Plug - osnovna tema

Jel moze neko da mi kaze na koje sitnice i detalje treba obratitit paznju da bi se prepoznao pravi plug imt 755, posto ima mnogo kopija. Treba da pogledam jedan pa da znam sta da gledam... :osmeh:
 
Najbolje da se obratis clanu Mirko 015, on je specijalac za plugove, mada je sad malo redje na forumu ali ce ti pomoci sigurno.
 
Kako naštelovati predplužnjake? Na kojoj visini od tla ili na kojoj visini od raonika trebaju biti? I koliko ispred plužnog tela trebaju biti?
 
Jel moze neko da mi kaze kako je najbolje da stavim crtalo, treba li da bude u pravcu daske ili da ide malo u neorano i koliko ?
 
Pozdrav kolege:ppozdrav:,mozda je negde ranije u temi pisano o ovome ali potrebna mi je pomoc u vezi pluga imt 755 niski klirens.Prijatelju sam odradio neku uslugu i on mi je za uzvrat ponudio njegov plug imt 755 visoki klirens koji nije ispravan(pokidana greda) ostalo je sve ok.Mene interesuje dali su nosaci glava(daske) isti na imt 755 visoki klirens i i na imt-u 756?Daske su koliko znam iste na oba pluga 755-756.Ako su nosaci iste duzine,ja bih onda te nosace prepakovao na moj imt 755-NK i prosirio bih zahvat izmedju glava na 2x30.Time bih trebao dobiti imt 756 ako sam sve lepo proracunao?Zahvaljujem unapred na odgovorima.
 
755 i 756 sve isto,jedina razlika je u kosoj gredi(ona sto je kvadratna cev)kod 755 je ona kraca i plug je 10 coli i manji razmak izmedju glava a kod 756 je duza i 12 coli je i veci razmak izmedju glava.Jos jedna razlika je u poduznoj gredi na koju se kaci crtalo kod 755 je kraca,naravno i piramida i kosa okrugla cev.Sve ostalo dole je isto ako je klasicni 755 i 756 i ako su orginalni IMT,a ako su neke regularne kopije drzavnih firmi SFRJ i kopije male privrede moguce je da nemoze sve sraf na sraf,ima razlika.
 
Jel neko skoro kupovao nov imt plug? Gledao sam na sajtu ali ne pise cena. Konkretno me zanima 755 nk?

U FOP Becej proizvode 755 - sad ne znam da li je nk ili vk, cini mi se da je vk :S znam da je produzena rastojanje izmedju g., i da nose UN300 daske (kao i 756), prekjuce sam pricao s jednom inzinjerom ko radi tamo, pa sam se malo raspitao, naravno on cenu ne znam, za to trebati distributera...
Imas i na mojauto sto reklamira da prodaje takve plugove - mada mislim da tebe vise interesuje polovan plug nego nov, ali mozda gresim, pa zato da napisem, ako sam vec bio pricao s covekom. Kaze da sad stagnira proizvodnja, ali imaju jos na stanju neke plugove...
 
Mislim da je taj 755 visoki klirens izasao iz imt-a,jos uvek stoji plocica sa logom firme i podacima na njemu gde pise da je proizvodjac imt.Znaci nosaci glava su isti na 755VK i na 756, znam da su na mom 755 kraci merio sam ih a vidi se i golim okom da su kraci,onda mi samo ostaje da ih prepakujem na moj plug i da ga prosirim na 2x30.E sad kako bi bilo bolje odraditi prosirenje?Gredu ne bih sekao i produzavao jer bih je time oslabio,radije bih kupio komplet drugu gredu(cev) i isekao na vecu meru i postavio na mesto postojece.Ili je mozda bolje iz plocevine izrezati komade odredjene debljine izbusiti rupe na meru i njih dodati izmedju grede i na taj nacin povecati zahvat pluga?Svaki komentar ili sugestija je dobrodosla,ako neko ima neku sliku kako je odradio nesto slicno ,bio bih zahvalan ako je ubaci ovde u temu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh