Plug - osnovna tema

Da ima i (s)emajlirane glave mnogo je to jaka cena ali o.k ti najbolje znaš šta ti odgovara.
 
Ja sam tastu proširio 756 a sebi sam uzeo jeftino 755 koi sam i proširio i produžo sada mu je zahvat 2x35 a razmak plužnih glava 110cm i zetor 7011 ga vuče ko od šale na dubini od 30cm.
 
Ili mi se čini ili je plug mnogo zavaljen prema oranju?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Točno. Slika je dosta stara, plug kupljen nedugo prije tog oranja, a traktor uzak (vanjska širina 145 cm) pa se jako nagne u stranu kod dubljeg oranja. Nije mi se dalo to podešavati, ionako se oralo ok. Plug je izvorno 2x14", ali sam ga presložio na 1x12". Vidi se da su pretlužnjaci na zadnjoj glavi izbačeni za 5 cm u neizorano, Kasnije sam napravio novi nosač za te pretplužnjake, malo se verzirao s plugom i nakon toga izgleda nešto bolje. Čini mi se da je na toj drugoj slici i traktor proširen sa 145 na 151 cm. Kad se usporede obje slike, vidi se da poprečni nagib pluga kod oranja tim plugom ne utječe na kvalitetu oranja.

 
Od ove jeseni razumem ljude koji kupe kod Pedje u Prhovu neku masinu. Celu jesen gledam plug i nista se nije pojavilo u nekom normalnom odnosu cena-stanje. Ovako je kod nega paprwno ali su masine koliko toliko pristojne i uglavnom ima vise slicnih pa se da probrati.
 
Uopšteno teško je naći bilo koju mašinu da je u dobrom i pristojnom stanju da ne žališ para.Velika većina prodavaca su teški lažovi, čast izuzecima koji putem telefona odmah kažu šta je i kako dok ostali nahvale na sva usta ne bi li se zaputio kod njih a kada odeš vidiš da to nije ono što si došao da vidiš.Možda te trgovačke fore prolaze tako kod nekoga i verovatno se neko i zalepi na prešpricanu i iznaftiranu mašinu ali nema realnosti.
 
Nazad
Vrh