Plug - osnovna tema

Radi li neko delove za Rabe plugove, ili samo original? Cene su im baš momačke
 
Matiću grešiš za Rabe.Svojevremeno sam vukao sa Belorusom Rabe 3×30 koji ima manje daske od imt 756 za 25-30% mnogo se lakše vukao,i mnogo bolje prevrtao zemlju od gore pomenutog.
Ništa nije ispod Lemkena,Kvernelanda itd samo što nisu nešto zastupljeni.
 
Ovde kod mene je skoro sve teska zemlja za obradu,4 i 5 klasa...ima i nesto pored reka sto ide lakse ali malo je toga.
 
Koliko sam ja primetio da ozbiljnije firme u ponudi plugova imaju više tipova plužnih tela, da bi se moglo uklopiti za razne tipove zemljišta, tako da cenim da više dolazi do izražaja izbor daske nego izbor samog proizvođača pluga, jer složiće te se samnom sve su to giganti i ozbiljne firme...
E sad što većina nas koristi jugoslovenske plugove, a oni dolazili sa samo jednim tipom dasaka to je druga stvar...
 
Sremac nije tako.
Proletos sto smo obisli petonger, regent i lemken, a mislim i ermo imaju samo dva tipa dasaka i ponudi novih pligova - pune i rešetkaste daske.
Za petingera mi rekoše da je zbog nabavke delova,inače bi se čekalo na rezervnu dasku.
A ja bas mislio da uzmem specifične daske za moju banatsku crnicu.
 
Jbg kod prodavacs zastupnika. Ako hoću nov plug ne mogu ga poručiti iz Norveške, Nemačke ili Franciske vec u Srbiji, a onu uvoze samo jedan tip punih dasaka.
A fabrike obicno imaju bar 7 tipova dasaka i ti to vidiš samo na prospektu.
Mislim da je kod vogela pre moglo da se bira da li un ili wy
 
Moj je visina 68cm ali zaorava kukuruzovinu,jedino gde je kombajn stao pa ostavio gomilu tu nece
ee7409aed9feb9b84604be972217f63a.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh