Plug - osnovna tema

Ima kod mene u selu, plus točak koji je lošeg kvaliteta, dubina max. do 25 i što je najvažnije da nema mogućnost štelovanja prednje osovine a samim tim se lepo ne može ni naštelovati da radi
U toj klasi imaš trobrazne ravnjake, kvalitetnije sa mogućnošću štelovanja Unlu i Bosanska Dubica još bolje
 
Unlu više nema kupio bih ga, ovog ima na stanju. Prednja osovina je slično rešena kao na unlu može da se pomera levo desno, kako to misliš ne može da se našteluje.
 
Kod ovoga u selu prednja osovina se ne pomera a samim tim bez štelovanja, a ima štelovanja zahvata
Bolji ti je Dubicin jaguar l950, ima bolje daske, predplužnjake, bolji točak i dobru mogućnost štelovanja
 
Danas sam razgovarao sa firmom Fop Bečej o njihovim plugovima. Čovijek mi tvrdi da jedan traktor isto vuče plug 757.2 i 756.3, a tako im piše i u upustvu. Razlika u zahvati je 20 cm (70- 90). Šta mislite dali je to moguće. Plan mi je moj Fop 756.2 proširiti na 14 coli 2 x 14 ili kupiti treću brazdu pa napraviti 3x12 coli Traktor je df 75 ks zemlja srednje teška.
 
Danas sam razgovarao sa firmom Fop Bečej o njihovim plugovima. Čovijek mi tvrdi da jedan traktor isto vuče plug 757.2 i 756.3, a tako im piše i u upustvu. Razlika u zahvati je 20 cm (70- 90). Šta mislite dali je to moguće. Plan mi je moj Fop 756.2 proširiti na 14 coli 2 x 14 ili kupiti treću brazdu pa napraviti 3x12 coli Traktor je df 75 ks zemlja srednje teška.
Nema šanse. Pričali smo već o tome na forumu ali nisam uspeo da pronađem knjižicu koju sam imao o otporu, centru sile i slično gde je sve objašnjeno. Sećam se da je sigurno lakše da vuče 3x25 nego 2x35 ali 3x30 mislim da ne, možda bi isto bilo 3x27, ovo sad nagađam jer ne mogu da dokumentujem...
 
Sve zavisi koju dubinu oranja zelis,sa 3brazde nema sanse da ides 30cm ali 20-25cm mozda bi mogao, ja imam rusa 82.1 pa sam smanjio na ,30 po brazdi pa ide
28fe158edb88db0e05f026651f5eecec.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Iskreno i meni bi najbolje lego traktor 90-95 konja da imam brzinu,a tvoj 75, najbolje da ostanes sa dve brazde jos ako mozes da menja zahvat 30-35

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako moj zahvat 30 proširim na 35 to sam zamislio ubacivanjem dole na nosaču glave na 2 šarafa, tako da mogu lako skinuti ako zatreba 30.
 
Slažem se, ipak je pametnije 2x14. Idem na varijantu ako ga prodam kupiću nov Fop 757.2 a ako ne prodam onda proširenje.
 
Intercomerc Šamac mi je prije mjesec dana ponudio sa sajamskim popustom 2150e, a neznam koliko je u Bečeju.
 
Nazad
Vrh