Plug - osnovna tema

Ne oslanjaj se na moju ocenu,ali mislim da uopste ne prevrce zemlju dobro.Ako imas trave u vocnjaku,sva bi ostala gore izmedju dve brazde.
Sve je nagadjanje,nista se ne zna dok ne probas,ali ja sam ti moje iskreno misljenje dao.
 
da mi nije mnogo da uzmem za 539 trobrazni plug za ugar kod mene je veoma teska zemlja dali bi ferguson mogo da ga tera
 
Iksi mozda mozes ovakav plug da vuces sa 539 ali samo plitko.... Sad je u fazi prepravke taj plug....


- - - - - - - - - -
img1079.jpg
 
Ja ga vucem sa Rakovicom i vuce ga bez problema... Mada i nije neka teska zemlja....

Nikad nisam probao da orem sa njim i 539... Orao sam sa njim i 539 ali uvek skidao 3 brazdu (skine se za pola minuta)....
 
Imam ja sad jedan Slavonac... Ali to ti je veliko ako uradis sa 3 brazde..... Ovaj moj plavi sa slike je neki Leskovacki na pomeranje...
 
nebi radio tri brazde oostavio bi 2 da nemucim fergusona za dzabe mozes da stavis slike slavonca
 
videcu sutra kod kosije u dvoristu ima on raznih delova ja sam meni nasao kockasta krila za ferdzu
 
nebi radio tri brazde oostavio bi 2 da nemucim fergusona za dzabe mozes da stavis slike slavonca

Nije nikakv plug da ga ostavis sa dve brazde,secen je po sredini da bi smanjili radni zahvat i zafrkli ga.... Ja ga kupio samo da imam 3 brazdu.... Nije to za tebe da ores sa njim,sto jes jes... Ali ako ti nije hitno da se raspitam za jednog dobrog slavonca????
 
moze nije hica ali kod mene se ferdzo nemoze da vuce imt plug samo olt stare jer je zemlja veoma teska smonica
 
Neznam druze sta da ti kazem.... Moj 539 je orao samo jedne godine kao ispomoc Rakovici sad vise ne ore i tad sam pokusao da orem sa OLT slavoncem i nije mi poslo za rukom.... 539 ga nije mogao lako vuci... (ipak je on 2x30cm) pa sam ga otkacio kod kuce i zakacio IMT 755 i sa njim je bila druga prica.... 539 je nogo lakse vukao 755... To je moje zapazanje.... Mozda zbog toga sto sam na OLT-a imao lose neke raonike....
 
da ali kod mene je bas teska zemlja sad koristim po nekad dedinomg imt 755 ali bas jedva ide a kad nemoze on ide jednobrazni olt
 
Onda ja mislim da ako jedva ide 755 da ce jos teze ici Slavonac.... Ispravite me ako gresim...
 
Nazad
Vrh