Plug - osnovna tema

Ne znam za ram pluga, ali UN tela su se odlično pokazala u lakšim i srednje teškim zemljištima, jako dobro zaoravanje mase i jako intenzivno mrvljenje. Za teška ritska zemljišta baš i nisu.
 
Ne znam za ram pluga, ali UN tela su se odlično pokazala u lakšim i srednje teškim zemljištima, jako dobro zaoravanje mase i jako intenzivno mrvljenje. Za teška ritska zemljišta baš i nisu.

Posedujem taj plug, vuce ga 892 ali bogami trebalo bi ipak malo vise snage od 90ks. Raonici prvi trajali 4god uzorali jedno 500kj. Prezadovoljan sam sa njim
 
Ne znam za ram pluga, ali UN tela su se odlično pokazala u lakšim i srednje teškim zemljištima, jako dobro zaoravanje mase i jako intenzivno mrvljenje. Za teška ritska zemljišta baš i nisu.
Lalo po cemu zakljucujes da un400 nije za rit?veoma sam zadovoljan radom koji ima u upravo takvoj zemlji...uz sve torture koje je doziveo plug,lomove,kidanja... a 90 konja kod nas ne mogu da nose isti,a ni 105 se ne raduje previse.
 
Nema šta da zaključujem, znam iz iskustva. Ide to bez problema, ne vuče se posebno teško, ali mi se oranje ne sviđa, ostaje jako neravno, bar kad je naš rit u pitanju.
 
Poslednja izmena:
15mg5d5.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

24ymntv.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

4tk5e8.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

ove plugove ja vucem sa fotona 904
o5418l.jpg
[/IMG]
 
oce, oce samo da znas da su ti daske i raonici tanji sledece godine onoliko koliko je rdja uspela da se probije.. :ppozdrav: Tacno, nije puno ali tiha voda breg roni..
 
  • Like
Reagovanja: igo
pa ne mogu ja sve da stignem , to bas nikad nisam ni radio a trebalo bi barem nista ne kosta a pono vredi , nego sve zaboravim kad zavrsim oranje da ih podmazem .:ppozdrav:
 
To nije opravdanje, sledece godine kad budes orao trebace ti 5 jutara da ocistis daske, a do tad i traktoru ce teze da bude i vise ce da trosi i nece lepo da slaze brazu. Ovde na forumu ima ozbiljnih ljudi i pravih domacina i ja mislim da ce ti ljudi da se slogiraju kad cuju da ne mozes da stignes godinu dana da podmazes plug..
 
Nazad
Vrh