Plug - osnovna tema

5sc7.jpg

2ai7.jpg

0v6z.jpg
 
Ako su loši raonici i zbog njih plug neće u zemlju, onda u tom slučaju IMT-ov hidraulik neće moći pomoći. Rusov hidraulik bi već mogao da pomogne... Mada ne vidim razlog za komplikovanje, jednostavno treba srediti raonike i onda nema šanse da plug neće u zemlju.
 
Pitanje jedno za iskusnije,kako da prosirim radni zahvat na plugu IMT 755,ne bih da ga secem i varim,ako postoji drugo resenje molio bih za savet i koliko da ga sirim?

ja imam rašireni 755 jer mi je bio mali za rakovicu. ljepše ore od standardnog al još uvijek štopa kad ima mase jer je kratak. raširen je oko s komadima hrastove fosne debelim oko 3 cm a napred kod piramide su komadi koje sam napravio od dva profila 40x30,sad je zahvat ko 756 i dosad nisam imao problema. jedino što ti trebaju dulji šarafi. ja sam one što se ušarafljuju u gredu dao napravit kod tokara. evo kako to izgleda:
 
Ovako nebi preporucio,stezanje preko kutija je klimavo,to sve ima da se razje...e,i sto je najveci problem ima plug da ti gusi jer razmak izmedju glava je kod 755 samo 67cm,ovako ces da dobijes samo oko 3cm sto ce biti oko 70cm,a kod pluga 756 je razmak 80cm.

E sad si me tek zbunio,pa zar nije radni zahvat kod 755 50 cm,kod 756 60cm i tako dalje? Koliko sam upucen sa 756 moze da se zaore red(sto sam radio) jel namesti se da prva brazda hvata vise,ali sa 755 ne moze nikako,isprobano.
 
Ako su loši raonici i zbog njih plug neće u zemlju, onda u tom slučaju IMT-ov hidraulik neće moći pomoći. Rusov hidraulik bi već mogao da pomogne... Mada ne vidim razlog za komplikovanje, jednostavno treba srediti raonike i onda nema šanse da plug neće u zemlju.
Moze u zemlju i kad su celavi raonici.Stvarno je to cudno koliko se malo poznaje hidraulik IMT-a:sta:i cemu sluzi koja rucica.

- - - - - - - - - -

E sad si me tek zbunio,pa zar nije radni zahvat kod 755 50 cm,kod 756 60cm i tako dalje? Koliko sam upucen sa 756 moze da se zaore red(sto sam radio) jel namesti se da prva brazda hvata vise,ali sa 755 ne moze nikako,isprobano.
Nepisem o zahvatu pluga vec o razmaku izmedju glava dijagonalno.

Sve zavisi koliko duboko ores,ako ores 30-35cm ima da ti gusi i 756 a ako ores 20cm kao kod nas nece da gusi ni 755.
 
E sad mi je jasno o cemu pises.Nesto cu smisliti da bude dobro,ne bih da prodam ovaj moj plug 755,jer je sa kvernelandovim glavama(fabricki) izuzetno lepo zaorava i lako se vuce,539 ga je lako vukao do 30cm.Cim sam uzeo veci traktor odmah su se nasli kupci za plug,ali ne.
 
Moze u zemlju i kad su celavi raonici.Stvarno je to cudno koliko se malo poznaje hidraulik IMT-a:sta:i cemu sluzi koja rucica.


Hajde onda pojasni kako!

IMT hidraulik može samo na gore da dejstvuje, tj. da diže, a nikako ne može da dejstvuje na dole tj. pritiska. Poniranje oruđa kod IMT hidraulika je obezbeđeno isključivo geometrijom radnih organa oruđa i normalno samom težinom oruđa (u trenucima kad razvodnik hidraulika omogući isticanje ulja iz cilindra).
 
Hajde onda pojasni kako!

IMT hidraulik može samo na gore da dejstvuje, tj. da diže, a nikako ne može da dejstvuje na dole tj. pritiska. Poniranje oruđa kod IMT hidraulika je obezbeđeno isključivo geometrijom radnih organa oruđa i normalno samom težinom oruđa (u trenucima kad razvodnik hidraulika omogući isticanje ulja iz cilindra).
Samo ti ona dva kvadranta na rucici cepni skroz dole do kraja i videces dali oce plug u zemlju i sa celavim raonicima.
 
Zato sto ima zavarenu potporu kao i OLT alkar,ali sa kvadrantima dole oce da ulazi ali traktoru nije prijatno zbog vec pomenutog problema.
 
I šta dobiješ kada te dve kocke spustiš do kraja?dobiješ da plug u mekšoj zemlji ide do kine i nazad ako ti je okrugla ručica na fast ili slow.nikakav pritisak na plug se ne ostvaruje jer je nemoguće.poluge su svejedno opuštene i u slobodnom padu dok su raonici na površini zemlje sve dok ne dodju do željene dubine.isti je djavo da li su ručice vuče spuštene do kraja ili negde na pola gde je radna dubina pluga
 
Neki put pomogne i skraćivanje toplinka da bi se plug bolje zabadao u zemlju.Ali je najbolje raditi sa oštrim raonicima i naštelovati plug kako treba jer da može da se radi sa tupim raonicima niko ih ne bi ni kupovao ni oštrio
 
Tačno Zorane!

Mirko 015 jednostavno nije u pravu što se tiče IMT hidraulika, za plugove je maher ali za ovo o hidrauliku greši.
 
Nazad
Vrh