Plug - osnovna tema

koja je bolja kombinacija zetor 6045 i imt leopard ili sa imt 610.14?
 
Po meni,ja bih birao oba posto nema neke vidljive razlike,mozda leopard za nijansu prevrne lepse,ali isto je to.. ;)
 
Koji olt plug ima a da je recimo u klasi sa 757imt.Nisam nikad do sad se sa tim susretao pa me interesuju visina,zahvat i ime.
 
Obilazak jednog prodajnog mesta:
ssl22362.jpg
ssl22363.jpg
ssl22365.jpg
 
Za 10 godina sluzenja pretrpeo je svasta...torture raznorazne nase banatske zemlje-sada je maksimalno ojacan,i malo zasticen...
28i272s.jpg
 
imam ponudu da svoj imt 756 mijenjam za imt 758,pa me zanima kako se 577 bori s 2 brazde od 16 coli u srednje teskoj zemlji,ako netko ima iskustva?
 
Juče u okolini Bielefelda naiđem na jedan interesantan plug KVERNELAND. Nerazumijem se u plugove ali ovj mi je bio neobičan pa sam ga slikao. Sva podešavanja se vrše iz kabine traktora i moguća su u toku rada.. Osim dubine oranja i širine zahvata svaki radni dio se pomiče sa dva hidraulična cilindra, napred nazad što za posljedicu ima da vrh lemeša bude oboren zemlji ili dignut uvis. Treća poteznica ili topling je hidraulični cilindar oko 150 mm uprečniku. Oni koji poznaju plugove će iz slika vidjeti i više od onoga što sam ja vidio ali ostavio je dojam na mene pa pogledajte i vi.

gkfx.jpg


6qvy.jpg


phe3.jpg


yinq.jpg
 
Nazad
Vrh