Plug - osnovna tema

Treba mi pomoc. Hteo sam da kupim plug Vogel dve brazde prevrtac za rusa, pa me zanima gde mogu tako nesto da nadjem u dobrom stanju? Hvala uapred.

Evo ti par linkova sa slovenskih oglasnika jer jih ja dosta pratim zbog blizine granice!
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7713472
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7712508
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7713449

Ima još toga pa malo preleti imaš avto.net, bolha.com, salomon.si
 
A recite mi samo kako to prego granice preneti? Koliko se na granici placa za takavejdan plug?
Ja baš danas zvao jednog prijatelja koji mešetari sa autima u sloveniji za ovaj moj plug koji idem gledati i veli pošto smo u eu samo računom na granicu ili napraviti ugovor ovjeren na opčini koji košta oko 5€ i to je to a za Vas ide mislim da samo pdv jer na proizvode iz eu i poljoprivrednu mehanizaciju je carina 1% ili je uopšte nema! Trebali bi se jedino raspitati koja procjena prolazi za određene plugove na vašoj granici, a ako imate kog poznatog onda prolaziš......
 
Pa tebi ili nevalja hidraulik ili neznas da ga koristis.Prosto samo ogranicis na rucici do koje dubine hoces da ores,tu stavis sraf ili ti granicnik da nemoze da se spusti vise,kvadrante skroz dole i gas,nema brige kao i da imas tocak.

hidraulik je OK, stelovanje OK ali je lakse da ne drzi hidraulika traktoru, vec samo vuce. kod mene je rakvo zemljiste negde tvrdo negde ide ok, pa da ne bude dizi- spusti, a plug ima i duzinu. probacemo bez tocak, jer je kisa pala poprilicno, a ako ne bude islo , pravicu nesto!
 
Markokg svaka čast na trudu ali tu treba i daske nove, te su baš dotrajale.
Jedino sto je lomljena pa lose zavarena,sto bi menjao daske samo promeni umetak(trougao).Kakvih dasaka ima i sta ljudi sve teraju ovo je nova stvar.

Potrošene su, ne samo grudi nego i kraj daske, šta tu da vari i dodaje, kakve daske tako i oranje.

Sad bas gledam ponovo slike koje sam okacio, ali se lepo vidi da bas ima jos dosta mesa na daskama. Umetak je trosen ali i on jos nije za menjanje. Kosta svega 800 din po komadu, al rekoh neka su ove jos malo. Ne zbog para, nego sto nema potrebe jos menjati.
Ja radim svega 4ha ili 9kj, pa ce ove daske po mojoj proceni da traju sigurno jos nekih 10 godina ako ne i vise.
 
Mirko predpostavljam da je onda i ovo OLT slavonac?
img20131005165740.jpg
 
imam veci plug , kazu da je onaj 610.14, tata je orao pored nekih panjeva na kraju njive i iskrivio ga onako muski tj.poteznicu, a iovako su mu daske i raonici pri kraju. E obzirom da ce sada sezona oranja ostao sam bez dvobraznog pluga za mog zetora 5711 pa sam mislio da ovaj plug upregnem ali mi je nesto mali ...
 
Mali je to plug za 5711,a zetor sa tim plugom i novim raonicima(koji i nisu bas jeftini)ore katastrofa,nece plug u zemlju.Sa slavoncem najbolje ore IMT,ustvari IMT ore sa svim i svacim bez problema:osmeh:
 
da li bi ja mogao da orem sa onim plazovima kao na slici sto sam postavio, da ga malo zakosim i da radim, sta mislite ?:osmeh:
 
Juce sam prvi put probao skoro kupljeni IMT 754 vk 2x12" sa kverneland glavama. Ne da ore, nego nemam reci! Bio sa par kolega, i oni se odusevili. Mislili da je IMT-IMT, ali videse odmah razliku.
Evo jednog malog snimka. Kratka je bila parcela pa nisam lepo snimio, ali su me snimali iz emisije Domacin, i emitovace se u subotu od 8:15 na prvoj.

 
Da, to je ta emisija.
Okace oni posle celu na youtube.
Jedva i ja cekam da vidim iz njihove perspektive kako je zapravo oranje bilo. Snimao je iz svih uglova. Ova zemlja je inace smonica, ali je lepo nakisla, + lepo nastelovan plug pa samo brise.
Prvo je kolega pricao o stelovanju pluga, pa su onda snimali kako orem.
 
Ja koristim 754 vk ali nisam zadovoljan njim, tesko se podesava jer je bio krivljen pa ispravljan, zanima me kako si ga ti to radio, pogledacu emisiju.
 
Nazad
Vrh