Plug - osnovna tema

Mislim da si malo izgresio u oznaci pluga.
Ne moze biti trobrazni sa oznakom 20 , i 16 coli je plug 758.
 
To je bio 2brazni. Kupio sam u jos jednu glavu i dogradio samo. Los je snimak dosta, zaboravio sam kod kuce telefon da napravim bolji snimak. Bice sutra.
 
Soja je bila tu. Inace islo bi jos lakse da prosle dve godine nije bilo katastrofa oranje zbog suse. Sad ispravljam '' krive drine''.
 
Ja koristim 754 vk ali nisam zadovoljan njim, tesko se podesava jer je bio krivljen pa ispravljan, zanima me kako si ga ti to radio, pogledacu emisiju.
ja imam isto taj plug i prezadovoljan sa njime u dobrom je stanju i veoma dobro ore,moze da se podesi kako god hoces,ja sam ga licno sredio,prosle godine sam mu napravio nove plazove i stavio novu petu,raonici novi,daske su dobre i super je.
 
1376100_350973438371567_1476336474_n.jpg
 
Marko na takmicenju oraca ne bi prosao naj bolje!Prelistaj malo temu ili temu oranje da vidis sta su oranja,po meni ovaj plug je trebao biti bolje nastelovan s obzirom da ima odlicne deflektore.::namigivanje::Kod Zeljka je odlicno!
 
I ovi sto oru na takmicenju na vec pripremljenoj i vise puta preoranoj zemlji nebi prosli najbolje u Kragujevcu na padinama i brdskim terenima.
 
Bas tako Mirko. Pomenuo sam gore da je u pitanju smonica. Preko leta ispuca tako da cela noga bez problema upada. Ovo mi je cak i najlaksa njiva za rad, a uslovi nikad bolji za ovakvu zemlju.

Deflektori su tek kupljeni u Hudjiku, i stelovao sam ih nekoliko puta na ovih 30ak ari. Kada ih previse podignem (ima tu mogucnost tj kod strugara sam glodalicom prosirio rupu tj kanal za sraf, pa prednja strana moze da ide gore-dole) onda ne hvataju zemlju, ili jako slabo, a kada ih spustim, onda se zemlja nabija na njih i kao da malo gusi jer hidraulika bez problema ide na dole i gura plug koliko god volis, a zetor mrcina pa sa istim gasom se sve desava.
Evo dubine oranja tj izmerio sam 32 cm. Iako se priprema za psenicu, nisam mogao da odolim, a plus razradjujem zemlju jer je tek prosle godine pocela dase ore posle 10ak godina stajanja. Cak sam i gliste nalazio :)

Cak se i na ovoj slici naslucuje tj vidi kakva je zemlja u pitanju.

 
Danas kupio nove raonike za IMT 755. uzeo Orginal frank 27€ komad. Kakva su vašau iskustva s njima. nadam se da nisu meki, jer kod mene ima kamena.
 
Jesu dobro skupi, nadam se da će cijena opravdati kavlitet. Nešto sam se zasitio loših lemeša-raonika ojačanih kljunova. Koji se saviju kao žvaka čim ugledaju prvi kamen.
 
Nikad bolji plug nije bio zakacen za ovaj moj traktor a sigurno sam probao 10 pluga od Iimt,vogela,kvederlansa preko huarda i regenta al ovaj Austrijski ore kida kao da nema 4 brazde
 
danas probao plug sto sam zimus kupio 4 brazde poneo kljuceve da skinem jednu posto ljudi kazu da Belorus 1025 nemoze da vuce cetvorobrazni ali po meni lakse ide nego Kvederlans sto sam imao sa 3 brazde evo uverite se zemlja je solidna ni preteska ni prelaka lokacija pored regionalnog puta Cuprija-Paracin

https://www.facebook.com/photo.php?...fset=0&total_comments=3&notif_t=video_comment
5 km/h, druze to nije oranje.
I koja ti je ovo marka Kvederlans ​?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kvederland ili kvederlans isti djavo a oranje je duboko za kukuruz jbg nije ovo Vojvodjanska zemlje pored Morave mogao bih da idem i 10km/h to je slicna zemlja kao i vasa ovo je teska zemlja i tanjirana 2 godine zaredom sada preorana
 
Nazad
Vrh