Plug - osnovna tema

url=http://www.dodaj.rs/?2Z/4O/YmL8CL/image008.jpg]
image008.jpg
[/url] Na zasluzenom odmoru /zimovanju:osmeh: /
 
Ako je napolje kao na slici onda bolje osnovna boja... Mast i ulje ima da se ispere do sledeceg oranja,pa kad daske zardjaju bice posle problema dok se ponovo ne ociste...
 
Imam u ponudi jedan Rabe plug? To bi trebalo da je Nemacki plug? Sad se dvoumim izmedju Rabe i Vogel L950? Sta vi mislite kakva su vam iskustvtva?
 
Imaj jedno pitanje, kad sam zavrsio zimsko oranje strnjista, traktor je imt 539, a plug je braca karic radjen po modelu pluga imt 755, primetio sam kad sam otkacinjao plug da mi podizna poluga (na slici broj 3) iskrivljena, ne previse, ali dovoljno da ne moze da se zavije do kraja kada se okrece rucica, pa me zanima koji je to problem sa plugom, pa je doveo do ovog probelma. Da li je neko imao ovaj problem?
 
Poslednja izmena od urednika:
Milojevic@ Da nisi skretao dok ti je plug bio u zemlji?

Taj plug je dugo stajao preko 6-7 godina, a ja sam koristio bratov plug pravi imt 755, pa mi ove godine palo na pamet da oklepam na ovom raonike i da ga probam. Orao sam sa njim za psenicu, to ide dosta plice i nije bilo nikakvih problema, a ovo mi se desilo posle dubokog oranja.

Nije bilo skretanja,ali kako je oranje odmicalo malo se na samom pocetku tj. na vratinama zakrivila brazda, u brzini ne spustim plug uvek na pravac,pa se pravac malo izgubi, ali nije to nista drasticno. Ono je ipak jak materijal, trebala je sila da ga iskrivi, mozda je to u pitanju, ali ja razmisljam da nije nesto do pluga?
 
Са којом електродом се вари бор-мангански раоник(frank original),пуко к'о стакло на врху испод изменљивог шпица на доњем шрафу.!?
 
Nazad
Vrh