Plug - osnovna tema

Evo jednog starog OLT-ovog Posavca 1x40 kojeg sam počeo rastavljat. Slijedi kompletan remont, ugradnja kopirnog točka i farbanje.

x40x9v.jpg
 
Nije to bas Posavac,to je Alkar sa posavac glavom,a ima i Alkar sa 757 glavom.Dobar i jak plug,jedino ako je vratilo na srafove i stezanje to im je mana.
 
Tako je, Alkar okvir Posavac glava i daska, a na pločici piše Posavac. Vjerojatno neka prjelazna serija sa Alkara na čistog Posavca. Orao sam sa Alkarom kakog ti spominješ i nije mi se sviđao zbog lošeg rješenog povišenja daske i osovine na klobne, bez ručke. Na ovom ima ručka, vidi se na slici graničnik sa rupama. Još ću dodatno ugradit jedno mjesto za toplinger na lijevoj strani kad se gleda sa zadnje strane pluga.
 
Nemoj samo da se desi kao kad moj komsija kupio KAO nov 755 i ajde da ga zakacimo na moju rakovicu da ga probamo, na predjenih 10 metara u zutoj rastresitoj zemlji okrivili se drzaci crtala, dalje nisam smeo da probam.
Prosle godine orao on fergusonom i zakaci na medji u neki panj i iskrivi drzac od zadnje brazde, znaci ovaj pun metal koji ide od rama dole do glave i to smo posle grejali i ispravljali.
Toliko o tome dali je bitno da je original ili ne
 
Sve je to tacno.Cak mi je i prodavac rekao da su neki koji su kupili se posle zalili kako nece lepo da okrece zemlju.
Pazite sad sledecu sliku.Nemogu nikako da shvatim kako se to kod nas tolerise.
dsc00734a.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
To se kaze totalno bezakonje.Sto je najgore niko ne obraca paznju na to.Na trzistu su nam mali privrednici,turci,kinezi i svi se predstavljaju kao IMT a posle dodje neko i kaze kako IMT ne valja,pa kako ce i da valja kad nema sanse da kupis original deo.A jos pa i ove nase budale iz IMT zatvorile prodavnicu rez delova pa ti kupuj kud stignes.
 
Postoje i FOP i IMT plugovi. FOP je pravio samo visoke plugove i imali su grede s debljom sjtenkom materijala...


Ovaj plug sa slike mi NEKAKO vuce na originala... da ima jos pokoja slika ne bi bilo lose ali sta ce ikome vise 10" plug...
 
dsc00732lr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Evo sa istog placa original IMT 755.Pazite koja je razlika u polozaju daski.I na plocici pise sasvim drugacije.Kod nas 533,539,542,549 svi oru sa 755,teska je zemlja za obradu a plug se pokazao odlicno.
 
Plug gore je kopija(var poprecne grede i srafovi koji su mnogo duzi i kvalitetna nalepnica:osmeh:),a ovaj dole je ordjinales ali je i to lose uradjeno,danas sve manje kvaliteta a materijali su sve losiji,dosta se pretapa otpada pa je i novo lose.Plocica na plugu gore je iskopirana ali fali joj ono "u restruktuiranju":osmeh:
 
Nazad
Vrh