Plug - osnovna tema

@Bobo
Ti ako staviš na svoj plug vogel-noot glave i daske-----nećeš znati da ga podesiš! :haha: :ppozdrav:
 
Ma daaaj...

Ozbiljan mi je plan da to uradim u dogledno vrijeme. Na mom plugu kad sam ga uzeo prije dvije godine su daske bile nove ali mala privreda, obicna plocevina, vec su se potrosile do pola. Znaci kroz par godina je red mjenjati ili daske ili kompletan plug. Ako se tad jos bude moglo kupiti vogel noot glace za leoparda, ja cu riskirati s njima. Ako rama ne bude "slusala" lako ja kupim poderan vogel plug i prebacim glave na njega...
 
Poslednja izmena:
sta kazete,meni se dopada najvise kverneland,sta bi bio najpametnij izbor...
Mislim da je taj kverneland neka budževina tu su samo glave od KV.A čini mi se da se i okreće naopačke "preko dasaka" što se meni lično nesviđa.
 
Poslednja izmena:
Lako moguce da je stariji tip kvernelanda ali tocak svakako nije njegov. Piramida, klizac za odradjivanje sirine zahvata prve glave mi lice na kverneland kao i glave sto su original.

Po pitanju okretanja mnogi kverneland noseni plugovi (ako ne i svi) se mogu okretati i ispod i iznad rama, samo se prebaci cilnidar na drugu stranu okretaljke...
 
U tome i jeste problem što ja mislim da ni piramida nije od KV. ustvari mislim da sem glava i njihovih nosača ništa nije od KV.tako da nema mogućnost prebacivanja cilindra.@gromil aj nazovi čoveka ako ti nije teško pa nam javi.
 
Cuj, rama ako je ispravna ne igra veliku ulogu posto radna tjela rade posao. Tocak je tu, crtala su tu, okretanje se moze okrenuti kako kome pase, to je naj manji problem. No ako je budzevina i cjena mora biti takva...
 
Ovaj pug je Krone samo su daske gore kvernelandove ,vidio samo nekoliko takvih plugova valjda su KV i Krone surađivali pozdrav.

 
Zvao sam sad covjeka i on kaze da su glave Kverneland a ostalo Krone Mustang da je bila neka saradnja i da je to fabricki njegov izgled a za okretanje nije mi ni on znao objasnit kaze samo da je dvosmjerni cilindar i da ima neku kocku.
Sta kazete za ovog regenta sto sam okacio link,okacio sam i od jednog lemkena samo nije mi jasno nece da ga otvori,taj lemken opal 90 nema crtala nego nekakve nozeve navarene na lemese...?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim poznavaocima ove teme.
Moze li mi neko reci nesto o ovom plugu?Da li valja za 577?
Raonici su mu losi i ja dosad ovakve nisam koristio a nisam ni vido.Cena mu je 550e.
p9050201.jpg
[/IMG]
p9050210.jpg
[/IMG]
p9050202.jpg
[/IMG]
 
Ne poznajem Srbiju al mi se cini da je Aleksinac "grbav teren". Ako jeste, BJEZI od mehanickog okretaca posto moras biti postavljen okomito na padinu da se plug okrene. Ako je traktor paralelan s kosinom od okretanja pluga nista. Ista stvar ako je masnija zemlja pa se zalijepi za dasku, Jedna strana pluga teza i opet okretanje otezano...
 
Vidi,ja prvenstveno bi zeleo da kupim plug 757 ali posto nemam puno vremena a i daleko mi je da idem severno od BG ovo mi je u susednom selu,cena bi mozda bila i 500e a to je u cenovnom rangu IMT 757.Nije mi nimalo bitno da bude okretac moze da ore i samo jednu stranu.Ne smeta mi to.Teren je i ravan i brdovit.Da li ima da se kupe ovakvi raonici negde i da li bi ja to nekada mogao da prepravim na hidraulino okretanje?
 
Ja sam imao Rabe mehanicki obrtac a imam parcele pod svom mogucim nagibima i nijednom se.nije desilo da nece da okrene a bivao je i kaljav i sa nalijepljenom zemljom i zaglavljenom kukuruzovinom.Ocigledno da ima razlika u mehanickom rjesenju,znam da neki imaju taj problem.Gledao sam npr. kako poznanik ore sa hidrailicnim obrtacem koji ima jednosmjerni cilindar pa mora da "hvata" trenutak kad ce ga aktivirati.Dok sam ga gledao,nijednom nije uspio da okrene plug od prve.

Poslato sa Samsung Galaxy
 

Vidim i ja da se kroz daske jos malo pa providi ali kad bi bila povoljna cijena...ma najvaznije mi je da potrefim plug koji je konstrukcijski dobar da se dobro ponasa kako u lakoj tako i u teskoj zemlji da dobro zaorava biljne ostatke nije tezak za vuci i slicno u tom slucaju nije problem u njega uloziti par stotina eura u protivnom dzaba od novih dasaka plazova i lemesa .
 
Cije predpluznjake kupiti za IMT 757.3 Ima li razlike u kvalitetu, velicini prepluznjaka od prozivodjaca do proizvodjaca, da li se neki lakse stavljaju na plug od drugih... I da li neko zna cene, jel neko skoro kupovao... Hvala na dgovorima! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh