Plug - osnovna tema

Ako se piramida ukezecila onda tu popravljanja nema jer je svakako jako 'lilava'. Najbolje je napraviti novu, malko jacu i stvar je resena.
 
nemam mogucnosti da slikam,probao sam da kontaktiram mirka015 sa ovog foruma vidim da on to radi ali ovde poruku nemogu da posaljem nece da ode a na telefon se ne javlja

- - - - - - - - - -

Ako se piramida ukezecila onda tu popravljanja nema jer je svakako jako 'lilava'. Najbolje je napraviti novu, malko jacu i stvar je resena.
oticu u rumu treceg ili cu da pravim novu
 
Molio bih savjet. Imam imt 549dv, orem s plugom imt 756, na njemu s raonici s izmenjivim špicem, stavio sam i novi plaz, jer imam problema pri oranju zadnji plaz mi neide po dnu brazde makar produžio toplink da zadnja brazda ide dublje. Događa mi se u tvrdom da mi plaz toliko izađe da mi se brazde prošire i traktor vuče u izorano.
 
99% znam ko prodaje taj jednobrazni Vogel.. Covek je stvarno napravio od Vogela sa 3 brazde kupio jos jedan sa 2 i od njih sastavio jedan sa 4.. Iz mog sela je 99%.. :osmeh:
 
Moj Leopard 2x14 krivi gredelj. Ne znam koliko da pomerim kolenstu osovinu da bi bio dobro uparen za Imt 558. U dubokom oranju i nema mnogo kose vuče, tek malo ukosim prednje točkove traktora ali ne mogu nikako da ga naštelujem za plitko oranje, oko 20cm za pšenicu. Ne znam koliko su na to uticali loši raonici, jesenas je dobio nove.
Problem je u tome da se u plitkom oranju u brazdi pomera ulevo toliko da mi leva poluga (poteznica) počne dokačivati u levi točak traktora a nekad se desi i da iskoči iz brazde. Iskakanje sam pripisivao tupim raonicima u tvrdoj zemlji.
Slikao sam unutrašnju meru širine traktora i plug kako sad stoji pa ako neko može da oceni i da neki savet.
Inače znam za štelovanje vertikalno i horizontalno i na ručki. Pre ovoga sam imao starog Leminda i njega sam mogao napamet naštelovati čim ga u dvorištu zakačim a zamenio sam ga za ovaj viši zbog gušenja žetvenih ostataka. Sad se kajem što nisam tog Leminda zadržao za plitko oranje a ovog Leoparda samo za duboko.
249e32292637970.jpg
[/URL] [/IMG]
c22afd292637653.jpg
[/URL] [/IMG]
87504a292637387.jpg
[/URL] [/IMG]
7c8043292638136.jpg
[/URL] [/IMG]
c5707e292638053.jpg
[/URL] [/IMG]
 
E ro je mana Lemindu hoce da gusi... :udri: Da je makar malo vislji sta napravise tolike daske a on nizak stvaro me nervira!!!!
 
da li mi neko moze objasniti ili uputiti na neki link. interesuje me koji oblik glave je namenjen za koju zemlju, vidjao sam i raznih greda, tanana a cetri pa cak i pet glava nosi dok ima i trobrazdnih za traktore 150-200ks

- - - - - - - - - -

ovde sam nasao nesto ali google translate lose prevodi
http://tnau.ac.in/eagri/eagri50/FMP211/lec06.html
 
Komšija, nije mi najjasnije, vuče ti ka levom točku gledano odpozadi? Stoji li plug ravno kad je u brazdi? Jesi pokušavao druge položaje ručice? Meni u zavisnosti od zemlje odgovara oko sredine. Ali ni u jednom položaju mi ne iskače iz brazde, sve sam ih probao.
Npr ovako, možda malo bliže traktoru od sredine.



http://imageshack.us/photo/my-images/826/iqs0.jpg/

Izvinjavam se što je plug ovako uflekan :osmeh:
 
