Plug - osnovna tema

Matiću znaš i sam, mašine se kupuju da rade, ni zapadnjaci se ne luksuziraju, prodaju kada se izraubuje, uvoznici malo nešto oprave, lepo ofarbaju i nabiju duplu cenu. Imao prilike da gledam slike mašina koje su kod pedje završile. Kada ih on servisira i ofarba, cena ide x3, ajd što je cena, nego što nema mnogo razgovora.
 
Matiću znaš i sam, mašine se kupuju da rade, ni zapadnjaci se ne luksuziraju, prodaju kada se izraubuje, uvoznici malo nešto oprave, lepo ofarbaju i nabiju duplu cenu. Imao prilike da gledam slike mašina koje su kod pedje završile. Kada ih on servisira i ofarba, cena ide x3, ajd što je cena, nego što nema mnogo razgovora.
Ko ga jebe kad on nece ja jos manje ocu,fala Bogu uvek Ima onih skim se moze i koji hoce
 
Ima li svrhe orati dvobraznim obrtačem bez točka?
Bojčetiću oreš sa dve ili tri brazde?
Sa dve brazde. Tri brazde sam samo preneo iz dvorista u drugo dvoriste i zakljucio da 3 brazde bi brzo unistilo moj traktor koliko ga to ljulja.
Tocak je ostao na trecoj brazdi. Kad kupim 1021.3/1025.2/1221.3 zakacicu i trecu glavu
 
jel ima delova ze te eberhard? Kako rade naspram regenta ili lemkena?dosta su jeftiniji od njih a i nema ih nesto puno koji je bolji sa resetkastom ili punom daskom?
 
Zavisi od zemljišta.Regent se najlakše vuče od velike većine plugova ali je i najmekši.Rabe ore za desetku ali se teže vuče.Lemken je jak i žilav plug, u teškoj i tvrdoj zemlji ne ore Bog zna kako.Kverneland takođe jak i robustan, za nijansu bolje ore od Lemkena i lakše ide koliko sam primetio.Po meni sve plugove uterati u tešku zemlju 4-5 klase i onda izvesti zaključak dok u lakim zemljištima svaki plug ore lepo za kalendar.Ja sam imao i imam tu čast da probam svašta od plugova na svim mogućim tipovima zemljišta.
 
Lemken ima lepljiv materijal. Kada je izuzetno laka zemlja i mokra lepi za daske. Vogel ne lepi ma kakva da je zemlja. Lemken ima izuzetno lako podesavanje. Za 5min se moze namestiti plug
 
Nazad
Vrh