Plug - osnovna tema

nemojte po ciri vise pa stvarno nije u redu
inace tri brazde obrtac skines desne glave i uz stare plugove koje posedujes imas levo-desnu kombinaciju:ppozdrav:
i da vidis ima ruja da jauce sa tri brazde i samo gas nek dimi
 
Da li neko koristi na plugu IMT 756.20 raonike sa podrivačem, tj sa onim špicem na vrhu? Kako se to pokazalo?

Hudjikov je 3000 din a iz Čantavira 3400 din. Koji li je bolji?
 
Raonik da podrivačem... Al sam se sad slatko nasmejao... Ja te raonike sa imenjivim vrhom koristim 5 godina, i po meni su bolji od ovih običnih u tome da kad se vrh pojede, samo se okrene ili se stavi novi špic i teraj, a ovaj što nema izmenjivi vrh mora ceo da se navaruje...
 
Plug sa ubedljivo najvecim klirensom, razmakom izmed glava. najmanjom silom potrebnom za vuci je dubicki Leopard kockasti a takodje mu je mala cena a kvalitet materijala na visokom nivou . Postoje i kockasti primerci zahvata 30cm . Nepotrebno zapostavljana vrsta pluga koja vuce korene od Regenta .

Druze potrebna mi je slika tog pluga ako je 3x30cm???? Niko kod mene u selu ne vuce plug 3x35cm sa Belarusom 820... Svi imaju 3x30cm i to ide kao mecava.... Dvobrazne plugove niko ne koristi kod nas posebno ne za belarusom... Zemlja je laka za obradu ali ne bas toliko da belarus moze da vuce 3x35...

- - - - - - - - - -

SAd sam odustao od IMT 757 jer sam video da je preveliki zahvat za Belarusa 3x35cm... Mislio sam da je 3x30cm pa to je uredu.... Neznam ni sam sta sad da potrazim sa 3 brazde a da lepo zaorava zetvene ostatke i da je 3x30cm... Moze i neki strani plug ali ne preterano skup.....
 
28jirts.jpg
246utua.jpg

Ovaj vuče 952 Dubički Leopard 3x 30
 
t65xn8.jpg

Kolega Ciro, ja bih ti preporucio ovakav plug 3x30 ja sam ga kupio prosle jeseni,uradio dosad preko100kj sada dobio i nove deflektore jako lepo ore i moj stari ruja trci sa njim.Posto si kupio tanjiracu jedan prohod je dovoljan u kukuruzistu.
25q7u48.jpg
 
Ти само хоћеш равњака и ништа друго?

MA de cu sa 820 da nosim 3 brazde prevrtac... On bi lepo isao sa 2 brazde prevrtaca... Ali neznam bas za koliko bi izorao jedan hektar sa 2 brazde prvrtacem???

- - - - - - - - - -

Kristal koliko si platio taj plug NOV ako nije tajna... Lako moguce da uzmem i nov plug... A kakav je taj Vogel 950 u zaoravanju kukuruzovine i u otkosu slame na primer??? Jer bolji od tog 756???
 
platio sam ga 160000rsdkomplet, ti si jos mlad najbolje po mom misljenju kupiti nov plug niko ga nije njakao ili krivio ITD:ppozdrav:
 
platio sam ga 160000rsdkomplet, ti si jos mlad najbolje po mom misljenju kupiti nov plug niko ga nije njakao ili krivio ITD:ppozdrav:


Pa i ja bi se slozio sa tobom.... Plasm se da cu da uzmem neki polovan IMT 756 za nekih 500-600e i posle da se ispostavi da je kriv.... Toga se najvise plasim!!!!

Lepa cena to je 1500e... Nisam spreman jos toliko da izdvojim za plug,nazalost,ima precih stvari od njega... Posluzicu se sa ovim sto imam jos godinu dana a pre oranja cu da predjem jednom tanjiracom kao i do sad...
 
Ciro ako ne gresim ti si do sada orao sa Slavoncem 3 brazde koji su N.K. Lemind je 60 cm do grede i time je vislji od slavonca. Ranije si orao sa lemindom i predpostavljam da si bio zadovoljan. A posto imas 2 kom koji ti stoje bezveze bolje napravi jedan trobrazni od njih. Pa i ako ne budes zadovoljan mozes ih vratiti na staro i prodati i kupiti neki drugi plug. Inace posedujem i Leminda i slavonca i mogu ti reci da je Lemind zbog visine mnogo sposobniji u zaoravanju biljnih ostataka. Ne kazem da je plug vrhunski i da ne gusi gde nije tarupirano, ali podnosljivo je.
 
Pa neznam bas da spojim ta dva Leminda kako bi to islo a isto ce da bude kratak plug pa ce da gusi.... Ja sam orao sa Slavoncem i sad orem sa njim ali uglavnom mora da radi tanjiraca jednom makar i obicna nosena 24 diska...
 
Nazad
Vrh