To što iskače i nije strašno, valjda je zbog tupih raonika a suva zemlja. Nego što beži levo u pravcu vožnje. Gledano otpozadi. Ručka isto tako, zub, dva napred, probao sam i drugačije. Plug ravan. Pomerao sam osovinu da bude i tako kao kod tebe ali onda mi se čini da je zahvat prvog raonika jaako mali. Sa kojim traktorom ti vučeš taj plug? Rakovica ili rus? meni je ovaj plug došao tako smanjen jer je bio vučen sa rusom T-40 a on je slabiji i uži od 558.
Inače i kod mene je tako uflekan plug, čak i tanjirača :kisa:
 
Vulkan@ Jel si gledao da nije kriv? Gledano ovako ne stoje ti oba raonika isto, ili me slika vara.
Stavi pluig na beton i otkaci ga od traktora pa pogledaj kako stoje raonici i izmeri zahvat pluga
 
Taj problem sam imao i ja sa svojim 558.
Koji god mu plug zakačim on čim uđe u zemlju bukvalno ga hidraulika izbaci iz zemlje i tada pobegne uz levi točak koliko ima lanca.
Jedino kada mu isključiš hidrauliku i pustiš ga da ode do kine tada ne beži.
I pošto je godinama ćale orao sa 558 on je skinuo bananu i levi lanac skratio toliko da plug ne može da beži uz točak.
I ove godine nađem bananu koja srećom nije završila u staro gvožđe a nova košta skoro 10.000 dinara.
I levi lanac produžim koliko i desni i evo i lemindom sam orao i sa fop 755 i nema da beži uz točak niti da iskače iz zemlje.
Koliko podesim na hidrauliku dubinu tolike ide i nema da iskače iz zemlje.
A možda ti je i balansna opruga pukla pa ti zato plug iskače iz zemlje.
Moja balansna opruga je dosta oslabela i ima luft i za 2 nedelje krećem u kompletan remont 558 pa ću tada i nju da menjam.
 
Ja se izvinjavam sta je ta BANANA na IMT 558??? Mozda je ja znam pod drugim nazivom ali za Bananu nisam cuo... ::sramota::
 
Dođe vreme :ppozdrav: jer prošlu celu zimu sam sređivao 539 a ove 558 i posle sam miran.
Motor nije loš ne troši ulje i od kako sam mu stavio brzi alnase nov pali i na ovo hladno vreme ne zaverglam ga ni 5 sekundi.
Ali 94 godine je ćaletu crkla uljna pumpa i radilica na 4 klipu je na 101 specijali.
Pravljen je sirov ležaj i pumpa uljna je od 577 ona sa onim tegovima kako je već zovu.
I ove godine sam pritisak ulja izgubio da u pola gasa ima možda 0,5 bara a na leru ni malo a traktor je postao vibrator.
Kupio sam polovnu radilicu i obradio je na drugu specijalu i kupio ležajeve.
Samo da završim još neke poslove i krećem polako motor pa semering na spojnički i verovatno i ležajevi videćemo dok ne rasturim neznam.
Onda i kućište volana mora da se rastura jer me pred kraj radova i volan krenuo zeza.
I naravno kada sve to radim obavezno sređujem i kočnice jer sam izludeo sa tim kočnicama.

Puno sam se razmišljao da kupim s44 motor i da njega sredim i ubacim u 558.
I čak sam i našao nekoliko motora od tam-a.
Ali kada sam krenuo da pravim spisak šta mi sve treba da to bude ajde da kažemo original to izađe puno para i opet je pitanje kako će se menjač, poluosovine nositi sa tim motorom jer kod mene je baš poprilično teška zemlja i nije baš ravan kraj tako da sam odustao.
Kada bude bilo para kupiću veći (jači,teži) traktor i rešen problem.
A do tada gde može prva gde ne može treća spora pa kada završim.:sta:

- - - - - - - - - -

Ja se izvinjavam sta je ta BANANA na IMT 558??? Mozda je ja znam pod drugim nazivom ali za Bananu nisam cuo... ::sramota::

Banana.jpg


Banana je nosač toplinga.
U mome kraju je tako zovu zato sam brzinski tako i napisao.
 
Nazad
Vrh