Plug - osnovna tema

http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=1383&d=1325793532

- - - - - - - - - -

malo je pomutna oznaka ali je original
attachment.php
attachment.php
 
ko sto ti je rekao frenki to ti je imt plug samo sto mozda ima jos jednu tablicu [livnica osjek] . ja imam isti imt jednobrazdni duboki klirens od 16col .oznaka 602.1 i ima dve zanitovane tablice. imt je tad radio u koperaciji sa olt. ali su jako dobri plugovi ,robusni i lepo oru.
 
Sad vučem 756.2 sa IMT 542, i ide je dobro, ali bih voleo da imam jedan jednobrazdni kad budu teži uslovi. Možda i neki obrtač. Koji bi preporučili?
 
Taj moj da je 12" ??
Pretprosle jeseni je cale na izoravanju nase zadnje njive iskrivio raonik i onda mu posle svinjokolje iskrsne da poore neka 2kj sa 560 i ti plugom,ono sto je cale rekao da se dosta lakse vuce od naseg 756,ALIII ne moze duboko kao 756 ni da mu prismrdi.Prosle jeseni sam trebao da orem sa 539 i tim plugom,ali je cale pokusao pre nego sto odem kuci samo da proba par krugova i kaze da ne moze ferguson da ga vuce normalno na nekih 25cm,pa sam orao jednobraznim IMT-om,najverovatnije cu ga probati ovog leta u ugarenju.

- - - - - - - - - -

Taj moj da je 12" ??
Pretprosle jeseni je cale na izoravanju nase zadnje njive iskrivio raonik i onda mu posle svinjokolje iskrsne da poore neka 2kj sa 560 i ti plugom,ono sto je cale rekao da se dosta lakse vuce od naseg 756,ALIII ne moze duboko kao 756 ni da mu prismrdi.Prosle jeseni sam trebao da orem sa 539 i tim plugom,ali je cale pokusao pre nego sto odem kuci samo da proba par krugova i kaze da ne moze ferguson da ga vuce normalno na nekih 25cm,pa sam orao jednobraznim IMT-om,najverovatnije cu ga probati ovog leta u ugarenju.
 
ja sam jesenas onako suvu zemlju bez ikakvih problema izorao sa jednobraznim imt 602.1 sa 539 na dubimu od30-37cm ko od sale .plug je 16 coli duboki klirens i samo se vrh daske video iz zemlje. jos jedna parcela je bio vocnjak preko 40 god koji sam iskrcio pa ni tu nisam imao problema . sve ostatke zila je isekao i podigao na povrsinu. raonik je doduse navaren od federa i iskovan ko zilet.
 
I moj je raonik bio odkovan ove jeseni i dovaren napred,malo ga jos razvukao da vise hvata,duboko koliko hocu mislim da u zivotu nisam imao lepse oranje rezultat je bio da smo na kraju oranja njive ja sa 539 i jednobrazni,a cale sa 560 i 756 imali rezultat 27 koraka sam ja izorao,a cale 33 koraka po sirini njive. :osmeh:
 
ja sam jednobrazni kupio vrlo povoljno , za 50eur od jednog dede .malo zemlje imam a i kad platim niko nece da uradi valjano. sad hocu najverovatnije vladimirca ili 533 uzeti za svoje potrebe. plug me odusevio oranjem . uzeo sam ga za duboko oranje a dobija dzaba olt pto 2 dvobrazdni plitkog klirensa. i njega moram malo pretresti i ranike uzeti a za zaoravanje strnjike ili plice oranje bice dobar.zeza me net mnogo spor ali uspecu da postavim slike da vidis slicnost sa tvojim plugom i tablice dve na njima.kod tebe je niski klirens i 12 coli otprilike. stavi mu crtalo na zadnju dasku dosta pomaze
 
Nemam crtalo,a necu ni da kupujem... da ne objasnjavam razloge. Ako bude malo ugario super,ako ne nikom nista jer nama nije za duboko oranje tu ostaju i dalje ona 2 pomenuta IMT-a.
 
OLT Slavonac je 2x12 coli,razmak izmedju glava 70 cm,klirens 57 cm,jako lako se vuce,ima iste daske i raonike kao OLT Alkar,raonici jako skupi 15 eura komad,jedino Hudjik,Cantavir i Plamen zna da napravi raonike za taj plug ostali nemaju pojma pa posle nece da ore.Ima jako specificne raonike i kad su dobri ore do grede jako lako,ali ima da gusi zbog malog razmaka izmedju glava.
Netreba mu crtalo i ono nema veze sa dubinom oranja.
 
Moram priznati da u malo tezoj zemlji Slavonac nije za IMT 539 jer je ipak 2x30 cm sto je previse... Kod mene u selu su svi bacili te SLavonce iz razloga sto 539 teze vuce pa kupili IMT 755 a nikom nije napamet palo da uzme bar metar da premeri ta dva pluga da vidi razliku i zasto se teze malo vuce Slavonac... Napominjem da je kod mene izuzetno laka zemlje (Jako mali deo je teze mada ne mnogo) i da svi od tih Slavonca sad naprave Slavonac sa 3 brazde i dobije se blug 3x30 cm i sa njim Rakovica 65 peva pesmu.... :bravo:
 
Nazad
Vrh