Plug - osnovna tema

Da se razumijemo desni spaner je labav totalno u radu s plugom, i da prednja brazda mi slabo uzima. Sad da mi ostaje samo da koljenasto vratilo vratim nazad da dobijem siru prvu brazdu pa da vidim onda kako ce da slaze, da li ce biti redaka posle toga i da li ce da vuce u stranu ponovo.

Druže nemoj da se ljutiš na konstataciji ali prvo moraš da "uribaš" ili "usvitlaš" daske na plugu da bi mogao dalje da nastaviš sa štelovanjem pluga !!! Čudi me da si i mogao orati sa tako zarđalim daskama ???:sta::ppozdrav:
 
Druže nemoj da se ljutiš na konstataciji ali prvo moraš da "uribaš" ili "usvitlaš" daske na plugu da bi mogao dalje da nastaviš sa štelovanjem pluga !!! Čudi me da si i mogao orati sa tako zarđalim daskama ???:sta::ppozdrav:

Ma kakva ljutnja prijatelju, nisam stigao na vrijeme da pocnem orati , krenule kise i uspijem samo uzorati za jedan dan parcelu za psenicu i jecam. Nije mi bilo do uribavanja daski!
 
ajd i ja nešto pametno da dodam-skrati malo toplink.Ako ti je desni španer popušten popusti i levi.Šđaneri mora da su popušteni.
 
Pa svaki savet koji ti predlozimo, tebi je navodno sve poznato, pa da li ti nas ne zezis?
 
Pa svaki savet koji ti predlozimo, tebi je navodno sve poznato, pa da li ti nas ne zezis?

Kolega te stvari poput otpustenih bocnih spanera su banalna stvar, svi znamo kako ti lanci pucaju u radu s orudjem kada su pretegnuti! Podesavanje koljenastog vratila mi je malo poznato i zbog toga pitam za savjet jer mi se javlja kosa vuca i nejednake braze!

Pozdrav!
 
Pa kako je taj plug do sada radio? Dali si nešto na njemu menjao pa je posle toga počeo zezati? Neverujem da je iz "čistog mira" krenuo u zabrazd. Jesi možda stavljao nove raonike ???
 
Pa kako je taj plug do sada radio? Dali si nešto na njemu menjao pa je posle toga počeo zezati? Neverujem da je iz "čistog mira" krenuo u zabrazd. Jesi možda stavljao nove raonike ???


Dobro je radio. E komsija je uzimao plug da ore sa 542 i pokusao zakretati plug ali sraf kojem se zakrece plug nije bio u funkciji (navoj poderan, zaribano) i zajebo je to na silu lupajuci tako da sam to novo stavio i sada nikako ne mogu da uganjam da ide dobro.
 
Ako je radio dobro što ga je komšija štelovao da nekažem "ala ga je opravio, svaka mu čast" :sta:.
Ili traži problem u toj navojnoj šipki za štelovanje ili uzmi metar i premeri plug da ga komša nije slučajno overio na neki panj ???
 
daj komsiji plug jos jednom mozda ce on sada da ga opravi a tebi pamet u glavi i nedaj onosta ti nosi hleb u kuci!
 
Dobro je radio. E komsija je uzimao plug da ore sa 542 i pokusao zakretati plug ali sraf kojem se zakrece plug nije bio u funkciji (navoj poderan, zaribano) i zajebo je to na silu lupajuci tako da sam to novo stavio i sada nikako ne mogu da uganjam da ide dobro.
Kako mi se cini sa slike, osigurac na desnoj strani na osovini pluga, koji ne dozvoljava da plug seta levo desno p[o osovini nije lepo namesten, vidi se da je skroz do poluge traktora, a trebao bi da je do pluga.
Tacno se i vidi da je plug malo poderao farbu na osovini kako je setao levo desno ili ste to vi ranije pomerali osovinu.
 
Kako mi se cini sa slike, osigurac na desnoj strani na osovini pluga, koji ne dozvoljava da plug seta levo desno p[o osovini nije lepo namesten, vidi se da je skroz do poluge traktora, a trebao bi da je do pluga.
Tacno se i vidi da je plug malo poderao farbu na osovini kako je setao levo desno ili ste to vi ranije pomerali osovinu.

U pravu si,sad sam i ja video
 
Plug mi vuce u traktor u orano (desno) a na koljenastom vratilu sam skoro do kraja zakrenuo plug tako da desna rucka pluga ide naprijed.


1mnr.jpg
Tu je i sama greska, sto ti je plug otisao po osovini levo a desnu rucku guras napred tj. u malu brazdu, zato te i vuce u oranje. uradi sve obrnut, plug vrati desno do kraja onog granicnika na osovini, a desnu rucku vuci u'nazad-u vecu brazdu.
 
Tu je i sama greska, sto ti je plug otisao po osovini levo a desnu rucku guras napred tj. u malu brazdu, zato te i vuce u oranje. uradi sve obrnut, plug vrati desno do kraja onog granicnika na osovini, a desnu rucku vuci u'nazad-u vecu brazdu.
Nije mi jasno o kojoj je rucki rec,ustvari sta podrazumevas pod pojmom rucka?Plug stoji u liniji sa trakktorom pogledajre malo kako stoji zadnja brazda u odnosu na prvu.Mislim da nemaju isti ugao,mozda gresim ili me ugao snimana dovodi u zabludi
 
Na mom imt 756 plugu treba da menjam plaz brazde i napadnu ivicu koji je kvaliteniji proizvodjac a jeftiniji od hudjika?
 
kolega govori o ručki kojom šteluješ zahvat prve brazde,znači plug pomjeri (gledajući odzada)u desno po osovini a ručku prema naprijed tj.prema traktoru.Pomijeraj je od srednjeg zuba (ako bude trebalo) prema traktoru ako hoćeš povećati prvu brazdu a obrnuto ako hoćeš da smanjiš njen zahvat.ferstehen ili ti ga, jel jasno
 
Nazad
Vrh