Plug - osnovna tema

neznam kako kod vas 105 vuce 4 brazde...kod nas 130 rus vuce 3
 
Lepo radi plug i fino zatrpava ali 4 brazde je mnogo jer 5km/h je sporo za oranje i brzo ce taj rus ispustiti dusu na auspuh!Bolje skini tu jednu brazdu!:ppozdrav:
 
Nije čovjek baš neiskusan vidi se , a i zna svoju zemlju , teža zemlja se neore uvjek brže , i kada može pogotovo ako je malo vlažnije , najlakše je skinutu brazdu.
 
neznam kako kod vas 105 vuce 4 brazde...kod nas 130 rus vuce 3
neznam kod nas ljudi voze 539 i 533 sa dve brazde ja na tvoje mesto nebi se bavio poljoprivredom,ne ti nego tvoj kraj ako stvarno toliko teska zemlja gde se isplati terati velike masine za mali ucinak radio bih samo za sebe sutra idem na oranje opet pa cu snimiti posle par hektara temperaturu i auspuh da vidite da nema da curne ni gram a temperatura stoji na normalu celo vreme kada idem brze traktor mi skakuce ne samo sa ove nego sa bilo koje plugove do 7km/h normalno posle mi skakuce po njivi seca ako me razumete
 
neznam kod nas ljudi voze 539 i 533 sa dve brazde ja na tvoje mesto nebi se bavio poljoprivredom,ne ti nego tvoj kraj ako stvarno toliko teska zemlja gde se isplati terati velike masine za mali ucinak radio bih samo za sebe sutra idem na oranje opet pa cu snimiti posle par hektara temperaturu i auspuh da vidite da nema da curne ni gram a temperatura stoji na normalu celo vreme kada idem brze traktor mi skakuce ne samo sa ove nego sa bilo koje plugove do 7km/h normalno posle mi skakuce po njivi seca ako me razumete

Baki skini tu zadnju brazdu i ubaci ga u vecu brzinu. Vidim da ti plug lepo radi, lepo zaorava. Ne kosta te nista da probas. Nemoj misliti da ti pametujem, ali to je mala brzina. Ja sa 1221 cepam od 7-8 kmh sa 3 brazde 16''
 
Jedno pitanje dali oni mali raonici na predpluznjacima treba da budu ostri ili tupi kod mene su iste debljine kao i gore a novi su misliosam dali treba da budu naostreni kao i oni veliki...ili nemoraju spicevi su dobri...:sta:
 
Ja sa rakovicom vucem 2 brazde .Po meni bi za ove 4 brazde trebao neki traktor od 130ks , mozda gresim ali moj rodjak ima rusa 1025 novog uzeo, probao je sa pllugom 4 brazde moze ali nije to bas preporucljivo tako on kaze . Kupio je 3 brazde prevrtac kaze da ga vuce bez problema :D
 
dsc00312.jpg
dsc00313.jpg
DALI NEKO ZNA KOJI JE OVO MODEL NA PLUG
 
Ispraznio sam.

A kad smo vec tu da ubacim jedan zanimljiv materijal vezan za Lemind plug(132-ka) koji je 2x32cm zahvata,posto svi kazu da je taj plug 14 coli(2x35)i da ja nemam veze sa zivotom pa da malo demantujem....
119cema.jpg
 
Pitanje jedno za iskusnije,kako da prosirim radni zahvat na plugu IMT 755,ne bih da ga secem i varim,ako postoji drugo resenje molio bih za savet i koliko da ga sirim?
 
Ovako nebi preporucio,stezanje preko kutija je klimavo,to sve ima da se razje...e,i sto je najveci problem ima plug da ti gusi jer razmak izmedju glava je kod 755 samo 67cm,ovako ces da dobijes samo oko 3cm sto ce biti oko 70cm,a kod pluga 756 je razmak 80cm.
 
Nazad
Vrh