Plug - osnovna tema

Ja sam prošle godine pred jesen takođe uzeo od njih raonike,špiceve i plazeve.Jako sam zadovoljan.Na nekih 40ha oranja se jedva vidi da su špicevi uopšte nešto radili.
 
Postavljeno sve na plugu,samo su mi peraja malo slabija,ali ima i za to leka,ucvrsticemo ih posteno,da ih zemlja ne iskrivi...Cekamo da skinemo zito pa da probamo kako ide,mislim da nece biti problema.
 
Sa jučerašnjeg terena:
img0012.jpg
img0013.jpg
img0011.jpg
 
Kako mislis poviti??Ne razumem!Daske 5000, raonici 3000, peraja 1000, plazovi 2800 dinara, srafovi gratis...
 
Kovac kad ga ugreje od prilike na polovini raonika udari cekicem celom duzinom i bukvalno ga savija ostrica raonika ide prema gore ali samo malo neki iskusniji kovac zna kako se to radi.
dscn0844.jpg
[/IMG]Ovako treba da stoje bar na ovom plugu,ovo su plamenovi raonici koji su bili kod kovaca cim su stigli,ovde su uzorali oko 50kj.
 
SasaK, fali ti tocak na plugu. :osmeh: Imao sam isti ovakav plug. Koji ce ga traktor vući?
Je l' ovo Oltova tanjiraca pozadi? Kako si zadovoljan njom?
 
@Grunt Ne znam jos nista dok ga ne probam,pitao sam za reklamaciju ako je bude,da vratim nazad,dobijam pare ili rade novo.Zato sam i uzeo sad,da do zimskog oranja probam da me onda ne zeza.
@ichbinmilan Rakovica 65 vuce 757.Skinut tocak,kad sam namestao daske smetao mi kad sam ga okretao.Pre 2 godine sam uzeo tanjiracu olt 24,ja prezadovoljan,uzeo od druga,komplet sredjena,350 evra,vuce je rakovica drugom brzom bez muke...
 
teško ćeš to naći da valja,ja imam jd 60 ks i još ih nisam našao da valjaju.Obrtači se pretežno rade za jače traktore.Planiram kupovinu 3-braznog pluga za ugaranje 3x12 coli pa šta mi preporučujete.Ja sam kontao od dubice leoparda ili ris jer imam dodatnih 15% subvencije na onih 30%.

- - - - - - - - - -

http://www.pik.ba/artikal/5314407/plug-3-brazde/
valja li šta ovaj nije skup ali i ne izgleda baš
 
Ima li neko da proda trecu brazdu za 757?
Ja hocu da stavljam kod mene na 757.2.

Grunt,ti prodajes taj 756?
Sredi malo te varove da drugoj i trecoj bzazdi,gde je pucao,neces ga skoro prodati.
Ja sam imao 756.3 i jedva ga prodao za 650e,a bio sredjeniji od tog,mada nije imao tocak.
 
Da li bi se mogla pomična greda odo ovog Batuje dvobraznog pluga ugraditi na ovaj sa 4 brazde.
Interesuje me radi položaja da plug (ovaj četverobrazni) bude iza lijevog točka.
Planiram da napravim dvije ploče i da kao na orginalnom plugu i da ih zavarim na na četverobrazni plug.
slike-001.jpg

plugovi-002.jpg
 
Može mala pomoć? Znam da je Off ali ne znam gde da pitam.... Naime činim tetki uslugu i prodajem plug (teča otiš'o u večna lovišta) a ne znam koja mu je realna cena. Plug je OLT Posavac 2.35 kompletan i ispravan. 89 to godište ako to nešto znači....
 
Nazad
Vrh