Plug - osnovna tema

Da kopiraju imt plug i zove se ris imaju 10 i 12 coli ovi od 12 coli su bili negdje oko 1700 km a ovi leopard su nesto jeftini ja mislim bas sam ih ja zvao.Imaj i obrtace. ja misli da clac djendrag ima novog leoparda od 14 coli.
 
U pa ti si blizu,ako moze da ih malo slikas da vidimo kako sad izgledaju,i na toj slici bih rekao da u pozadini ima plug kao IMT ali u zeleno-zutoj kombinaciji,izgleda da i oni proizvode kopiju IMT-a.

- - - - - - - - - -

Ratko,sto si stavio Vogel raonike?


ok moze otici cu da slikam u pon pa cu postaviti,a takav trobrazni ce uskoro doci kod mog dede hoce ga za Landina powerfarm 80...gledao je dosta plugova i po njemu su ovi ok,niko do sad nije rekao nista lose za njih...
 
Stanje ravnika na consumovom plugu (v.n. un400 daske na njemu) nakon 4 godine explatacije
2hpq7ms.jpg


a ovako izgleda zamena za sledecu sezonu
2j5apma.jpg
 
Mirko,jel razmak između plužnih tela veći kod ovih sa pravom gredom ili mi se čini.Ja sam mog sa krivom gredom prodao jer hoće da guši a inače nisu loši plugovi.
Razmak sa krivom gredom 85cm,a kockasti 105cm.

- - - - - - - - - -

Sa njegovim raonicima nije hteo u zemlju mada su novi a sa ovima ide dobro
Klasican problem sto nece u zemlju,danasnji lopovi-proizvodjaci raonika kradu na materijalu i raonik u startu skrate za 3-4cm sa doljnje strane pa posle normalno da plug nece u zemlju,samo se naslanja na plazove.Ja imam proizvodjaca raonika koji mi sve radi i covek radi pravu meru.Na najsirem delu treba da je 17cm raonik,a svi prodaju 13-13,5cm.Zato je raonika za Leoparda skuplji od ostalih.

- - - - - - - - - -

Da kopiraju imt plug i zove se ris imaju 10 i 12 coli ovi od 12 coli su bili negdje oko 1700 km a ovi leopard su nesto jeftini ja mislim bas sam ih ja zvao.Imaj i obrtace. ja misli da clac djendrag ima novog leoparda od 14 coli.
Nisku skupi,kod nas je IMT 755 oko 900 eura,stanje izrade sacuvaj boze lose.
 
Plug zasticen nitro lakom.........
jr9mw8.jpg


293wt92.jpg


- - - - - - - - - -

Leopard sa Vogel raonicima.......
Ratko poslusaj savet i ojacaj nosac prednjeg crtala,tj oporu pluga,posto je i ovako oslab materijal+opterecenje crtala uz redovno naprezanje...a video sam vec dva tri koja su pucala na tom delu,a kad to pukne,napred piramida se pokrivi,pa je vracanje u prvobiti polozaj teze...
 
Ovo prednje crtalo sam prvi put ove godine koristio kad sam orao suncoklretiste koje nije ni tanjirano ni tarupirano,u svim ostalim situacijama ga podignem.
Hvala na upozorenju....:ppozdrav:
 
ok moze otici cu da slikam u pon pa cu postaviti,a takav trobrazni ce uskoro doci kod mog dede hoce ga za Landina powerfarm 80...gledao je dosta plugova i po njemu su ovi ok,niko do sad nije rekao nista lose za njih...
Ima jedan kod mene uzet kod Jove u BN nije lose lijepo ore malo hoce da gusi kada ima dosta mase nije tezak za vuci traktoru
 
ma zavisi ko sa njma radi podaj budali sigurno se polomit zna sa sta plug moze a sta ne moze
 
Kako onda IMT ide u zemlju bez problema iako raonike prave isti majstori ?
Komsija Pocerina sve objasnio,svaka cast:bravo:

- - - - - - - - - -

Jel neko kupovao ove Plamenove raonike za 755 nk,i kako su se pokazali ?
http://www.szrplamen.com/raonici.html
Na koje mislis?
Ako mislis konkretno na sve Plamen proizvode,nisu losi.
Ako mislis sa izmenljivim vrhom,Nisu nizasta domaci proizvodjaci!!
Komsija kupio za Leoparda Hudjikove i polomio zadnji posle pola hektara,a prednji napukao.Ja mu lepo kazem da ponese u Rumu da vrati,a on tvrdoglav,samo im psuje majku i kaze "To mi je za pamet"
Inace covek je pedantan i nije sigurno zakacio za nesto.
Ako treba sutra cu da ih slikam.
 
Jedan komšija nakon jako duge potrage našao i kupio (nije bio jeftin!!) predratni 755VK za svoj Ursus C360, fantazija kako je plug dobar bio. Orao par dana, plug kao iz bajke i dodje drugi komšija i pozajmi plug da uzore četvrt hektara sa R65. U sred njive ga razvali na nekakav kamen, kako čujem totalna šteta, orao 40cm duboko (orao samo nizbrdo) sa njim pod blokadom i brdom tegova. Šteta onakvog pluga, vlasnik je dobio samo jedno jadno "Izvini jbga...".
 
Tad bi kod mene bilo izvini,neko uzmi ti daj a meni kupi novi plug a taj zadrzi,i moj plug ispravili na neki koren od oraha,onaj plug sto se pomera pa moze da ore uz vocke i ograde,i tad sam zadnji put dao neku prikljucnu masinu nekome!!!
 
Nazad
Vrh