Plug - osnovna tema

ovom plugu je skraćivan zahvat, možda i na 20-25 cm po brazdi.

sečena mu je osovina i jadno zavarena, pa neće moći ni da se šteluje.

sve u svemu, gomila nepotrebnog gvoždja.

popucao skroz, varen, kao da su se deca vežbala, negde nije ni varen.......
 
Poslednja izmena:
Koji je ovo plug? Lemind ili Leopard? Hvala
auvxmt.jpg
 
Trebalo bi da je Lemind ali neki stariji tip cini mi se da ima jedan takav u selu kod mene i mnogo slabije deluje od ovih drugih Leminda.. ALi ipak da cujemo i ostale...
 
Ubismo se da ga nastelujemo da ore. Nabacuje drugu brazdu na prvu i slabo prevrce doslo mi da ga dam na otpad. Ili da ga remontujem celog neznam ni sam.
 
Nemam ama nikakvih iskustva sa tim Lemindom... Znam da ima jedan isti takav kod mene u selu u da mi je taj covek nudio taj plug ali nisam hteo da ga uzmem... Nekako mi slab deluje..
 
Ma kakvi slab nemozes ga slomiti nikako ja sam probao. Kad me iznervira teram da ga pokidam i da ga bacim i nemam vise problema ali nece baksuz nikako da se skrsi. Moram ga probati na drugom traktoru mozda je problem do mog IMT 555.
 
Ubismo se da ga nastelujemo da ore. Nabacuje drugu brazdu na prvu i slabo prevrce doslo mi da ga dam na otpad. Ili da ga remontujem celog neznam ni sam.
Treba da je lemind,i oni u principu ne oru lose,ja ga nemam,ali ima ih par kod mene u selu i ljudi su zadovoljni sa njima.To sto nabacuje drugu brazdu na prvu,probaj da popustis treger na desnoj strani,da podubljis prvu brazdu.Daske i nisu lose,bar po slici,vidi kakvi su plazovi.Treba da ore,pod uslovom da nije krivljen,pa ispravljan,onda ga ne mozes srediti.
 
Evo u subotu sam konačno probao plug i zadovoljan sam, radi solidno na nekoj dubini od 10-12 cm traktor ga ne osjeti (IMT 533).
E sada pošto je čovjeku vazda malo sad bi ja da ga napravim da može da se pomjeri i da pokriva lijevi točak, pa bi Vas molio ako neko ima neku ideju da mi predloži.






Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us

Evo kako sam ja zamislio da li može ovako da li bi bilo funkcionalno.

 
pa najlakse je sa prednje strane dodati neku jaku debelozidnu cev koja bi bila kraća od ove poprečne grede i kroz tu cev ubaciti ovu osovinu sa bolcnama gde se kače poluge i fiksiranje u zadati položaj nekim šrafovima jednostavno, kao na imt plugovima sto su one biksne ili bolcnovima kao na onim leskovačkim na pomeranje.
mislim da kod ovih plugova koji bi se koristili za voćarstvo i na malim dubinama ova ručica za zabrazdjivanje nije ni bitna to bi moglo i fiksno da bude lakse je, samo naći polozaj pravi
 
Ubismo se da ga nastelujemo da ore. Nabacuje drugu brazdu na prvu i slabo prevrce doslo mi da ga dam na otpad. Ili da ga remontujem celog neznam ni sam.
Komso,to je Lemind,plug super promasaj,mnogo ravne daske,nemaju spiralu zato lose ore i ima los odnos vratila u odnosu na piramidu(kacanje toplinga).Vidjao sam takav plug na otpadu Inosu u Sapcu.Ja tako nesto kupujem samo za delove pod uslovom da ima sta da se skinje sa pluga da valja.
 
pa najlakse je sa prednje strane dodati neku jaku debelozidnu cev koja bi bila kraća od ove poprečne grede i kroz tu cev ubaciti ovu osovinu sa bolcnama gde se kače poluge i fiksiranje u zadati položaj nekim šrafovima jednostavno, kao na imt plugovima sto su one biksne ili bolcnovima kao na onim leskovačkim na pomeranje.
mislim da kod ovih plugova koji bi se koristili za voćarstvo i na malim dubinama ova ručica za zabrazdjivanje nije ni bitna to bi moglo i fiksno da bude lakse je, samo naći polozaj pravi

Ja sam to sinoć tako pokušao i to sam uspio da nađem pušku od drugog pluga svlavonca i montirao bi je naprijed sa 4 žabice od građevinske skele i ekstra je sve samo što ima jedan problem, topling ne moše da ide toliko u stranu pa bi se morao praviti novi nosč toplinga na plugu a to je već malo veći posao, pa još uvjek tragam za novim rešenjem i to jednostavnijim.
 
ja imam neki dvobrazdni plug BATUJE zahvat oko 30cm po brazdi, vukao ga je ursus, sad 539 kada je suvo, a torpedo 75 kada je nadjubreno, malo orem, ali cini mi se da ovaj plug nije nesto ..
 
kakvog su kvaliteta plugovi koji se proizvode u cantaviru mislim da su zuti,i da li neko zna cenu 4 brazde obrtac?resetkaste daske
 
Nazad
Vrh