Plug - osnovna tema

nii7.jpg
8dpe.jpg



Osovina pluga Kuhn multimaster 122.Kad je covek kupio plug tj.kada su dosli da ga puste u rad rekli su da nedaju garanciju na sive delove pluga,posto su to delovi koje i oni valjda kupuju.U te sive delove izmedju ostalog spadaju tocak i osovina koja nosi plug.Inace krajevi osovine su fi 28mm a plug je cetvorobrazni prevrtac.Ne znam tacno koliko je izorao dok se kraj osovine nije iskrivio,sada smo pravili novu osovinu sa krajevima fi 37mm i idemo na oranje.
 
Dal je neko imao iskusta sa ovakvim plugom Turske proizvodnje kopija vogela 12. 14, 16 coli , drugar me zamolio da pitam poshto ga uzeo al ga josh nije probao, ako ga proba i ne odgovara ne moze vishe da ga vrati, pa nezna shta da radi ! to ce vuci rus 1221
DSC_0208.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0209.jpg
[/URL][/IMG]

ja imam trobrazni plug te marke od 2007godine. plug je po meni jako dobar,samo sa deflektorima zaorava kukurzovinu bez tanjiranja,jako visok plug i velik razmak izmedju glava tako da nema sanse da se zagusi. vucem ga sa td 90 na 3x35. konstrukcija jaka trobrazni ima 633kg tezine,kako pise na plocici
 
Trebalo bi da kocka na cilindru.koji plug u pitanju?Nagnutost se podesava obicno vijcima-granicnicima sa obe strane na koje granicnike(br.11 na slici) drzi-navuce pokretni deo pluga cilindar.
11qrbcy.jpg


11-16-2013-10-04-09-pm.png
Radi se o ovome plugu. Kada ga okrećem i kada plug bude tačno na sredini jedan hepek predje preko drugok hepeka(klipa,ventila od kocke) Ručicu na traktoru i dalje držim u istom položaju i plug nastavlja rotiranje dok nedodje do kraja. Hepek na kocki je ostao unutra. Ako hoću da plug okrenem na suprotnu stranu moram prvo da ručicu od traktora povučem nazad i tada klipić iskoči .Tada ponovo ručicu napred i plug se okrene .
Medjutim šta se dešava. Kada orem i nakon kraćeg vremena klipić počne sam da izlazi sve dok neizadje potpuno ,a plug se pomalo naginje na daske. Pokušavao sam ovo što kaže @MOMOSARIC@da ga vratim u vožnji ,ali samo se onako malo trgne ali nema snage da ga ispravi u ravninu.
 
Pa zar se ne okreće kao ostali sa jednosmjernim klipom tako što ručicu gurneš prema dole , i kad vidiš na retrovizoru da je prešao gornju tačku ručicu ponovo zategneš gore i to je to , ili te nisam razumio ?
 
Pukla mi je osovina na zelenom leskovackom plugu 16 cola dajye neku adresu gde se moze nabaviti(nova-polovna)nebitno
 
i ja sam to često lomio probao sam i da je ukosnicim ali je opet pucala problem sam resio sa osovinom od imt 757
 
Pa zar se ne okreće kao ostali sa jednosmjernim klipom tako što ručicu gurneš prema dole , i kad vidiš na retrovizoru da je prešao gornju tačku ručicu ponovo zategneš gore i to je to , ili te nisam razumio ?
Nije .Stalno držim ručicu npr. napred.(tako priključena creva) a kada dodlje na sredinu pritisne klipić na kocki a on verovatno preusmeri ulje u drugi kanal i pučne izgurivati klip i okretanje se završi .
Kako vam stoje one slavinice ,zatvorene ili otvorene. ????
 
Ja nemogu da verujem da ta osovina pukne,a vidjao sam da te Leminde vuku i mnogo jaci traktori i oru sa njima kad je najteze za oranje kad je kao kamen tvrdo.. I nijedan Lemind u selu nije izlomljen to garantujem.. A ima koji su uspeli da ih pokrive isto u panjeve....
 
h01r0039.png

Na žalost postoji za taj plug Multi Master 122 kačenje II i III kategorije samo izgledaju malo drugačije nego kod Vas.Ovo kod Vas mi liči na ne originalni deo.Ne znam možda nisam u pravu.
 
Meni na olt 3x14,ove godine mi 2 puta pucala,a i pretprosle godine isto,aj da vuce neki 100ks+ traktor,nego Rus 82-ka...
 
Bio sam odsitan juce tako da vam se svima zahvaljujem ,posebno tebi mirko015.Juce sam narucio od tipa iz leskovca on je poslao tako da me je tip iz brze posre veceras obavestio da mi je sutra isporuci.Inace kaze mi leskovcanin da ima sve za lemidove plugove a cena ove osovine je 5,200 rsd plus postarina .Ciro puca ko staklo ivo mi je treca za 5 godina,dobra masina suva smonica i belaja do guse.Sta da ti pricam kada trecom sporom blokirac i izvuces brazdo na zadnja dva tocka nekih 150-200metara.Lako je vojvodanima orati kada imaju 1 frusku goru.
 
Ja sam kacio Leminda i za Belarusa,ali zemlja nije bila toliko tvrda... Verujem da je sve moguce,kad pucju ovi veliki plugovi zato ne bi i lemind.... JEr si sve te osovine kupio od istog??? Jer polovne prodaje ili???

- - - - - - - - - -

Dali ima neko iskustva sa Ruskim plugovima???? Plug mi deluje nenormalno jake konstrukcije (cak sta vise i previse masivan) ima 3 brazde.... Danas ga pogledao na brzinu nisam detaljno zagledao... Covek nezna nista o njemu ni koje je marke ni kolikog je zahvata orao je sa njim samo nekoliko puta i sad mu stoji dzabe,vise ne radi toliko zemlje ima 83god... On ga ceni 500e.. Sad neznam vredi ili on te pare.. Nisam daleko od tog coveka u mom selu je.... Sta mislite o ceni???
 
da li znate kako jos daske na plugu mozemo da zastitimo do sledece sezone osim mazanjem mascu i raznim uljima?to se bas i nije dobro pokazalo jer se skine padaska zardja...
 
Nazad
Vrh