Plug - osnovna tema

Lala iz Banata cestitam ti kupio si pravi plug i sigurno ces biti prezadovoljan s njim. Nemoj ga siliti i lomiti i sluzice ti bez greske. Zaorava sve sto pozelis. Nabaci koju sliku iz posla.
 
Ja danas doterao iz N. Beceja za malo teze zemlje 3x30 ; 3x 12" deflektori nisu stigli iz Austrije,bice od nedelje

16hmglc.jpg


egydk1.jpg


2rbyubn.jpg


Nisam stavio namerno u temu vogel da me neiskritikujete da on nije vogel:osmeh:
 
čestitam na kupovini,ja sam kupio takav 756,2 ne da je dobar nego odličan.Kaži mi koliko je para dubinski točak i reče da deflektori nisu došli koliko su oni para.Ja sam kupovao nekakve ali ništa nevaljaju
 
čestitam na kupovini,ja sam kupio takav 756,2 ne da je dobar nego odličan.Kaži mi koliko je para dubinski točak i reče da deflektori nisu došli koliko su oni para.Ja sam kupovao nekakve ali ništa nevaljaju
Hvala na cestiki, neznam posebno posto su dodatci , ukupno me kostao sa svom opremom 1600e deflektori ce izgledati kao na ovom mom drugom plugu.Ti su kopije vogela dobri Hudjikovi

2lxcx3a.jpg
 
Cestitam na kupovini,neka dugo sluzi,hvala bogu da su se setili da odmah ugrade umetke na dasku.

Komso ja sam imao polovan Uzel 3x25 i meni se licno svidja,turski plug ali lepo je uradjen.Cena je mala.

Gagiska83,ovi sa slike su orginal Leskovacki Lemind radjeni za IMT,znaci na slici je orginalan plug.Ovo je stiglo sigurno u raspadu Leminda do nekog koji sad ovo prodaje ali za koje pare?
 
Ovako ljudi
danas sam išao da pogledam plugove i pre njih sam išao u Jugometalu u Svilajncu da pogledam ove nove 755 i tuga su iako su original.
A ovi čim sam stigao i posle minut se oduševio.
Plugovi su 1000% original. Znači šrafovi su evg 8,8 sitan navoj na crtalu ima otisak imt kao i na raonicima i sve ostale stvari koje ima iju original je kako treba.
Var na ramu je fenomanalan u odnosu na ove nove koje sam danas gledao u Jugometalu.
Čoveku ti plugovi stoje oko 10 godina a možda i više jer na onoj metalnoj tablici gde piše serijski broj piše made in Jugoslavija.
Tom liku brat radi u IMT a otac je do ove godine radio u IMT-u i otišao u penziju (neznam na kojim poslovima je radio u IMT-u ali izgleda da je bio tamo neki šef).
Ima još jedni sa niskim klirensom i još 4 sa visokim i ima još 2 pluga 756 sa visokim klirensom.
Cena pluga je bila 660€ što nije mnogo jer u Jugometalu su 92.000 din.
Treba crtalo da se malo podmaže jer ide malo teže jer je jako puno stojalo i da pritegnem sve šrafove.
Toliko su stojali napolju da su utonuli za celu visinu raonika u zemlju.
Malo pre sam ih istovario kući i na ravnom betonu stoje sami bez problema.

- - - - - - - - - -

Kristal čestitam na kupovini pluga i da te lepo služe.:ppozdrav:
 
gagiska83,vidim da si ga kupio,cestitam na kupovini,neka te dugo sluzi!:ppozdrav:

Hvala puno
a i bogami ima dosta da sluzi ako ova kiša ne zezne stvar već sutra nastavljam oranje sa novim plugovima.

- - - - - - - - - -

Orao cetvorobrazdanom i nemogu da uklopim (sastavim) brazde. Poznaje mi se svaki krug. Molim za savet, sta da uradim?

Jesi li lepo podesio plug?
Jer ako ti je 4-ta brazda preduboka a prva plitka ili obratno onda se vidi razlika i zato ti se poznaje svaki krug.
Podesi plug da kada uđe u zemlju da stoji ravno i da sve brazde budu jednake.
 
imam vogela 765 ravnjaka i super je ali kupio bi sebi obrtač traktor je 60ks šta mi preporučujete od polovnjaka da mogu raditi kvslitetno.Gledao sam SIP obrtače 2x12 coli nekako su mi masivni,preteški
 
Hvala svima na cestitkama, kise nikad dosta ali ja jedva cekam da stane i da mogu probati plug.Imam cetiri pluga svi su stariji od mene osim IMT757 -35 iako sam i ja vec stara dzomba.Imam jedan kojeg i neznam ko je proizvodjac izgleda Leskovacki ,Ali ni daske ni raonici nestimaju.Kad kupujem raonike za taj plug uzimam od onog vocarskog pa sirim rupe za nekih 10mm evo postavicu slike pa ko zna bio bih mu zahvalan.Plug najlepse radi u nakislim ritskim njivama kad drugi plugovi samo guraju zemlju bez zakretanja.

jg7ho3.jpg

trbalo bi zamenuti daske ali neznam koji je plug

351iywy.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovaj zeleni je Lemind Leskovac , ja sam moj prosle godine prodao. I tacno je don ne okrece brazdu , uostalom kao i svi ostali nasi plugovi . Jer da bi se brazda potpuno okrenula , potrebna je duza daska , a ta daska trazi i vecu snagu traktora , a za tako nesto mi u Srbiji ranijih godina nismo bili spremni.
 
Nazad
Vrh