Plug - osnovna tema

Al vas zapalio deran, a ustvari ima PRECE STVARI OD PLUGA tek dogodine ce ga kupovati :haha:, mozda! a i tada ce ista ova pitanja da postavlja! majko sveta!
Pa nek se raspituje, nije lako kupiti dobar polovan plug, i ja sam moj trazio skoro godinu dana dok nisam naisao na ovaj, usput sam celo vreme pratio diskusije o plugovima na forumu i mogu reci da su mi sve ove vase diskusije mnogo pomogle.
Savopunck, Leoparda sam prodao za 650e.
 
Polovan plug se po nekom pravilu kupuje on nekoga koga dobro poznaješ.Do novog je malo teže doći pa se većina odlučuje za polovne po mogućstvu iz uvoza.
 
Ne treba mu godinu dana da skuplja informacije, ali bolje je na vreme da zna sta mu treba ukoliko naleti na nesto povoljno u medjuvremenu.

E bas tako druze... Najlakse je uzeti pare i u prodavnicu... Ovako za ovo vreme ja predjem okolna sela uzduz i popreko pa lako moze da naleti nesto... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Polovan plug se po nekom pravilu kupuje on nekoga koga dobro poznaješ.Do novog je malo teže doći pa se većina odlučuje za polovne po mogućstvu iz uvoza.



Za nov je potrebno malo vise para odvojiti... A situacija je ocajna u poljoprivredi... Jedva ostane za gorivo.. :haha:
 
Ajd malo i ja da savetujem naseg druga Ciru :osmeh:
Moj predlog:ako se odlucis za neki uvozni plug,onda gledaj neki 2 + 1,sa podesivim zahvatom.Nemas potrebe da zuris sa kupovinom,tako da mozes relativno povoljno da nadjes dobar i odgovarajuci plug.Ja sam,npr.,kupio Heger (manje poznata marka) 3 + 1 za 750 evra.Plug je odlican,a od ulaganja sam imao navarivanje raonika i otkivanje (uradio kovac) i farbanje (uradio ja:osmeh:)
 
Sto ti kazes moze da se nadje i 3+1 jer se nikad nezna kad ce da dodje veca masina u dvoriste... :osmeh: Za sad postizes sve sa Belarusom ali videcemo mozda prosirim povrsinu koju obradjujem.... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

KAd smo vec kod Plugova a znam da vi imate velikie traktore mozda vam ova informacija bude od koristi....


Moj teca ima Vogela 5 brazdi NOVOG!!!! Taj plug je orao samo pola sezone jer je crko IMT 5210 i od tad stoji u garazi... Sad je na prodaju i traktor i plug...
Znaci ja garantujem da taj plug nije izorao nista,i raonici su mu orginal prvi njegovi... PA ako nekom treba rado cu mu pomoci.. :ppozdrav:
 
Ćiro nemaš ti veliku površinu uzmi dvobrazni IMT 757 da se poslužiš godinu dve posle ga lako možeš prodati pa kad skupiš pare kupi dvobrazni obrtač ili 2+1.
 
Za sad mi najvise paznje privlaci 757 sa dve brazde.... Belarus ce ga lako vuci,a i icice samo na njive gde je problem oko zetvenih ostataka... A za ugar imam ove trobraze... :ppozdrav:
 
Ja mislim da je ovaj sto sam stavio link bolje resenje, veci zahvat, a mislim da se vuce kao 757... Zato sto se Regent lakse vuce od IMT-a... To je moje misljenje, neka isprave iskusniji oraci ako gresim....
 
Nevidis dobro:haha:
Stavio u oglas da se proda ovako kakav jeste,da se vidi sta je,ako ne ode,za par dana ide na farbanje i pravac Rumunija.
 
Nazad
Vrh