Plug - osnovna tema

Overum cx vario
a27vqo.jpg

34zk4ns.jpg
 
Dali neko ima iskustva sa ovim plugom?U pitanju je ALPLER, prodaje ga Agropanonka i prilicno je jak i masivan dali neko poseduje ovakav plug i kako je zadovoljan sa njim?
imag0194wj.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

imag0191dk.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

- - - - - - - - - -

Cena mu je u Agropanonci 8000 eura sa ovom opremom sa slike
 
Na osnovu cega se zakljucuje dali neki plug pase traktoru,ne mislim snaga itd!Konkretno mislim na razmak zadnjih tockova i zahvata pluga dali je dobro ako se te dve mere poklapajiu tj jednake ili problizno jednake npr zahvat pluga 105 3*35 ,a razmak zadnjih tockova isto 105?

- - - - - - - - - -

Jel ima neko odg na moje pitanje :sta:
 
Svi junaci nikom ponikose....:haha:
moje skromno misljenje, da je tada idealno i nema kose vuce ako je i ostalo nastelovano kako valja
 
Da i ja sam tog misljenja,dok sam imao 756 3*30 imao sam malo muke razmak zadnjih tockova je 105 a on hvata 90,sad imam rabewerka 3*33 znaci 100 mislim da ce biti idealno naravno uz sva ostala stelovanja.

- - - - - - - - - -

Niko nista ni da doda ni da oduzme_?E forumasiii
 
Po ovoj logici ako je zahvat pluga 2x35 cm,razmak točkova treba da je 70 cm,ako je plug 8x40 cm razmak točkova treba da je 320 cm.:osmeh:
 
Pa zato na svakom meni poznatom plugu postoji štelovanje za ugao raonik+daska.Kao što Kris reče to se tako ne može gledati.Po meni je veći problem široke zednje gume i zahvat pluga po brazdi.
 
Kris je u pravu ne moze se tako gledati,Drugar ima 577dw i imt756 3*30 ali ima muke poznaje mu se brazda zbog siroke gume na osovini je pomerio plug do kraja u desnu stranu gledano od nazad.Ja sam misljenja da su zahvat pluga i sirina tockova blize mislim na mere,lakse je nastelovati plug!
 
Ne sme da se poznaje. Ja sam orao sa 577 i obicnim i DV i Vogelom 3x30cm i nije mi se nikada poznavalo kuda sam prosao. Sa Claasom sam orao sa tim istim Vogelom i na 3x30 i na 3x40, orao sam i sa mojim 757 3x35 i sa 2x35 i nije se poznavao prohod. Ima istine u kosoj vuci kada se zahvat pluga ne slaze sa razmakom tockova ali je to uglavnom zanemarljivo..

Claas i Vogel 3x30


Claas i Vogel 3x40


Claas i IMT 3x35


Claas i Ross 4x30


IMT 5136 i Ross 4x30


Da napomenem da je na 5136 zadnja guma sirine oko 46cm a na Claasu 54cm.
 
evo ljudi sta ja koristim,Kverneland L ,tip daske cini mi se da je M8 ,ide dosta lako u zemlju i odlicno pakuje brazdu...
973557_585557504811092_786662750_n.jpg


- - - - - - - - - -

znaci ja sa 100ks mogu da imam lepu brzinu i dubinu sa tim plugom
Ja sam vukao taj plug sa MF3060,85hp,mnogo je tezak za traktor i pravi velike brazde i u teskoj zemlji se ta zemlja posle teze pripremi za setvu,inace znatno sam brze vukao kverneland 3x30 nego taj plug,vidi ako moze zaobidji ga...
:osmeh:
 
evo ljudi sta ja koristim,Kverneland L ,tip daske cini mi se da je M8 ,ide dosta lako u zemlju i odlicno pakuje brazdu...
973557_585557504811092_786662750_n.jpg


- - - - - - - - - -


Ja sam vukao taj plug sa MF3060,85hp,mnogo je tezak za traktor i pravi velike brazde i u teskoj zemlji se ta zemlja posle teze pripremi za setvu,inace znatno sam brze vukao kverneland 3x30 nego taj plug,vidi ako moze zaobidji ga...
:osmeh:

kasno marko na kosovo stize.Vec sam ga uzeo
 
Po ovoj logici ako je zahvat pluga 2x35 cm,razmak točkova treba da je 70 cm,ako je plug 8x40 cm razmak točkova treba da je 320 cm.:osmeh:
Nigde nepise da se mora srazmerno siriti tockovi nego je bilo reci sta je idealno, sto neznaci da uz ostala stelovanja nemoze solidno nastelovati,nemojte izokrecati napisano gospodine kris80
 
Nazad
Vrh