Plug - osnovna tema

Sta mislite o ovom plugu
search
https://www.google.rs/search?q=plug...Fmasine-plugovi%2Fplug-755-20-nk.html;658;494
755.20 NK
proizvodjaca SZR "Trajković"
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas tako najbolje... Ako daska zardja posle je jako tesko orati dok se ne ocisti od rdje a i dosta se brze potrosi kad zardja... NA Sneg,Kisu i Sunce moze da stoji samo Supa ili garaza,a sve ostalo unutar nje.. :osmeh:
 
Svaka cast na pedantnost samo nemoj da iskocis iz okvira normalnog,nama je nekada davno jedan profesor govorio da sistoca moze da bude izazvana kao produkt bolisnog mozga.Malo zezanja nista licno, mozda bi i ja tako garazirao masine kada bih imao gde ovako nebeski svod uz malo najlona i vozi Misko
 
Imam OLT Alkar 2x12'' i orem sa Torpedom TD48, e sada problem mi je sto mi poorano zemljiste izgleda kao da je posijan krompir, svakim prohodom iza ostaje kao jedan redak.
Kako postelati plug da ne pravi te 'redke' nego da to izgleda ravno, koliko toliko ??

Plug mi vuce u traktor u orano (desno) a na koljenastom vratilu sam skoro do kraja zakrenuo plug tako da desna rucka pluga ide naprijed.

Evo par slika da vidite kako to izgleda kada je plug prikopcan za traktor i kako izgleda poorano zemljiste (dva dana posle oranja)

rr5m.jpg


1mnr.jpg


niv4.jpg


p4ds.jpg


kibx.jpg


wenm.jpg
 
Imam isti takav plug eno slika u temi Mahindra.Odlican plug i hoce da zeza kad je stelovanje u pitanju,da bi ti ravno ostalo iza pluga moras povecati prednju brazdu i namestiti tako da ti plug na betonu stoji ravno na plazu,i ceo plug gledano od nazad pomeri ka levoj strani na kolenastoj osovini,tebi je mala prednja brazda zato ne slaze!A ima i do zemlje negde ravna negde ne mada ovo oranje ne izgleda lose kakvih ima.
 
Šta tebi smeta sto ti ostaje braza .to je izum pogotovo za sadnu krompira usteda jedne operacije.Po mom misljenju trebas da pomeris osovinu u desno za 5 cm pd probaj i obavezno prekontrolisi raonike jel po polozaju sa slike ores na silu i bocnim lancima. Sada bih vas pitao dali neko ima iskustva sa raoncima sa onim spicem na vrhu raonika?
 
Ako su spaneri ili desni spaner stegnut , plug nemoze da ima veci zahvat!!! i nemoze dovoljno da zabrazdi a i kolenasto vratilo bi trebalo vratiti malo prema nazad stime bi dobio veci zahvat prve brazde .A dali treba pomeriti ulevo to samo posle stelovanja sto sam napisao.Kolega, ako plug stoji na betonu ravno ,kako ce u brazdu da ide ? bice nagnut da desno,i stim se dobija mnogo teza vuca.Da ponovim: ugao (kosina) ulevo je dobro namesteno,kolenasto vratilo malo nazad i odpusti desni spaner.
 
plug

Neznam šta dobivaš da povlacis polugu unazad kada ti je bočni desni lanac zategnut vidi na jednu od slika.Zbog te cinjenice baca prednji trap traktora.Veruj mi da orem sa labavim lancima što ne mora da znaci da i ovom slucaju je moguće.Ako je plug malo usinut ova pravila ne važe dok ga na licu mesta ne steluje iskusan baja.
 
Da nisam se dobro izrazio kad sam rekao ravno,al nije ni bitno kolega mala je prednja brazda moras je povecati pa probati i tako par puta dok ne dobijes jednak zahvat prve i druge e onda stelujes desno navojno vreteno (dubinu brazde)i topling a spaneri naravno ne smu biti stegnuti.Kolega kad sam rakao u levo mislio sam na telo pluga da ide u levo po kolenastoj osovini.
 
Da se razumijemo desni spaner je labav totalno u radu s plugom, i da prednja brazda mi slabo uzima. Sad da mi ostaje samo da koljenasto vratilo vratim nazad da dobijem siru prvu brazdu pa da vidim onda kako ce da slaze, da li ce biti redaka posle toga i da li ce da vuce u stranu ponovo.
 
Ako je labav spanel pomeri kolenasto nazad ako jos nije dovoljno onda kao sto kolega Grunt kaze pomeri plug prema levo gledajuci od nazad
 
Nazad
Vrh