Plug - osnovna tema

Koj IMT plug je zahvata 3x30cm a da je visok ??? Imam problema sa zaoravanjem zetvenih ostataka pa bi voleo da kupim neki stvarno visko i dugacak plug da vise nemam tih problema... Ali ne veceg zahvata od 3x30cm.. Vukao bi ga sa Belarusom... Zemlja je laka za obradu...

- - - - - - - - - -

Sta mislite o IMT 757??? Kolikog je on zahvata???? Koliko je visok od zemlje do grede??? Sta mislite o tom plugu??? ZA koliko para mogu da se nadju i koja im je realna cena??? Hvala unapred....
 
Shvalatm IMT 757 je ustvari 3x35cm... To je vleliki plug za moj 820... Zanci da potrazim IMT 756... Kako se pokazao taj plug??? Jer moze fino da zaorava otkos slame naprimer ili posle krunjenja kukuruza??? Napatio sam se sa mojim plugovima malo malo pa se uguse!!! Odlucio sam da pronadjem plug koji se stvarno tesko moze ugusiti... Samo da bude visok i dugacak i da je upitanju 3x30cm.... Sad mi zapao za oko ovaj IMT 756..

A sta mislite o 755.30??? On je 3x25cm??? Sta mislite njega da uzmem za Belarusa????
 
ne izmisljaj toplu vodi za 82 ce biti odlican 757 .756 je za manje traktore 50 tak konja a 757 je veci i bolje guta masu
 
Shvalatm IMT 757 je ustvari 3x35cm... To je vleliki plug za moj 820... Zanci da potrazim IMT 756... Kako se pokazao taj plug??? Jer moze fino da zaorava otkos slame naprimer ili posle krunjenja kukuruza??? Napatio sam se sa mojim plugovima malo malo pa se uguse!!! Odlucio sam da pronadjem plug koji se stvarno tesko moze ugusiti... Samo da bude visok i dugacak i da je upitanju 3x30cm.... Sad mi zapao za oko ovaj IMT 756..

A sta mislite o 755.30??? On je 3x25cm??? Sta mislite njega da uzmem za Belarusa????

Zaboravi zaoravanje mase sa 755 i 756. Isuviše su niski i najpre zaguše kod kolenaste osovine. Zato masa mora biti jako dobro istarupirana (da ne postoje dugački komadi), ili zamešana sa zemljom tanjiračom...

Evo ti moje iskustvo sa 756 ove godine:

Prilikom baliranja sojine slame majstor je promašio neke poluotkose, koji se istina i nisu videli kao otkosi, a negde i nije presa kupila skroz do zemlje već je ostajalo po malo slame. Ali kod oranja itekako se pokazalo da su tu bili otkosi jer jednostavno zadnje crtalo (prednje ni nemam) počne da gura slamu sve dok se ne nakupi toliko da se zaglavi ispod kolenaste i izdigne plug. Crtalo je novo i oštro (veliko nazubljeno), i očekivao sam da će seći sojinu slamu (kao što seče kukurzovinu), ali se to nije desilo...

Kod tarupirane sojine slame nije bilo problema.

Kod zaoravanja kukurzovine u prvom prohodu (kad svi točkovi idu po ravnom) nikad nije hteo da zaguši plug bez obzira koliko je bilo mase. Ali čim desni točak siđe u brazdu (pa se time i spusti kolenasta niže), neminovno dolazi do zagušenja kod kolenaste osovine čim se pva duža kukurzovina prepreči i ne dozvoli da masa sklizne preko daske. Da je malo viši plug, bilo bi dovoljno prostora da plug ispljune nakupljenu masu, ali zbog niskog položaja kolenaste mnogo pre se nabije masa nego što daska dobije šansu da "ispljune" nakupljenu gomilu.
 
757 dosta dobro se bori sa zetvenim ostacima. ja licno sam zaoravao sa OLT posavac 2-36 ili orac 2 kako ga zovu. mnogo bolje zaorava i zaorao je svu slamu iza kombajna kako je ostalo u redovima. hoce zastopati na crtalu ali samo ponekad jer je prilicno nisko postavljeno. po meni ciro 757 je bolji sto se tice stopanja ali ovaj olt je mama za zaorati sve ostatke . neverovatno dobro zaorava sve.brzina mu je dosta bitna i sto ide brze bolje i radi i manje gusi. vukao sam ga sa IMT567 i u nasoj zemlji za njega je prilicno tesko vuci bilo koji od ova dva.imam sliku kako je zaorao karfiol i to orano uzbrdo i plus kanali duboki za zaliv a karfiol visine oko 50-60cm. uzorano oko 30cm dubine
 
Plug sa ubedljivo najvecim klirensom, razmakom izmed glava. najmanjom silom potrebnom za vuci je dubicki Leopard kockasti a takodje mu je mala cena a kvalitet materijala na visokom nivou . Postoje i kockasti primerci zahvata 30cm . Nepotrebno zapostavljana vrsta pluga koja vuce korene od Regenta .
 
