Plug - osnovna tema

Vidim i ja da se kroz daske jos malo pa providi ali kad bi bila povoljna cijena...ma najvaznije mi je da potrefim plug koji je konstrukcijski dobar da se dobro ponasa kako u lakoj tako i u teskoj zemlji da dobro zaorava biljne ostatke nije tezak za vuci i slicno u tom slucaju nije problem u njega uloziti par stotina eura u protivnom dzaba od novih dasaka plazova i lemesa .
Nanišani ti onaj regent.
 
Jedino sto me od samog pocetka dvoumi oko Regenta je to sto ,koliko vidim na slici ,ima jednosmjerni cilindar.
Prosle godine sam donosio od prijatelja na probu jedan slican i pored toga sto je bio suvise nizak i kratak ,nerviralo me je i njegovo okretanje ,okretao se tako sto prvo pustis slobodan protok ulja ,zatim on slobodnim padom padne dole pa onda ga moras uhvatiti u pravom momentu da potjeras cilindrom u gornji polozaj.
 
Drugar je na 755 namontirao od leoparda točak i hvata ali na knap.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kako su se pokazali ovi plugovi.Olt Alkar je u pitanju.Koja je visina koji razmak izmedju glava?Koliko je lošiji od 756.20vk?
790aceea89714b3127ea083e754f958a.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Hvala na slikovitom odgovoru.Sad je jasnije.Nije tesko razbusiti odgovarajuce rupe.

- - - - - - - - - -

I mene zanima uporediti 756,alkara i krivog leoparda.Prednosti,mane,kako koji guta masu.....
Treba mi jos jedan plug i sta odabrati,jer cena je vise nego razlicita od stotinak evra za alkara ,preko leoparda koji je u sredini pa do 500e za 756 kako se krecu cene po oglasima i vasarima.
 
Izvinjavam se sto ovako upadam sa pitanjem koje je mozda bilo ponovljeno vec mnogo puta,da li neko moze da mi kaze gde da pogledam da kupim tocak za Imt-ov plug 614 mislim da je u pitanju?
 
Ovaj plug je ok. Ali taj plug nemoze da ore dublje od 20-25cm. ( moje misljenje)
 
Ni ne treba dublje od 25... Hydrein plugovi (glave) kod nas "ne prolaze" ali na sjeveru europe rade i dan danas jer gore je 15-20cm najveca dubina za oranje. Ove glave jako lijepo okrecu plasticu i ne mrve ju jako a to njima gore bas terba. Plaz s tanjurom si mogao vidjeti na OLT Slavonac plugu koliko puta, nije to nista novo, dapace, staro ko Isusovo magare ;) Bespotrebna komplikacija kad i obican plaz odradjuje posao...
 
То су даске сличне попут ових на мом довдезвел плугу.
20141004114819.jpg

Њена дужина је цирка 98 цм, а тако је повијена као што каже Бобо, да ради у тешкој пластичној земљи.

Ја сам са њим орао прве годне на око 35 цм, без проблема, једино што је малко земље прелазило преко дасака управо јер су исте ниске. То не смета уопште и најпосле могу да се уграде додатни дефлектори, бар на последу главу, како би та последња бразда била чиста...
 
Nazad
Vrh