Plug - osnovna tema

Mene ni bilo zao sa takvim plugom uci u njivu,stvarno je vrh.
 
Sto mi uvek manje hvata prva brazda nego druga, imt 757,sve lepo podeseno,a kad ga malo produbim idu jednako obe,tj preko 30 cm?
 
Koliko bi trebalo da bude cm piramida udaljena od mesta gde se kaci poluga, kod mene je oko 10 cm, nije vise??
 
Svaka cast Veskovicu,al da dodam za 58 ka,da zakacis i najgoru sklompociju od pluga on ce lepo da ore,jednostavno taj trktor ko da je pravljen samo za oranje svaki plug mu lezi.
 
danas zamjenio svoj imt 756 plug za imt 758,po principu zeljezo za zeljezo,u istom su stanju jedino je na njegovom boja izbljedila i ima na rami okruglu cijev,znaci prvi tipovi!
 
Sta mislite o ovome?
Navojna sipka mi je zapekla i nisam mogao da je mrdnem ni malo,otkinuo sam je sa vara.
Ovo je stara:
2013-08-22-211428.jpg

A ovo je nova:
2013-08-22-211346.jpg

Zavario sam debelozidnu cev sa rupom za sraf i kroz nju prolazi osovina 30mm sa izbusenim rupama na 2,5cm.
Moze da se zakrece u zavisnosti od radnog polozaja,da bi se njom stelovala zakosenost pluga.Sve to ce drzati jedan sraf M12,kvaliteta 10,9 ili 12,3,videcu koji budem nasao.
 
mislio sam da ga uzmem za vocnjak za plitko oranje malo daga sredim a i za rezervu oce olt da me izda

- - - - - - - - - -

@ssurla jel gotov landin daj slike izvinite za :off_topic:
 
Nazad
Vrh