Plug - osnovna tema

Bobo bas bi me zanimala ova kombinacija posebno sto posavac, barem moj, ima u dlaku istu dasku kao i 755.756 . Verujem da ce mu trebati dobro nastimat deflektore u pomenutoj kombinaciji posto daska drugacije nosi zemlju .

Ovako... U selu imam 2x10 posavca i mislio sam da su daske identicne IMT-ovim ali nisu... samo su jaaaaako slicne... Na OLT-u su postavljene pod tupljim uglom i zavrnutije su na kraju pa OLT okrece puno bolje brazdu i dosta se lakse vuce, bar po onom sto sam vidio.

Kolegin izlomljeni posavac o kojem sam pisao ranije ima dosta vece daske s promjenjivim grudima i to po meni ore za desetku samo kad je plug dobar i ravan sto njegov NIJE... Mjerili smo ga i ispada da mu srednja brazda vadi 12" a zadnja vadi 16" prednju stelas po potrebi ;) Gledali smo da negdje nije krivo sastavljen, da ne fale kakve podloske na srednjoj glavi i nismo nista nasli... kad ore, srednja brazda na ocigled manje zemlje vadi a treca zasipa pa je donekle i ravno ali ja to ne zovem oranje. Glavno da mi se njegov otac sprdao kad sam leoparda kupio... Dosao sam na ideju da premjerimo ramu sto ima u basci da slucajno nije pokrivljena i da samo leopardove "trokutove" na koje se vjesaju glave razbusimo prema OLT nosacima i da se to prisarafi i teraj misko. Daske na OLT-u kako sam rekao dosta lijepo rade na 14" tako da mu vislja rama s vecim razmakom izmedju glava moze biti samo plus, pogotovo ako nije izmotana kao ona OLT...


Rekli su da ce ove jeseni orati jos tako kako ide i da ce potraziti kakvo drugo rjesenje za taj plug, a ako nista ne izmudruju da cemo na proljece raditi od dva krsa jedan pravi ;)
 
Sta je bolje???:osmeh:
scyh7c.jpg

2agm337.jpg
 
Čiro,odeš u Čantavir i daš 210E po glavi i ako imaš dva pluga.napravi jedan trobrazni
Mirko_OLT mi deluje moćnije
 
@cira92 imt 757.20 ili 610.14,zaoravaju malu decu,da li radio ili ne radio tarupom,sa ili bez mase,paljeno ili ne paljeno,mogu se a i ne moraju pretpluznjaci montirati,to su ozbiljni dvobrazni plugovi za sve namene(ugar,kukuruzovina,suncokret) dok ovim ostalim sa manjim klirensom treba mala pomoć...
 
Na oko mi deluje ista ni nisam detaljisao u smislu da parkiram jedan do drugoga pa merim uglove al jedno je sigurno srafljenja daske su ista posto sam uzeo cela dasaka od 756 a i raonik pase od istog . E sada zavijenost dasaka na kraju u mnogome zavisi od potpore koja ide ka plazu nisam pametan .

Mirko ovo je razlika ako se ne varam IMT 755 niski kliren i Olt Alkar . Ovaj drugi pasovao Ciri pogotovo sto ima iste daske kao i njegov englezer pa mu je poznata potrebna snaga za vuci . Jedino sto bi promenuo je ram .
 
Polako cu da skupim ::novac:: i da kupim jedan ozbiljan plug za zimsko oranje,da ne moram da tanjiram pre toga... Pa neka bude i 757 dve brazde.... Steta sto ne postoji 757 a da je zahvata 3x30cm!!!!!!!!!!!!!!!! Ovako se ne bi igrao sa tom kombinacijom....

- - - - - - - - - -

Al vas zapalio deran, a ustvari ima PRECE STVARI OD PLUGA tek dogodine ce ga kupovati :haha:, mozda! a i tada ce ista ova pitanja da postavlja! majko sveta!



Izvini zasto tako mislis??? Valjda prvo moram da vidim sta cu opste da gledam (koj plug) odgovara najbolje z amoj traktor... Mogu ja i sad da kupim odmah plug ali cu da ga koristim teg do godine..... Uopste nisam bezveze ovo pitao... :ppozdrav:


Jos jednom hvala svima... Necu da vam budem dosadan vise... Nastavicu na PP...
 
MA neka ih nek stradaju... Sta se tu moze,sve sto se vozi mora da crkne... Crkla mi poluosovina i na Rakovicu pre nekog vremena!!!!! A nije nista bilo tesko radila,nema tu pravila... Imam ponudu da zamenim jedan Lemind za jedan IMT plug koji je na prodaju,idem sutra da ga pogledam,nezna covek koj IMT je upitanju jer ga samo prodaje,mozda cu da dam Lemind i jos malo ::novac:: i uzmem taj IMT dvobrazni... Samo pod uslovom da je vislji od Leminda!!!

- - - - - - - - - -

Pronasao sam jednu sliku na netu mozda je to plug i traktor od nekog clana sa foruma??? Neznam koj plug vuce ovaj Belarus???


snc00306.jpg
 
Tako je Ciro, bolje je na vreme prikupiti informacije. A ne uci u trgovinu ne spreman.

JA se stvarno izvinjavam ako vas gnjavim ali o plugovima neznam previse... Samo znam da sa mojim muke mucim ako ima vise mase koju moram da zaorem!!!! Sad mi je malo lakse jer imam tanjiracu pa odem kuci i zakacim tanjiracu i predjem jednom,a prosle godine nisam imao uopste tanjiracu pa sam morao da molim prijatelje... Mozda preko zime naletim na neki dobar plug pa da trgujem... Ali neznam ni sta da gledam jos uvek... Hvala na razumevanju.... :ppozdrav:
 
Vlasnik rusa sa slike je prijatelj Becarine puste... Mozda on zna o kojem plugu je rijec, ja mislim da je neki stari regent posto je bio na prodaju i plug i traktor prije par godina...
 
Ne treba mu godinu dana da skuplja informacije, ali bolje je na vreme da zna sta mu treba ukoliko naleti na nesto povoljno u medjuvremenu.
 
Nazad
Vrh