) a u poprečnoj gredi vidiš gde počinje broj 1 a gde je 12.
 
Nesto mi mikron nema kvalitet kao ranije. Uzeo sam 2016 raonike i spiceve za vogel bili su premium parts. Orao celu sezonu sa jednim krajem, za sledecu okrenu spic i gas. Ove godine sam opet uzeo spiceve kod njih ali sada su IQ parts. Posle 80 jutara morao sam da okrenem spic. Raonici su i dalje dobri.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh