Plug - osnovna tema

ciro trba mi glava kao sa plavog pluga,to je oltov takav imam dvobrazni pa bi nakacio jos jednu,sa njim je nekad cale strnjiste zaoravao pa je hteo jos jednu glavu,mada sad to radi tanjiraca i ruja...
a taj plug sad stoji onako,ni baste vise neore
 
Kada se kupuje trobrazni obrtač, dali treba voditi računa o razmaku točkova na traktoru? Nije mi jasno kako se podešava plug a da odgovara za traktor.
 
Može da se namesti svaki obrtač za svaki razmak točkova,ništa ne brini...ne moraš voditi računa o razmaku točkova.:ppozdrav:
 
Pozdrav ,zanima me jel ore ko od vas u kombinaciji belarus 820 i Imt 757 s raširenim tragom kotaća i jel se kom pojavila kosa vuća kad ore s raširenim tragom kotaća ,hvala .
 
Ima li koga da je skoro kupovao špiceve za raonike.Interesuje me kako se kreće cena.Takođe me interesuje ima li koga da je te svoje stare špiceve slao u neku kovačku firmu da mu odrade i koliko to košta po komadu.Znam da su meni u Plamenu rekli da i to može.
 
Ma nisam ni jedan nego bih hteo uzeti za mog obrtača.Jutros sam ih okrenuo ,a ne bih da dočekam da oranje stoji zbog potrošnog materijala.Inače odustao sam od olt,leminda,leoparda i imt-a.Drugar mi je dao vogela L950 tri brazde.Plug nije orao 100kj ,a kupljen nov.Ima točak i sve ostalo stim što ću mu ipak skinuti treću glavu za MTZ 82.1.Njemu stoji dve godine.Na njemu nema šta da menjam.
 
Ima li koga da je skoro kupovao špiceve za raonike.Interesuje me kako se kreće cena.Takođe me interesuje ima li koga da je te svoje stare špiceve slao u neku kovačku firmu da mu odrade i koliko to košta po komadu.Znam da su meni u Plamenu rekli da i to može.
Ako prolazis kroz Titel dacu ti ja 2 spica samo neznam dal su iste rupe za kvedelans i vogel.Ja imam od kvederlansa.A i neverujem da su skupi posto sam sad uzo plamenove raonike sa spicevima i sreafovima 35 evra komad.
 
Ma nema potrebe Stevo.Zvaću ja danas Plamen da vidim šta i kako_Obično je kod svih špiceva isti razmak rupa.Trebao bi da je oko 5cm.E sad jabi da mi urade malo duže špiceve nego što su sada.Sad su otprilike 22cm.
 
Malo jaci spic i ode raonik u ocin...............

o0coya.jpg
 
Isto tako sam prošao sa ganc novim raonikom made in Čantavir.Otvarao brazdu i plug iskoči napolje.Gledam i mislim se koji mu je andrak kad ono se raonik iskrivio kao kifla a uzorao je sigurnih 50 metara.Zovem proizvođača on me najuri kao šta bi ti da oreš do Kine pa normalno da će se iskriviti. :sta: Onda je dobio lepu zahvalnicu od strane mene i doviđons.
 
Nazad
Vrh