Plug - osnovna tema

Tvoj duplak može i 756 da vuče, a ovaj 756.25 je dosta hvaljen na forumu, tako da ne bi pogrešio. Ima ga kolega Šanana..
Evo kako 47 ks duplak radi sa 756 prosle godine u jesen.
https://youtu.be/FOTY9ljzAQ8

Oru i kod mene neki sa 756 i sa imt 549 dez prve vuce ide dobro u pravulji ali u tezoj zemlji tesko. Ja sam ove godine orao jednu parcele jedva uzobalu uzvucem sa 60ks dv imt 756 , do mene jedan parcelu orao sa zetorom 4911 sa lancim i to samo na zalaz isto 756 plug.
 
Tacno, i kod mene gde je bilo tesko i gde se kukuruz brao po vlaznom i po kisi, morao sam da prekacim na 755 i uradilo se... Ali prosla godina mislim da nemoze biti merodavna, mnogo su bile kise i utabano...
 
Dobar i jedan i drugi ! Mada mi se vise svidja 755 nk ... ore fergi sa njim u prvu samo puca a moze i veci traktor ides brze i bolje se rastura zemlja , dok 756 moze samo da podigne fergi ;) ! 756 je ipak za traktore od 50 konja pa navise !
 
Pozdrav!
Jel tko ima ovakav plug.
Eberhardt?
aedc164e8e2726f57d6effec8bee8dfd.jpg
2c6c04519657da8665eb1cfd7821aa50.jpg


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Dobar i jedan i drugi ! Mada mi se vise svidja 755 nk ... ore fergi sa njim u prvu samo puca a moze i veci traktor ides brze i bolje se rastura zemlja , dok 756 moze samo da podigne fergi ;) ! 756 je ipak za traktore od 50 konja pa navise !

Ovdje se ne spominje 756.20 nego 756.25. Razlika kao **greška i oko...

I meni ne ide u glavu kako ja s 539 vucem 2x12" plug a moj ujak s 558 vuce isto tako 2x12" i moj komsija za 560 uzeo 2x12"...
 
Pa nisu probali 2x14" jer su ubedjeni da ne moze.....

Samo donekle si u pravu...

Probali su s 2x14" ali IMT 757.20 i kad su vidjeli da 558 ne ide a 560 moze al na knap vratili su se na 756.20. Da su kojim slucajem imali gdje vidjeti neki njemacki plug koji je u to doba naspram IMT-a bio napredan kao svemirski brod, orali bi da se sve prasi.

Tako i usporedba 756.20 i 756.25 Obadva su IMT proizvod, stovise rame su im identicne ali rama ne ore. Radna tjela na 756.25 su norveskog proizvodjaca Kverneland em lijepse oru em se lakse vuku kroz zemlju.

Zato i ne dajem podrsku za 755 plug posto je to nuzno zlo. Vidio sam da ima bolje i da je moj 539 u stanju bolje raditi s 754 nego sa 755 a 4" veci zahvat i oranje je ljepse odradjeno.
 
Upravo ta 4" nisu na odmet. To je 20cm po krugu vise nego sa 755.Krajni rezultat je manje napravljenih krugova, manje tabanja i manja potrosnja(pod uslovom da se traktor ne muci):osmeh:.
Godinama smo radili sa Rakovicom 65 i 2*12" plugom. Probali 2*14" plug i videli damoze da radi sa njim, ali treba znati nastelovati plug. Jedino u beton ili veoma suvoj zemlji mora 3. spora jer u prvoj bas dosta muci traktor. Imao sam proletos taj slucaj da su majmuni i gospoda volovi napravili put po njivi da sam u 3. sporoj jedva uzorao taj put. Plug na 20m nemoze da se spusti 5cm u zemlju. Tu sam posejao soju a oni opet pametni pa kroz soju idu do svojih njiva iako ima pravi put 300m dalje!
 
Jel može ko da mi kaže kakvi su huard ili kako se tako nekako zovu po kvalitzetu izrade,kvalitet sitnjenja zemlje i zaoravanje i po pitanju delova (raonici daske itd)
 
Može li mi neko reći, pod koim uglom je sečena greda (90x90) na plugu IMT 757-20 mada mislim da je na svim IMT plugovima taj ugao isti samo su grede različite dužine.
 
Konacno da i ja kupim drugi plug. Danas sam isao za Rumu da uzmem onaj imt 756. 25 za koji sam ovde pitao. Plug koliko sam ja mogao da vidim nije nigde krivljen i varen, fabricka je boja na njemu. Daske i oni produzetci na njima su orginal sa serijskim brojem i zigom, u jako dobrom stanju. Ima nosace deflektora ali ja ih necu kupovati jer mislim da mi nisu potrebni. Dobio sam jedno crtalo sa njim. Ono napred oko rucke za stelovanje je prepravljeno na U saraf i sad je dobro pricvrsceno da ne mrda nigde. Nadam se da ce ovaj plug posle mog batuje na pomeranje biti prwporod za oranje i kvalitet oranja.
 
Cestitam na kupovini. Vredece plug svaku paru. Dobro si izabrao :bravo:
Okaci neke slike da ga vidimo. Ja imam isti, i kada sam kupio resetkaste deflektore nove, morao sam da ih skinem jer plug gusi. Zapravo, nabija se zemlja izmedju daske i deflektora.
Vrlo je bitno za ovaj plug da imas oba crtala. Prati oglase da pronadjes neko sa visokim klirensom. Na oglasima su uglavnom crtala niskog klirensa.
 
Tako sam i ja razmisljao, ali plug mnogo lepse radi kada ima oba crtala. To ce ti potvrditi i Bobo.

Evo snimka gde sam ja orao sa oba crtala. Crtalo pravi lepsi zalogaj a i sece recimo slamu, i daska posle sve to lepo proguta. U suprotnom (u istoj ovoj njivi sam izgubio prednje crtalo tj puklo je po osovini), nabija se slama napred i zagusuje. Takodje su i brazde lepse.

Pogledaj snimak i videces, a ima jedan kratak ali lep deo da vidis od 1:25 kako su izorane brazde crne - nema ostataka iako sam usao traktorom posle kombajna tj nista nije ni izvuceno, ni razbacano.

 
Kupio bih troredni ili četvororedni pug obrtač (za traktor do 160KS), interesuje me da li da tražim što teži (masivniji) ili može i lakši primera radi i GASSNER ?
Može neki savet ili predlog , hvala unapred.
 
Prvi najdobronamerniji savet je da se plug ne kupuje na redove,nego na brazde. Berac moze da bude dvoredni,a plug dvobrazni,trobrazni...
Ima drugar na prodaju Rabe 3+1,na 3 glave je sve novo,a zadnja ima lose daske i skinuta je,ali je kompletna.
109135807794120320958159.jpg

109220217794117620958421.jpg

108777007794117587625091.jpg
 
Nazad
Vrh