Plug - osnovna tema

Ne razumem kako nemozes da nadjes raonike. Kad ih ima na svakom koraku .
 
Ovaj zeleni je Lemind Leskovac , ja sam moj prosle godine prodao. I tacno je don ne okrece brazdu , uostalom kao i svi ostali nasi plugovi . Jer da bi se brazda potpuno okrenula , potrebna je duza daska , a ta daska trazi i vecu snagu traktora , a za tako nesto mi u Srbiji ranijih godina nismo bili spremni.
I mi smo ga koristili iskljucivo u ritu tamo pak jako lepo okrece .Vukli ga sa MTZ52 okrugla njuska 70 konja

- - - - - - - - - -

Kao sto sam pisao moram prosirivati rupe ako trazim za Leskovacki odma misle na onaj stelujuci a od njega nestima
 
Ja sam snjim bio dosta zadovoljan , naravno nije on bio bez mana , ali nisam ja u to vreme ni imao traktor za bolji plug. Ja sam sa Rakovicu 60 vuko 2 brazde.
 
kristal

ja sam uzimao od hudjika, a ove godine u Plamenu, mislim da sam 2 kom platio oko 4200 sa sve dostavom brze poste - u pitanju je dvobrazdni plug, isti zeleni 2*35
 
Ja sam sa raonicima i plazevima koje su mi odradili po uzorku u plamenu(tad još u Srbobranu) jako zadovoljan.Špicevi se troše mnogo sporije nego Huđikovi za isto vreme.
Dragan82 proveri pp.
 
kristal

ja sam uzimao od hudjika, a ove godine u Plamenu, mislim da sam 2 kom platio oko 4200 sa sve dostavom brze poste - u pitanju je dvobrazdni plug, isti zeleni 2*35

Ljudi tom mom zelenom Leskovackom plugu raonici nestimaju ni od hudjika ni od plamena a osim toga je 12"-3x 30 drze ga dva srafa ,a rupe moram sa aparatom za varenje prosiriti 10-15mm.Ja mislim da je tu samo kostur leskovacki.Inace plug ima oko50god umesto zadnja dva srafa na kosturu su bile zakovice po tome znam da je fabricki trobrazni ali jos uvek nisam siguran za daske i za raonike .Daske nemaju rupe za pera a leskovacki kanda imaju,ko misli da poznaje molim da pogleda slike jos jednom hvala
 
1600e sa punom opremom, kako ga duze gledam sve mi se vise svidja.Nisam imao priliku da ga pre kupovine vidim.
 
ja sam svoj takav ali 2 brazde platio proljetos 1000e a(bez točka i deflektora) gledao sam takav 3-brazni bio je 15ooe ali bez dubinskog točka i deflektora.Sad mi se moj čini preskup.Kristal znaš li koliko je kod vas 756-2 i koliko dođe posebno točak,ja sam montirao oltov ali nisam zadovoljan pre mali je prečnik i nije to to
 
Kupio sam danas kvederlansa ravnjaka klirens mu je 68 pa me interesuje da li je to visoki klirens ili niski, i daske su mu dugacke i na kraju dobro povijene sta mislite o tim daskama.Nije mi cerka tu pa da stavim slike.
 
Kupio sam danas kvederlansa ravnjaka klirens mu je 68 pa me interesuje da li je to visoki klirens ili niski, i daske su mu dugacke i na kraju dobro povijene sta mislite o tim daskama.Nije mi cerka tu pa da stavim slike.
to spada u niski klirens, sa oranjem strnista neces imati problema, ali zaoravanje njiva sa puno zetvenih ostataka ce predstavljati problem ponekad... o daskama nesto vise kad stavis slike...
 
Nazad
Vrh