Plug - osnovna tema

Ima da, samo treba preispitati jel to prolazi jer vode se kao njemački brend, uprava je u Njemačkoj...
 
Sutra idem u Bijeljinu na skup za konsultacije, predpostavljam da će imati neku listu svojih proizvoda za koju ćemo moći konkurisati.
 
I nasi iz Srbije bi davali subvencije za domace proizvode kao braca Madjari nego kod nas nema nista domace.. Ima par manjih firmi koje nekako opstaju a sve vece sto je vredelo otislo za dzabaka..
 
Kod nas je mehanizacija iz Dubice domaći proizvod i njihov je proizvod subvencionisan sa 40 % a uvoz 30 %, ali su malo skuplji pa dođe na isto.
 
Nisu još stigle cijene, danas sam pričao sa jednim dobavljačem i oni očekuju cjenovnik oko prvog septembra kad krene konkurs.
 
Pitanje za orače sa višebraznim plugovima. Negdje sam pročitao da nekad ljudi skinu jednu brazdu sa pluga kad je teže oranje. Predpostavljam da se to radi na bilo kom plugu bez obzira dali je on 2+1 ili 3+0. Dali se u tom slučaju prebacuje i zadnji plaz pošto je on duži od ostalih brazdi ili se ne prebacuje. Dosta se mučim oko izbora pluga a bliže se te Mađarske subvencije. Nije mi bitna toliko cijena pluga jer je subvencija 70 % ako odobre ali mi je bitno da ne napravim grešku pri izboru.
 
Ako se odlučim za ravnjak uzeo bi 3 brazde, a ako se odlučim na okretač onda bi svakako morao 2 brazde jer su i oni teški oko 800 kg. Nadam se da tih 800 kg nije preteško za 75 ks i 3200kg.
 
Neće mu biti svejedno 800 kg. To zapamti.
Moj traktor je preko 4 tone i kada zakačim dvobrazni obrtač odmah gume pumpam na 1,6 najmanje i opet klecnu. Nije da drma traktor ali ima vag.
Inače moj plug ima onaj nož mesto crtala pa sam to prebao a raonik ostalo nisam dirao, kada sam skinuo treću glavu.
 
U katalogu ovog Titana 2 brazde piše težina 820 kg i 860kg a preporuka traktora 60-90 ks, sad mi nije jasno kako će ga nositi traktor od 60 ks.
 
Nazad
Vrh