Plug - osnovna tema

Koleg upravu si to je posao 5 minuta a svako ima barem preradjenog ulja.....
 
Zahvaljujem druže!!!!!!!
A Plamen?? Nisi ga spominjao, a njihova ponuda mi je trenutno najbliža, odnosno imam tu blizu u ponudi za kupiti.
Nisam ih koristio,sada imam ove Mikron Sirig,uzorali su do sada oko 30 ha i dobro se drze...ne znam dal ima original Frank da se kupe za IMT plugove,to bio posao,mada i cena dosta jaca...jbg kupis Plamen ako ti je blizu,probas,neces znati dok neisprobas...
 
Иго колико си платио плуг,како га вуче Фотон,јел трактор 80 ил 90 кс...
А остали немојте толико нападати човека,није намазао и јбг,намазаће,његов је плуг..можда и није завршио орање за ову годину...
 
oranje sam zavsio jos u oktonbar mesecu , oko 30 ha, plugove sam kupio pre tri godine na novosadskom sajmu , i stvarno sam zadovoljan lepo slazu a i jaki su . vucem ih sa fotona 824 i sa fotona 904 , 82ks i 94 ks
 
Ne napadamo coveka nego cisto da nauci jer mozda nezna eksploatacija tih delova je kraca sa takvim neodrzavanjem. Sto se mene licno tice ne mora nikad ni da ih podmazuje i nek svake godine stavlja nove kad vec kaze " ima se moze se kupicemo nove kad ovi otidju u aut ::novac::" ja sam samo hteo da kazem kako bi trebalo da se radi..
 
Аха,ок чини ми се да је добар плуг,масиван,само му порекло неваља,остало је ок....:ppozdrav:и намажи те даске,чувај новце,требаће за будућност....
Николи знам,јбг његово је,нека ради како мисли да ваља,ја сам своје давно премазао и ушушкао у шупи,товатна маст и преко новине...
 
  • Like
Reagovanja: igo
20r5uua.jpg
[/IMG]
 
Danas ofarbao jedan plug.... Neko ce sad reci "Ciro farbas i plugove" odgovor je da... Farbam sve zivo... :osmeh:

img2697.jpg
 
Nisam ih koristio,sada imam ove Mikron Sirig,uzorali su do sada oko 30 ha i dobro se drze...ne znam dal ima original Frank da se kupe za IMT plugove,to bio posao,mada i cena dosta jaca...jbg kupis Plamen ako ti je blizu,probas,neces znati dok neisprobas...

Taj Mikron Sirig ima isto svoju proizvodnju delova, ili su uvoznici??
Mislim da smo jednom prije uzeli Frank raonike na 610.14 pa plug nije htio dublje od 20-25 cm u zemlju, bili su baš neki "mali" raonici, kasnije sam skinuo sa druge brazde i stavio neki puno veči od našeg kovača privatnika i odmah je plug potonuo u zemlju, ove malene sam koristio samo za prvu brazdu, još je uvjek jedan na prvoj brazdi (onaj koji sam skinuo odpozadi), a na drugoj sam ih izmjenio več nekoliko.

Ako nebude mogučnosti da odem na vašar preko Dunava, a to bi mi bila največa želja i da tamo kupim sve potrebne delova, znam da je ponuda ogomna :osmeh:, uzet ću plamen djelove kod nas pa šta bude.
 
Taj Mikron Sirig ima isto svoju proizvodnju delova, ili su uvoznici??
Mislim da smo jednom prije uzeli Frank raonike na 610.14 pa plug nije htio dublje od 20-25 cm u zemlju, bili su baš neki "mali" raonici, kasnije sam skinuo sa druge brazde i stavio neki puno veči od našeg kovača privatnika i odmah je plug potonuo u zemlju, ove malene sam koristio samo za prvu brazdu, još je uvjek jedan na prvoj brazdi (onaj koji sam skinuo odpozadi), a na drugoj sam ih izmjenio več nekoliko.

Ako nebude mogučnosti da odem na vašar preko Dunava, a to bi mi bila največa želja i da tamo kupim sve potrebne delova, znam da je ponuda ogomna :osmeh:, uzet ću plamen djelove kod nas pa šta bude.
Javi se ako nekad budes isao u Rumu na vaser,da popijemo pice....
Odg je Bubu za Mikron,po meni trenutno najbolja kupovina,bas sam 3. u Rumi kupio koplja za setvospremac na njihovom standu..
 
Eeeee, sad sam se setio, taj puta kad smo uzimali raonike, one male koje sam spominjao gore u postu, to su bili Premium Parts, a ne Frank, sad mi je došlo u glavu dok sam pročitao post od @Bubu.

@putin...svakako da ću najavati ovde ako budem išao preko u Srbiju na vašar tako da budete znali, več kad pišem o Srbiji, volio bi otići na par dana u Vojvodinu, Srem da malo ja vidim te vaše divote od parcela, to mi je stvano želja, radije u Vojvodinu nego na more :osmeh:
 
Planiram da kupim jednobrazni plug. Izorao bih livadu 75 ari sto je bas pod nagibom, a obzirom da su generalno jeftini, uzeo bih jedan da ne mucim traktor i sebe.
Koje sve varijante ovih jednobraznih plugova postoje i do koje dubine mogu da oru?

752 bi trebalo da ima radni zahvat 35cm ili 40cm? Negde sam procitao da 757, (za koji se zna da hvata 2x35cm) i 752 imaju ista radna tela, ali drugaciji radni zavat.

Da li sam u pravu?
 
Planiram da kupim jednobrazni plug. Izorao bih livadu 75 ari sto je bas pod nagibom, a obzirom da su generalno jeftini, uzeo bih jedan da ne mucim traktor i sebe.
Koje sve varijante ovih jednobraznih plugova postoje i do koje dubine mogu da oru?

752 bi trebalo da ima radni zahvat 35cm ili 40cm? Negde sam procitao da 757, (za koji se zna da hvata 2x35cm) i 752 imaju ista radna tela, ali drugaciji radni zavat.

Da li sam u pravu?

рада тела су иста
 
IMT 752 bi trebao biti jednobraznjak s "malom" daskom, dakle 12-14" raonik s tri sarafa... 610.10 je jednobraznjak s "velikom" daskom i on je 16-18" i imt 39 ga lako vuce po brdima bez problema tako da za koji god se odlucis, mali traktor s njim radi bez brige.
 
Sada sam nasao katalog gde pise da je 752 ipak 16"


screenshot software

Ako je 610.10 sa vecom daskom, onda je bolje ako on naleti za zetora od 2700kg i 55hp.
Ima li jos nekih modela od drugih marki plugova koji su isto ok u ovom cenovnom rangu?
 
Nazad
Vrh