Plug - osnovna tema

Da, leopard je kopirani regent a u Dubici su radili za vrijeme stare drzave daske (kompletna radna tjela u biti) za Vogel&Noot plugove. Desilo se sta se desilo 90-ih a dokumentacija im ostala i osla licenca u zastaru i sad smiju koristiti Vogel nacrte i sablone koje su im ostale i praviti njihova radna tjela i prodavati ih na svojim plugovima sto upravo i rade. Tako da Leopard ima "dalekog rodjaka" u Vogel&Noot-u a kopija je regenta.
 
Ako se na plugu javlja blaga kosa vuca tj prednji tockovi teze da idu u orano, na koju stranu bi trebalo pomeriti plug po osovini gledano od pozadi, levo ili desno? Ja mislim da bi trebalo malo ulevo, ali ipak da proverim.
 
Samo ako neko zna jel moze li ova kolenasta osovina od imt 752 jel sve isto kao na 755-756? I posle jel glava i daska pasu na imt 757 ili neki drugi?
 
Da li neko zna kakav je odnos kvaliteta potrošnih delova za plugove (i ostale mašine za obradu zemljišta) proizvođača Molbro, Original Frank i Premium parts?
 
Da, leopard je kopirani regent a u Dubici su radili za vrijeme stare drzave daske (kompletna radna tjela u biti) za Vogel&Noot plugove. Desilo se sta se desilo 90-ih a dokumentacija im ostala i osla licenca u zastaru i sad smiju koristiti Vogel nacrte i sablone koje su im ostale i praviti njihova radna tjela i prodavati ih na svojim plugovima sto upravo i rade. Tako da Leopard ima "dalekog rodjaka" u Vogel&Noot-u a kopija je regenta.
@Bobo,pa ovo je kao u španskoj seriji kada Horhe sazna da je sam sebi otac!:haha::ppozdrav:
 
@Bobo,pa ovo je kao u španskoj seriji kada Horhe sazna da je sam sebi otac!:haha::ppozdrav:


Skoro pa jeste tako ;)

Al za ozbiljno mi je tako rekao covjek na NS sajmu kad sam ga pitao od kad imaju licencu da koriste Vogel&NOOT glave na svojim plugovima kad su kopirali regenta? Rece mi covjek da su radili za V&N i da je papirologiji "istekao rok" i da sad oni smiju koristiti njihove nacrte bez ikakvih problema. Cim je takav plug bio izlozen na sajmu u NS i receno mi je da se mogu kupiti samo V&N radna tjela za mog leoparda bez ikakvih problema...

Ako on laze onda lazem i ja.
 
Nazad
Vrh