Plug - osnovna tema

Na mojoj zemlji nema nikakve razlike da li je Regent, Lemken ili Kverneland. Lemken i Kverneland su ti kao JD i Fendt. Najskuplji su ubedljivo, verovatno i najbolji iako ja to do sad nisam video ( pogledati moje muke sa plugom). Imaju najveći izbor dasaka, kod nas ne ali generalno, rađeni su od najkvalitetnijih materijala ( opet pogledati klip gde ja orem) .Regent se ekstra lako vuče, lagan je za hidrauliku a već sam rekao da je od ova tri najmekši...Ako kupiš 2+1 i ne treba ti treća glava za Lemkena, možeš doneti kod mene ako ti smeta u dvorištu... :haha: :haha: :haha:
Jel da skineš farbu? :LOL:
 
@olalija
Imam plug manjih dimenzija 72-3cm sa 95cm.
Probao sam u kukuruzistu vise kombinacija iza beraca sempetera, zmaja iza burgona bez tarupa i iza adaptera petorednih kapela i fantinija.
Iza dvorednih beraca zmaj-sempeter ako su koliko toliko uredni tarupi i ne jurca se u berbi zna da zagusi ali uglavnom kad pocinjem oranje i otvaram brazdu prvi prohod i ako ne pratim red gusi, dzombe ostaju gore i bude busenljivo oranje.
Iza burgona bez tarupa kad odstoji neko vreme lakse je orati nego iza beraca jer sva masa je u visu iako su veliki komadi ne hvata se za plug i lako se oslobadja mase i ako pratis red pretpluznjake malo vise se spuste i oranje bude dosa dobro.
Iza adaptera zna biti sareno kao tvoj fantini ima spor tarup i to budu dosta dugacki stapovi od 30-40cm i zna da pravi probleme pogotovo ako je stabljika bila robusna.
Kapelo 5-6 reda radi fantazija to budu komadi kao kutija cigara i tu se ore kao strnjika. Jedino po meni ko ima mogucnost da ukljuci da cokanje razbaca na secki da ne bude samo iza slamotresa nego razbaca u celi prohod to je onda ful posao em čokanji su puni fosfora a nije ostalo u trakama od 150cm.
Za tanjiranje sam jedino ako se po mokrom kose kukuruzi, pa da se podignu duboki tragovi zamesaju ostaci.
A ako je po suvom koseno a lose tarupirano samo MALCER napravi pepeo obrije dzombe do zemlje i to mozes orati i sa imt 755 plugom.
Potrosnja sa malcerom oko 2.5-3l po kj zahvata 4 reda i traktor 60ks bila bi manja da je malo jaci ridjan oko 80ks. Masa usitnjena razbacana i obrijana za razlaganje ekstra pripremljena.
 
Poslednja izmena:
Meni Regent hoće da zaguši samo na zadnjoj brazdi jer su pretplužnjak i nosač točka jako blizu jedan drugog i nema dovoljno mesta da progura masu.Ako baš ima dosta mase pretplužnjak dignem gore i radim bez njega ili istanjiram parcelu pa onda orem i nema nikakvih problema.
 
Jbg željko tvoj plug je iz prošlog veka, nije merodavan:haha: .
Olalija kritikujr novije regente, koji su mekši, a meni samo nabija komplekse i odbija od kupovine. E ne mogu se opustiti, rešio da uzmem nov plug, i opet njesra. E da ima kuhn ne bi lomio tastaturu, još manje glavu.:ppozdrav:
 
On te navodi da kupis lemkena 2+1 i da mu prepustis trecu glavu da upari na svoj trobrazni i ne mora kupovati nov plug.:D
A ja sam samo izlozio svoje iskustvo kako se plug ponasa u kukuruzovinu sto je najveci problem prilikom zaoravanja i gusenja. Po meni 80 visina 100 duzina je skroz korektna. Ima kod nas regent, 4 brazde 115cm razmak i 80+ visina nema da gusi samo guta ali nije to poenta da on samo spakuje ogromnu masu i da ne gusi i pravi vazdusne dzepove, nego da je sto bolje usitnjeno da se bolje razlaze pravi humus i da nagodinu ne vadis polu razgradjene biljne ostatke.
 
Poslednja izmena:
Pre nego što sam kupio novog Kuhna bio sam u Itebeju kod čoveka da gledam polovnog Potingera Servo 35 3+1. Čovek ima njega i Regent Titan, tako nešto, isto 3+1. Gledao Potingera, extra plug al mi bio skup. Pogledam onako usput Regenta i vidim da je varen, pitam čoveka za to a on kaže da ga je prekinuo pa ga je vario. Vukao ga je JD 6930 ako se dobro sećam, a tad kad sam ja bio da gledam plug već su bili uzeli i JD 6195m.
 
Ako imas u ponudi 2+1 uzmi taj pa ces videti,lako se skida treca brazda a nekad ako budes menjao traktor vec imas plug

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kupljen u januaru, proba ce biti oranje strnjike. Na jesen valjda nece gusiti.
29212b262eab660809a0c9b71154b3bf.jpg
 
Geci ima u ponudi 2+1, samo je malo viši cenovno :udri: . Jebeno, želje su jedno, mogućnosti postoje, realno nema potrebe za 3 glave.
Ovo oko pucanja, ja mislim da se to ne sme desiti kod dvobraznog pluga regent marke. Jesam do sada vukao 757, ali sada bih da brže orem, magare može vući, pa bi da nesmetano ganjam brže u oranju.
 
Ja se mislim da za Turčina uzmem trobrazni vogel L950 ali mi se ne dopada visina koja je 70-75 ako se ne varam. Ore li neko sa ovim plugom,kako to ide guši li?
 
Geci ima u ponudi 2+1, samo je malo viši cenovno :udri: . Jebeno, želje su jedno, mogućnosti postoje, realno nema potrebe za 3 glave.
Ovo oko pucanja, ja mislim da se to ne sme desiti kod dvobraznog pluga regent marke. Jesam do sada vukao 757, ali sada bih da brže orem, magare može vući, pa bi da nesmetano ganjam brže u oranju.
Nije baš sve u brzini, ja kad orem neku težu zemlju, nekad mogu povuć brže, ali onda plug ne slaže kako treba, prebacuje i svašta nešto. Bolje ga onda još raširit na zahvatu i sporije. U težoj zemlji do 7-7,5 meni moj najljepše radi, a mogu nekad i kilometar dva brže od tog ga potegnit... To mene malo pati, sad mi je na 16 cola, stavio bi na 20 najrađe, ali ovo mi najbolje paše za uz međe.
 
Nazad
Vrh