Evo, da se i ja oglasim malo ;)

Imam gorespomenuti leopard 3x14" "kockasti" i mogu vam reci da je na njemu ram potrefit 100% nosaci glava takodjer, samo su daske pre malo uvrnute... ore on fino, zaorava se masa jako dobro (deflektore sam prepravljao, tvornicki nisu vrijedni spomena) no kad orem na lijevom nagibo hoce se zemlja vracati nazad...

Kolega ima OLT posavac 3x14" na kojem rama ne da ispucala i izvarena nego je odavno trebao biti na otpadu. ima na njemu nova daske raonike, moze se reci kompletne glave u super stanju. u basci mu vec skoro 10 godina stoji leopard 3x14" s kockastim ramom i poderanim daskama pa smo dosli na ideju da OLT glave prebaci na leopardovu ramu. Em je klirens mal te ne 80cm em je razmak izmedju glava 100cm, nema gusenja NIKAD u NICEMU ;) Olt mu zna stopati a kod mene leopard zastopao samo jednom i to u nesjeckanoj sojinoj slami...

Na leopardu se moze lako odraditi i zastita od preopterecenja zamjenom gornjeg sarafa tanjim i nema bojazni da ce se ista slomiti i u naj gorim uvjetima rada osim tog sarafa.

Mene su od leoparda odgovarali, da je to krs ovakav-onakav ali kad sam nasao trobraznjaka s novim daskama, i plazovima te tri kompleta raonika i tockom za 500€ nisam mogao odoljeti a da ga ne kupim. Nisam se prevario. boljeg oranja nisam imao a imam 5 ili 6 plugova u supi, ne znam vise sam...
 
Ciro uzmi 757, ja ga imam od prosle godine, vucem ga sa starom 52 i to je ekstra kombinacija. Do sada sam orao preko 10 kj kukuruzišta i nije se ni jednom zagusio. A bilo je bas dosta komuse koja nije bila slepljena od kise.
 
Evo, da se i ja oglasim malo ;)

Imam gorespomenuti leopard 3x14" "kockasti" i mogu vam reci da je na njemu ram potrefit 100% nosaci glava takodjer, samo su daske pre malo uvrnute... ore on fino, zaorava se masa jako dobro (deflektore sam prepravljao, tvornicki nisu vrijedni spomena) no kad orem na lijevom nagibo hoce se zemlja vracati nazad...

Kolega ima OLT posavac 3x14" na kojem rama ne da ispucala i izvarena nego je odavno trebao biti na otpadu. ima na njemu nova daske raonike, moze se reci kompletne glave u super stanju. u basci mu vec skoro 10 godina stoji leopard 3x14" s kockastim ramom i poderanim daskama pa smo dosli na ideju da OLT glave prebaci na leopardovu ramu. Em je klirens mal te ne 80cm em je razmak izmedju glava 100cm, nema gusenja NIKAD u NICEMU ;) Olt mu zna stopati a kod mene leopard zastopao samo jednom i to u nesjeckanoj sojinoj slami...

Na leopardu se moze lako odraditi i zastita od preopterecenja zamjenom gornjeg sarafa tanjim i nema bojazni da ce se ista slomiti i u naj gorim uvjetima rada osim tog sarafa.

Mene su od leoparda odgovarali, da je to krs ovakav-onakav ali kad sam nasao trobraznjaka s novim daskama, i plazovima te tri kompleta raonika i tockom za 500€ nisam mogao odoljeti a da ga ne kupim. Nisam se prevario. boljeg oranja nisam imao a imam 5 ili 6 plugova u supi, ne znam vise sam...

Bobo bas bi me zanimala ova kombinacija posebno sto posavac, barem moj, ima u dlaku istu dasku kao i 755.756 . Verujem da ce mu trebati dobro nastimat deflektore u pomenutoj kombinaciji posto daska drugacije nosi zemlju .
 
Nazad
Vrh