Plug - osnovna tema

Ozbiljna je to firma i ne bi smelo da se desi to točak-crtalo. Verovatno nešto ne stoji kako treba.
Crtalo je ispred glave i ako dobro stoji nema šansu (ne bi trebalo ako sve stiji kako treba) da daska baca na neorano.
Nije to do pluga,nego do montaze,montirali su ga nestrucno,a vrv imaju sve crno na belo od fabrike kako sta ide.imam takav plug(152)i sve stoji po ps.
 
Mi nemožemo da otkrijemo tu grešku, točak je potisnut na tengeri naprijed do kosnika i malo je nabačen na kosnik, i u radu između točka i lakta crtala je oko 3 cm, to ja na dubini oranja oko 30 cm, na manjoj dubini je luft veći.
 
Kako god rođak neće ništa da reklamira, eno ga priprema ploču da ubaci između grede i nosača točka da bi mogao točak pomaći naprijed još oko 5 cm.
Radi se možda o tome da su sa drugog pluga ugradili delove njemu, a na drugi plug delove sa njegovog pluga i sada obojica imaju problem.
 
Kod nas svaku kupljenu novu mašinu prvo puštanje u rad obavljaju serviseri. Pogotovo ta zvučnija imena...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Kod mene je bio ,,serviser" da pusti Rubin u rad, nije ništa znao, čak ni ono što piše u propratnoj knjižici, a čekao sam tri meseca puštanje u rad.
Na sreću ,,serviser" se vratio na stari posao traktoriste.
Nije bolja situacija ni sa nekim prodavcima mehanizacije. Odem u Alneks u Pa da pogledam Diretu, a prodavac ne zna ni ono što piše na sajtu i nema koga da pita.
 
Nazad
Vrh