Plug - osnovna tema

Raonici su sa 4 rupe kao i na 757 , daske su iste ali u ovaj plug ima mnogo ulaganja da bi se doveo u radno stanje.
Vratilo je isto kao na mom 757-20.
 
Imam plug ravnjak 3+1.Na cetvrtoj (zadnjoj) brazdi se nalazi duzi plaz nego na ostale tri.Da li bi moglo i na trecu da se stavi duzi plaz kao na zadnjoj i kako bi se ponasao plug sa cetiri brazde i dva duza duza plaza? Komplikovano mi je spremiti plug sa tri na cetiri i obrnuto.Moram da ih skidam obe,a pogotovo mi je problem skidati i stavljati tocak(ledinas)
 
A sto nebi moglo! Ovaj moj rabewerk na avataru je 3 brazde i bas je na drugoj postavljen duzi plaz zbog toga jer se koristio i kao dvobraznjak:ppozdrav:
 
Jedino pazi da zbog konstrukcije pluga plaz ne bi smetao prilikom oranja zemlje, tj ako bude plaz druge brazde suvise blizu raonika cetvrte brazde moglo bi biti problema. A ako je plug prostran, dugacak, nece biti nikakvih problema, cak ce plug u radu biti mirniji.


Ja na vogelu 2x12" imam na obje glave kratke plazove i ne osjetim nikakvu razliku u oranju, tako da mozda ne bi osjetio ni ti da ostavis samo kratke plazove (ako su u dobrom stanju) i pokusas orati tako...
 
Hvala na odgovorima! Pitao sam vec jednog coveka,on kaze ne moze,pa sam hteo i vas da pitam.Inace,sa cetiri orem samo plitko,tako da mislim da ne bi moglo da smeta
 
Imam jedno pitanje , koji plug je najbolje uzeti da ima tri brazde ,radni zahvat 3*30 , da je u dobrom stanju i da mu je cena otrilike do 1000e
 
Pa o imt smo najvise i razmiisljali al reko aj da pitam jel ima jos nesto ,a kako su se pokazali ovi novi plugovi imt?? Razmisljamo se da li njega da uzemo cini mi se da mu je cena oko 1700e
 
Jedno pitanje a nije bezobrazno.
Ne bih da kupujem nove daske (u pitanju je FOP-610.7) a imam uloške dasaka.
Da li se ulošci stavljaju preko daske ili se odseče taj deo daske i zavari uložak u ravni sa daskom.ako je neko radio a kada bi bila još koja fotografija bilo bi odlično.
Možda malo mnogo tražim (do sada nisam to radio).
Muzičku želju nemam.
 
odseče se parce daske u trougao i ne vari se nista taj uložak se srafi posle sa dva srafa.ja sam to sebi napravio od stare original daske i služi ekstra

valjda na ovo misliš ovo je na 755 ali je isto


 
pa ne bi trebao da bude stariji nego su meni ovde daske tanje od ovog dela sto sam pravio pa jeste stariji.ovo su neke daske mala privreda pa su tanje a ovaj deo sam pravio od original imt daske koja je iako istrosena deblja.u principu ne smeta problem bi bio da je obrnuto.uglavnom daska se sece i ovo parce se srafi direkno za glavu

neznam kakav je kvalitet tih uložaka sto si kupio.jeftiniji su u svakom slucaju od celih dasaka ali je i kvalitet slab.ove original su bile bas kvalitetne jedva su mi rupe izbusili morao sam da grejem ta mesta da ih otkalim.napravi odmah sablon na papiru pa uradi sevi od dasaka imas ih sigurno negde neke polovne
 
vlada90 a sta mislis o regentu?

Iskreno nemam nikakvo misljenje,jer se dosad sa njim anisam uopste susretao... Gde se proizvode?? Kako su se pokazali?? Jel ga neko ovde poseduje da napise nesto o njemu..

**Evo sad sam pronasao i iscitao temu o ovim plugovima,izgleda da su se dobro pokazali... Pogledao sam i u oglasima ali nisam uspeo da nadjem plug 3*30 tj regent plugova ima jako malo
 
Poslednja izmena:
pa ne bi trebao da bude stariji nego su meni ovde daske tanje od ovog dela sto sam pravio pa jeste stariji.ovo su neke daske mala privreda pa su tanje a ovaj deo sam pravio od original imt daske koja je iako istrosena deblja.u principu ne smeta problem bi bio da je obrnuto.uglavnom daska se sece i ovo parce se srafi direkno za glavu

neznam kakav je kvalitet tih uložaka sto si kupio.jeftiniji su u svakom slucaju od celih dasaka ali je i kvalitet slab.ove original su bile bas kvalitetne jedva su mi rupe izbusili morao sam da grejem ta mesta da ih otkalim.napravi odmah sablon na papiru pa uradi sevi od dasaka imas ih sigurno negde neke polovne

Tako sam i uradio na jednoj dasci,ostala mi još druga za sutra.Hvala na brzom savetu:ppozdrav:

To je samo za ovu sezonu,sledeće godine dobija nove daske.
 
Danas se prodao ovaj plug.
Ja otiso u garazu ga da isplatim jednu sejacicu Amazone , kad vidim pozarevacke tablice i meni poznati ljudi Moroljub i njagov sin Jovan iz Dolje Livadice. Taman su zavrsili utovar pluga u neku prikolicu za konji. Ja im pridjem i ispozdravim se snjima i naravno dogovorimo se da im ja prevezem plug do Srbije jer prikolica za konje je bila teska 800kg i plug 1200kg . Znaci bili tacno 1000kg pretovareni.

j0crqr.jpg
 
Moze , ali ja nikada nisam uvozio gume i zato neznam kako ide. Poram da pitam speditera.
 
Nazad
Vrh