Plug - osnovna tema

Zato su napravljeni raonici sa zavarenom potporom kao sto imaju IMT 757,OLT Alkar pa nema krivljenja raonika od kakvog god je materijala.::super::
 
Evo ja da pohvalim raonike iz Čantavir-a koje sam uzeo sa kljunom.
Juče orem njivu i pred kraj njive opalim kamen za obeležavanje međe.
Koji su mi indijanci tj. izvođači radova za Srbija gas tu zakopali prošle godine kada su mi celu njivu prekopali po dužini da prođe gas.
Plug je bukvalno 20cm odskočio iz zemlje i srećom ni raonicima ni kljunu ništa.
A otprilike da sam kljunom prve brazde opalio.
Inače imt 755 je plug u pitanju.
 
To je lagan plug i ima šanse da iskoči i da rao nik to sve izdrži . Medjutim kod plugova koji su teži ,poput višebraznih obrtača ,nema tog raonika da će izdržati a da se nesavije ili pukne.Jedino autoreset ili neko osiguraje.
 
Poslednja izmena:
Momci, sta mislite o ovom plugu generalno?
O kakvom se plugu zapravo radi? Sta znaci ova oznaka DN? Trebalo bi da je (po poredjenju sa plugom koji je stajao do njega koji je bio za celu gredu nizi) visoki klirens, iako mi po nosacu prve glave izgleda kao niski tj ne spusta se ravno na dole, pa tek onda da pravi luk ka napred?
Jel isto hvata 2x12'' tj 2x30cm?
Sto se stanja tice, koliko bi moralo da se ulozi u njega da sluzi? Razmisljam da ga uzmem za sebe ako se dogovorim sa covekom oko cene pa je svaki komentar pozeljan.



screen capture freeware

how do you print screen

image ru

how to take a screenshot on a pc

capture screen

screenshot software for windows

free image hosting

upload image online free

uploading images
 
Meni je ovo isti 756.
Greda je izgleda varena kod druge brazde,poluga za stelovanje zakosenja je budzena,uzengija sto drzi polugu je isto budzena.
Trebaju ti novi raonici,a daske mi izledaju dobro,bar mi se tako cini,imaju dobre grudi,plazove nisam dobro video,ali mi se i oni cine da su OK.
Mislim da je i isti raspon rupa na potrosnim delovima kao na IMT 755 i 756.


Sad sam video da grede sto drze glave nisu iste kao na IMT,tako da je ocigledno i drugaciji igao srafljenja na samoj glavi.
 
Plug proizveden pred umiranje Lemind-Proletera,prilicno nekvalitetno uradjen.Tad je Lemind jos uvek radio i za IMT plugove pa su mu ovi iz IMT-a ostali duzni mnogo para i otisao u stecaj.Oznaka DN je dvobrazni,zahvat je kao i 756 12 coli 2x30,nema mogucnosti ugradnje prevrtaca jer daska nema rupe na vrhu.
Na osnovu ovog pluga i ove plocice se pojavilo mnogo kopija IMT-a u Hravatskoj.
 
Evo mog IMT-a 755 koji sam prošle godine kupio.
Ove godine sam mu stavio raonike sa kljunom i deflektore.
Koje sam malo prepravio da lepo legnu na daske i nakrivio ih ka brazdi.
I sad zemlja i biljni ostaci idu preko oba prsta i malo kače i treći.
Zaoravaju biljne ostatke fantastično.
A inače imt 539 ih sa ovim raonicima mnogo lakše vuče nego prošle godine sa raonicima koji su došli uz njega kad sam ga kupio..
2013_09_06_026.jpg
 
poluga za stelovanje zakosenja je budzena,uzengija sto drzi polugu je isto budzena.
Trebaju ti novi raonici,a daske mi izledaju dobro,bar mi se tako cini,imaju dobre grudi,plazove nisam dobro video,ali mi se i oni cine da su OK.
Da, vidi se da je budzeno, ali ne sa radnim delovima pluga, pa to i nije tako strasno ako je dobra cena + lepo nabudzeno?

plug sa fabrickom manom

Koja je to fabricka mana?

Plug proizveden pred umiranje Lemind-Proletera,prilicno nekvalitetno uradjen..nema mogucnosti ugradnje prevrtaca jer daska nema rupe na vrhu.
Znaci, i sa fabrickom manom, a i + nekvalitetan + daske bez rupa.

Trazi mi covek 250e za njega, a mozda i jos malo spusti.. i to na 6-7km od moje kuce. Mislio sam da mu oklepam raonike i da krenem da ga koristim.
Ipak treba preskociti znaci?

A sto se tice zelenog leminda (2x32cm), on je dosta tezi od ovog 756? I plug je dobar za dublje oranje, ali je los za psenicu recimo? I malo je rizicno za mog zetora 5711 (55ks) zbog teske zemlje
 
Da, vidi se da je budzeno, ali ne sa radnim delovima pluga, pa to i nije tako strasno ako je dobra cena + lepo nabudzeno?



Ovoj nije nikako odradjeno.
Ja samo kod mene na 756.3,dok sam ga imao,prepravljao tu rucicu za zakosenje,ali sam je skinuo,odsekao donju plocicu,napravio novu,duplo vecu i zavario.Kada sam ga prodavao,sve musterije su rekle da je jako lepo odradjeno i dobio plus na to.
Moj savet je da bezis dalje od toga,krndelj,a ni klirens mu nije jaca strana,ali tvoja stvar sta ces.
Ja ne znam koja serija je bio moj 756,ali imao je klirens 70cm.
 
N.A. je u pravu. Za te pare mozes uzeti i probati kako radi. Ukoliko ti se ne svidi uvek mozes izvuci ulozene pare.
 
gde je najbolje da kupim raonike za beogradski plug 755 niski, da ima neki vek , ane posle 5 h da moraju na doradu?

- - - - - - - - - -

gde je najbolje da kupim raonike za beogradski plug 755 niski, da ima neki vek , ane posle 5 h da moraju na doradu?
 
Nazad
Vrh