Plug - osnovna tema

kako mislis GOL plug
ima zahvat od 1,2m nije mali plug
nerazumem se u colove ali covek ga vuce sa 95 ks
 
to mu dođe 16 coli i malo mu je i tih 95 konja za njega ako ne ore pijesak,gol plug mislim na to da nema ni crtala niti predplužnjaka niti bilo šta drugo.Pogledaj mu špic lemeša zadnje brazde,smotan,plazovi potrošeni.Ne znam radi šta hoćeš ali ja to nebi uzimao.Ima kolega iskusnijih pa sačekaj da vidiš šta će oni reći,možda i nisam u pravu.
 
Jednobrazni plug...



1526185_586251051450861_684878351_n.jpg
 
Vladj ja bi to nazvap "Plugic".. :haha: :haha: Jer to planiras za Vladimirca za ljustenje strnjista??? :sta:
 
dali je ovaj plug dostojan za 550 e. ili koja e realna cena imam ga na ponuda
d5f3ebd357ac4f2692d6a82e.jpg

Plug je lepo zamisljen. Mislim da postoji stelovanje zahvata od 10 ili 12 coli do 16. Tako da se moze prilagoditi vecini traktora. Plazeve i raonike mozes uraditi kod svakog kovaca. Mene bi tu vise brinulo stanje daski, jer se one teze nalaze a i skuplje su. Da li uz plug ide tocak i crtalo?

- - - - - - - - - -

Vladj ja bi to nazvap "Plugic".. :haha: :haha: Jer to planiras za Vladimirca za ljustenje strnjista??? :sta:

Razmisljao sam ali sam odustao jer ima mali ucinak. Da je makar dve ili tri brazde. :osmeh:
 
Ma montiracu glave na moj vec postojeci IMT-610-15 i bice to dobro oranje :D izvinjavam se na OFF-u ali ja veci plug nisam video mogu slobodno reci!
 
Imam ja 754 i isto je zahvata 12" samo sto je 754 kratak kao i 755 dok je 756.25 malo veceg razmaka izmedju glava. Glave bi trebale biti jednake i vjerujem da lemes od 754 pase i na 756.25.

Zadnja i srednja rupa su u ravnini dok je rupa na spicu pomaknuta malo prema dolje i prema spicu lemesa...

Ok, potražit ću onda od 754 pa da vidimo.

Imam sad an tom plugu obične lemeše od 756 i neće mi baš u zemlju. Trebao bi lemeše sa isturenim špicom, a baš ti lemeše od 754 čini mi se da ga imaju, jer ovi od 756 su "ravni".

Šta kažeš za ova dva pluga.
Na prvom dodana treća brazda, ali okrugla greda, dal je to dobro ili loše?? Nebi dao više 3500 za njega, da se sredi možda bi i valjao.
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=plug+imt&page=5
Ovaj drugi neznam niti dal je original...
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-imt-oglas-9625426
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima,gde mogu naci cene ili mozda neko zna koliko se krece cena novog crtala za imt 755 ili 6 plug a takodje mi treba i cena daske za isti plug,hvala svima unapred
 
Zna li neko gde ima da se kupi tocak za leskovacke plugove i dali uopste postiji za njih tocak,ja i licno nisam vidjao.
 
Ja mislim da postoje orginal ticak za Leminda... Prodavao jedan covek u selu sad se kajem sto nisam ja kupio!!!
 
Ja i tata planiramo da za plugove kupimo nove daske i raonike pa mu ja kazem ajde da kupimo i tocak,ako ne budem nasao original ima da kupim IMT tocak i samo da ga prefarbam,a koliko je taj covek iz tvog sela trazio za taj tocak?
 
danas sam pogledao plug na lice mesto
daske su OK plazevi OK palicnici OK
ima opcije da se steluje na mahji zahvat postoje strafovi na druga i treca glava koji omogucuju da sama glava ide napred i nazad ima i mogucnost da sama glava se okrene naopako i moze se orati sa dve glave t.e. jedna zavisno od vlage koja u letnom periodu znatno fali
posledno koje e prihvatio bilo je da mu dam moj dvobrazdni plug i 150e. sad je na mene da odlucim
moj plug nemam trenutno bojlu sliku
dsc04061.jpg


- - - - - - - - - -

pronaso sam sliku na net. od isti plug gde se vidi strafovi koji omogucavaju okretahje na druga i treca glava
36158964b.jpg


- - - - - - - - - -

radi se o plug po ime SARAPANOS
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Jel neko moze na osnovu izgleda da prepozna ko je proizvodjac ovog pluga, posto plocice nema. Plug lici na imt 755,ali ja sumnjam da je kopija koju su nekada radili braca Karic u Peci. Ako neko moze da pomogne bio bi zahvalan.
 
Ovaj Grk je najjednostavniji plug što sam vidio. Može se podešavati i zahvat na zanimljiv način.Što bi ga volio probati u ovim mojim krčevinama ,da mu testiram tu cevku.
 
Ovaj "IMT" nije original... noge su previse visoko pomotane prema naprijed a osovina pluga bode u oci koliko nije ni slicna originalu...
 
Nazad
Vrh