Plug - osnovna tema

pozdrav svima :ppozdrav: Potreban mi je jedan savet. Da li neko poseduje plug vogel 1020LM obrtac 3 brazde i kakva su iskustva sa tim plugom? U karakteristikama pise da je to plug do 80ks a vukao bih ga za rusom 1025 . Model jaci od toga je 1020M ali cena je jaca za oko 3000e. Bilo kakav savet bi dobrodosao jer se lomim sta raditi. I da li je taj 1020M previse tezak za rusa? hvala unapred !
zokib
Imam ja tu kombinaciju MTZ 1025 i V/N LM 1020 mogu ti reci da sam zadovoljan kako ga vuce u brazdi malo je nezgodan za transport od njive do njive jer je dugacka poluga ali bez problema radi traktor s njim i podize za sad bez problema ovo je treca sezona kako radim uspesno s tom kombinacijom!Mislim da je 1020 M tezak za tog rusa sto se tice rada u brazdi mislim da nije problem vec samo u podizanju i transportu tu mislim da neces bas najsrecnije raditi opet ne mogu da ti kazem nista tacno jer nisam kacio i radio pa ne bih puno o onom sto nisam siguran,ali znam da je 1020 LM dobra kombinacija za MTZ 1025!
 
Pozdrav, planiro sam pravit dubinski tocak na plugu, e sad ne znam gdje da stavim, vido sam da neko stavlja na sredi a neko na kraju pluga. U pitanju je Rabewer taube 55
 
Imao sam ja takav plug i napravio sam sam sebi točak. Imao je originalni nosač za točak kao i sam točak ali je isti ukraden tokom transporta iz Njemačke gdje je kupljen.

Evo na slikama možeš da vidiš i nosač i točak i kako je napravljen.

k013fd.jpg


2uo6vko.jpg


2cmt11u.jpg


29bze9s.jpg


35lu984.jpg


2wfs1ee.jpg


Točak je odlično služio, guma je bila obična 14" od auta, tubeless, nikad je ništa nije oštetilo ili probilo. Nažalost plug sam prodao uz traktor.
 
Zombi: kad tebe je ovo orginalni nosac, al ja nemam nista vjerovatno cu pravit dva tocka za svaku stranu po jedan, e sad na pola pluga imam dvije zlobodne rupe pa sam ga mislio tu stavit a i dobro ce doc kao teg da se lakse okrene plug. E sad dali sta utice na oranje, kako se ponasa plug kad je tocak na pola ili na kraju pluga.
 
Zombi kako je isao u tezoj zemlji ovaj plug

Išao je pravo dobro, orao sam sa njim posle one suše od prije neku godinu, zemlja je bila kao beton ali je išao bez problema. Jako je težak i vrlo masivno konstruisan.

Zombi: kad tebe je ovo orginalni nosac, al ja nemam nista vjerovatno cu pravit dva tocka za svaku stranu po jedan, e sad na pola pluga imam dvije zlobodne rupe pa sam ga mislio tu stavit a i dobro ce doc kao teg da se lakse okrene plug. E sad dali sta utice na oranje, kako se ponasa plug kad je tocak na pola ili na kraju pluga.

Stavi na kraj pluga i pazi da lijevi i desni točak budu isto teški. Ako neki bude teži plug neće htjeti da se okrene pošto on ima mehaničko okretanje.
 
Kazi te mi sta mislite o VOGEL NOOT M 1020 Cplus plugu sa wy400 daskama .Ja se nesto razmisljam kupiti nov takav za traktor 120 ks .
 
Ok masina. Sa takvim radim u sezoni. Nijansu lakse se vuce Kuhn i Kverneland od njega. Jako dobro zaorava masu. Ne znam sta te jos zanima?
 
Imao sam UN prije, odlično radile daske.

Viđam da se ljudi ne žale isto tako niti na WY.

A vario naravno da je dobar, sad ovisi koliko ti treba..
 
ma ja podneo zahtev za kredit drzavni sa 6%kamate pa sad ako odobre stize nov ako ne kupujem polovan
A pisao sam VOGEL NOOT C plus M1020 vario sa wy daskama, predpluznjacima crtalima , tockom F600 radnim. E sad ako odobre kredit i stigne znacu dal sam se za..bo!
A reko kad ide preko kredita da uzmem vario jel orao sam sa trobraznim plugom pa mome MF6180 malo lako da vuce to na 35 cm po brazdi ovako cu moci da ga nadjem kako mu odgovara na nekih 7 km na h u oranju jer sve preko toga meni je prebrzo ja sam vise za laganiju voznju a iz tog razloga sam narucio sa WY dakama jer su spiralne i duze od UN daska .Mada koliko zemlje sve je to malo megalomanski.
 
@isidor
Ovaj sto ja radim sa njim, nije vario. Obican je. 106ks ga vuce na 3x36cm, a 127ks na 3x40cm. Najcesca brzina kojom radim je oko 9km/ha sa vecim traktorom. Vario je jos bolji jer mozes da nadjes tacno maksimalno opterecenje za neku zadatu brzinu. Ima predpluznjake, crtala i deflektore. Deflektore smo skinuli u kukuruzu jer nema potrebe kad su tu predpluznjaci, a sa njima nijansu je veca sansa da zagusi kad ima puno mase. Za sve plugove sa kojima sam radio je zajednicko da tarup na kombajnu koji radi kukuruze mora biti besprekoran. Kad je masa iseckana sitno, zaoraces sa bilo cime i nece gusiti. WY su resetkaste daske? Na ovom su restkaste, ali sam zaboravio koja je oznaka. Clan @leka je video plug u radu, ako je zapamtio koje su daske nek napise.
 
Sta mislite jel bolje da uzmem imt 755vk sa jednim crtalom i plasticnim deflektorima u dobrom stanju, 300e ili imt 756.25 sa kverneland glavama i jednim crtalom, cena 350e?
 
Za koji traktor? (Ako je ferguson u pitanju onda mu je puno 756). A inače je bolji plug 756.25 od 755.
 
Ima i kod nas u selu nekoliko IMT-Kverneland plugova. Ljudi znaju da nije obican IMT, ali ne znaju da je ustvari Kverneland(ako sam dobro napisao). Kazu da bolje ore od ostalih IMT plugova.
 
755 plug je nuzno zlo... ne okrece dobro a traktor nema snage da vuce veci zahvat, jedna brazda je zajuebana za daljnju obradu s malim traktorom ako su losiji uvjeti...

Radili smo godinama s 539 i 755.20 NK i nedavno uzmem 754 i prodam 755. Ocu bilo krivo sto sam prodao nas "plug koji je radio sasvim ok" za plug stariji godinu dana (sadasnji 754 je 1979.g.)

Plug je kupljen samo da bi ja s njim isao na natjecanja, te je dobio i prednje i zadnje crtalo.

Kad smo orali za psenicu, otac je orao s 539 i 754 u kombinaciji i nije mogao vjerovati da je to 2x12" zahvat pluga. Kaze da nikad lakse i nikad lijepse nije orao s 539 i dvobraznim plugom. On je odusevljen s njim a ja jos i vise.

Za 754 i 756.25 imam samo rijeci preporuke u rangu 2x12" plugova. Vjerujem da ima i boljih ali naspram 755.20, ovo je nesto sasvim drugacije.

Za 55ks s duplom vucom svakako gledaj 756.25, neces pogrijesiti.
 
Nazad
Vrh