Plug - osnovna tema

05022013336.jpg
[/IMG]north armu ,ovo je tablica na plugu koja ti fali .to je na mom jednobrazdnom
05022013334.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam tražio savjet da li da kupim četverobrazni plug i da li će moći da ga u plitkom oranju vuče 533-539 i evo da se pohvalim da je plug stigao.
Kako vam se čini i da li neko zna koji je ovo plug ima na njemu naljepnica na 2 mjesta, međutim na netu ne mogu da nađem ništa o ovoj fabrici.





 
Poslednja izmena:
To je plug za plitko oranje, tzv. "ljuštenje" kojim se tlo priprema za sjetvu pšenice ili preoravanje strništa posle vršidbe a prije pravog jesenjeg oranja, za plitko oranje izmedju voćnjaka. Ovi plugovi i nisu namijenjeni za normalno oranje niti se za isto mogu koristiti jer imaju jako male daske, oni su predvidjeni za 5-15cm, u principu zamjena za dublje tanjiranje.
 
u principu ako je laksa zemlja trebalo bi plice oranje da 539 moze uraditi sa 4 brazde jer sam to vidjao . ako i nemoze nije veliki problem jednu dasku skinuti sa 3 ce ici sigurno. a ovaj tvoj @nesko mislim po slici da nema ni 10 coli zahvata po pluznom telu. mozda 8 otprilike
 
Planirao sam da vratim crtalo na svom dvobraznom Lemind plugu ( neznam oznake). Crtalo je odavno skinuto, i remontovao sam sve delove ali mi nedostaje ona grivna sto dolazi na kraj spirale i drzi nosac tocka da ne spadne sa iste, pa mi recite mogu li to negde da nabavim ili moram da je pravim. ( nadam se da sam bio jasan u opisu).
 
Dvoumim se koji plug da kupim. Lemind Leskovac ili Leopard. Oba pluga su 14 coli, dvobrazni. Vukao bih sa T40 DV (60ks). Zemlja pretezno crna smonica. Zanima me vase misljenje i iskustvo.

Ciro pozajmljujem sliku.


XzxC.jpg
plug-leopard-14-dvobrazni-visoki-slika-11975625.jpg
 
Nema problema druze slobodno.. Kod mene u ataru svi koji imaju T40 oru sa Leskovackim (lemindom) naominjem vuku ih T40 bez prednje vuce sasvim lagano bez problema,zemlja nije teska ali traktoru ni naj manje nije tesko... Sta da ti kazem za Leminda imam ga od kad znam za sebe i sa njim sam naucio da orem.. Ja na njemu redovno menjam raonike (livene stavljam) i on ide u zemlju kad god hoces.. U beton bi zabrazdio ako hoces,jak je niko ga nije iskrivio kod mene u okolini (garantujem) ja sam ga malo prosle godine za probu vukao sa 820 ali mu je previse mali,napominjem zemlja je laka za obradu kod mene Rakovica 65 vuce 3 brazde i u zimskom oranju.. Nemamo losu zemlju,uglavnom je peskovita pored reke Mlave.. Ako te jos nesto zanima pitaj,ja imam 2 Leminda ovaj tamno zeleni je moj odavno a letos sam uzeo jos jedan ispala je trampa sa sakupljacima starog gvozdja da mi daju Lemind u zamenu za neko govzdje koje sam imao ja njima da dam i ja sam pristao jer nije bilo nista vredno a ni teze od 150kg.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vladj druze evo ga moj drugi Lemind cito da vidis jos nisam orao sa njim...

IMG1080.jpg
 
Imao sam ja jednog leminda slicnog kao onaj na slici,mozda i veci.Prodao sam ga,nazalost.Nisam imao cime da ga vucem ali mislim da je to najjaci plug koji sam vido.To je sila od konstrukcije.Plug neunistiv.
 
Potpuno se slazem jedino ga mozes iskriviti sa traktorem od preko 100ks.. :haha: Masivan je i tezak ubi boze Rakovica nema sanse da ga iskrivi jer cim ovaj negde zapne ona proslajfuje a sumnjam da bi mogao da ga iskrivi i IMT 577 ili Belarus 820.. Stvarno je jak moj komslija ima Lemind 3x35 kao moj samo sa tri brazde pa ono je ogroman plug,masivan je ubi boze... On ima Rakovicu 76 i kaze da joj je mnogo taj Lemind 3x35 mada ima i Belausa 920 mada sa njim ne ore (stariji covek)...

- - - - - - - - - -

Borko sta fali daskama na Lemindu??? Mislis da ne prevrce brazdu??? Prevrce je 100% ako daske nisu ispravljane i ako je plug lepo nastelovan.. :ppozdrav:
 
JA sam cuo da Leopard pravi manji otpor u oranju od leminda i samim tim se lakse vuce. Verovatno je problem u daskama. Inace kod mene je pretezno zastupljen lemind.
 
KOd mene izuzetno malo ima leoparda.. Pa neznam sta da ti kazem ali da dodjes kod mene u atar sa tvoj T-40as mozes ladno da vuces Lemind bez muke i bez prednje a kamoli jos sa prednjom... Lemind se moze dosta povoljno uzeti vidim po oglasima,,,
 
Pa ja sam zadovoljan samo kad se lepo nasteluje... On se kod mene naorao vidi se po daskama da su izvarene.. :osmeh:
 
Leopard je čini mi se duži, što bi značilo više prostora između daski a što opet znači manje šanse da guši kad se zaoravaju žetveni ostaci.
 
Ja nisam imao probleme sa Lemindom da zagusi od biljnih ostataka... Nekazem da je nemoguce nije on ni toliko veliki...
 
kod mene ima par komada ima ih svako ko ima rakovicu oranje je kao da su svinje rovale kod svakog i nisu ljudi zadovoljni
 
Nazad
Vrh