Plug - osnovna tema

da bato ali ferguson 539 vuce 755 a ovde pricamo o plugu 758 i radna dubina 755 i758 neverujem da moze da bude ista
 
a jel ima razlike u prinosu kukuruza u zemlji oranoj na 25 i na 35 i koliko je teze spremiti zemlju kad plug velikog zahvata poizvaljuje grudve ,ako orete za voce to je onda druga stvar ali da u dansnjim vremenima kad je gorivo skupo za dzabe trosite to nie pametno a traktor od sto konja bi u svakom slucaju trebao da vuce 3x14
 
Sto se tice plugova potpuno je upravu Velja... Gorivo je otislo u nebo sa cenom i sad vise niko ni negleda dubinu oranja vec samo da se crni... Ja sam sve do prosle godine orao zimsko oranje sa Rakovicom 65 i Lemindom i imao sam iste oranice kao i ove godine kad sam sve izorao sa Rakovicom sa 3x25cm i sa Belarusom 3x30cm plugovima... Ja sam prezadovoljan zemlja se u jednom prohodu spremila za setvu trave nema (ili je ima kao i godina kad sam orao na vecoj dubini)... Ja u sali kazem da jos malo i 539 ce da vuce 3x30cm... :haha:
 
ma ja vas razumem i ja sam dosad orao sa imt 565 vukao sam 755-3 ali kod nas kad ores za pare ljudi traze sto dublje,kod nas su ljudi prepravljali plugove od gusenicar one vucne za traktore preko 130 konja i sa njima oru 170e hektar a ti plugovi mogu da garantujem da neidu puno u dubinu nego imaju visoku dasku pa podizu brazdu
 
danas posto je praznik nista se neradi ja i komsija odemo na odpad da kupimo neko gvozdje za cistac snega i na jednoj gomili vidimo dva pluga oltova neko ih je zatrpao metalom kupili smo oba pluga za 3000din onako nisu losi mogu da izdrze jos koju sezonu ima jos jedan nasao sam i kabinu za mog ferdzu
 
zanima me dali je neko radio sa potinger obrtačem pošto planiram da kupim kao i sa vogel noot pošto sam čuo da je potinger sa kvalitetom duplo bolji od vogela
 
momci,zna li neko koje merke je ovaj plug,nemojte gledati sto pise jd,i godiste odprilike ? bio je mehanicki pa je nesto prepravljano ali treba to lepo prepraviti
dscn0704i.jpg

dscn0703j.jpg

dscn0706d.jpg

dscn0705o.jpg
 
To samo na otpad...,ne moze to valjati kad ima 30 godina, pa taj je uzorao na hiljade ha,zamor materijala,ima da puca i da se krivi, taj plug nije u pravcu garant,jedino ako je stajao u salonu!
 
Nazad
Vrh