Plug - osnovna tema

Nisam ih pitao koliko ga platili , samo mi rekli da bili ceo vikend po F i da tamo nista nisu nasli . Zapravo nasli oni ali nije im roba odgovarala. Zato su danas u CH kupili TX36 sa 2 adaptera i ovaj plug.
 
Da li neko ima iskustva sa plugovima ALPLER koje prodaje Agropanonka? Treba mi plug sa 4 glave, pa razmatram njihovu ponudu.
 
Danas se prodao ovaj plug.
Ja otiso u garazu ga da isplatim jednu sejacicu Amazone , kad vidim pozarevacke tablice i meni poznati ljudi Moroljub i njagov sin Jovan iz Dolje Livadice. Taman su zavrsili utovar pluga u neku prikolicu za konji. Ja im pridjem i ispozdravim se snjima i naravno dogovorimo se da im ja prevezem plug do Srbije jer prikolica za konje je bila teska 800kg i plug 1200kg . Znaci bili tacno 1000kg pretovareni.

Zar oni nisu iz Zabara? Ako mislimo na istog Miroljuba i njegovog sina Jovana trebalo bi da jesu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege! :ppozdrav:Uzo bih neki plug obrtač za IMT-577 dv. Interesuje me kolko bi to radnih tela moglo da bude (na mojoj teškoj zemlji do sada sam ora sa 2 brazde 30 cm ili sa 3 brazde 15cm dubine) na kojoj dubini bi to išlo i koji je najbolji od tih plugova da ne bude mnogo težak:sta:. Nadam se da ce po ovoj mojoj planini moći da vuče bar 2 brazde obrtača!:sjasi: Hvala u napred!:osmeh:
 
banecurug Je ste to su ti . Nema drugih u tom kraju. Oni dosli u CH da kupe plug obrtac 4 brazde i 3 brazde , takodje su dosli da kupe kombajn. Pa su pozvali njihovog prijatelja koji nabavlja kombajne za Acu iz Kleka. Ovaj ih vozao levo desno , bili su po F i na kraju nista nisu nasli . Na kraju sami nasli u garazu ovaj prelepi plug i kupili su jedan TX 36 sa 2 hedera. Znam se i ja sa njima , ali oni sisu znali do sad moje mogucnosti.
 
Hvala puno kolega na savetu!:ppozdrav: Ja sam se nadao za 2 brazde, milsio sam čak da će mu i 1 brazda obrtač biti mnogo! :osmeh:
 
Premetaci su samo tezi nositi , a u oranju su kao i svaki drugi dvobraznjak s tim da znas da ih nastelujes.
 
Video sam ovakav Huard na vašaru u Rumi, ali trobrazni

http://www.landwirt.com/pl/uzywane,907462,Huard-RL4014.html

Izgleda jako čvrst i masivan, daske debele, i ovaj je imao malo drugačije raonike
Jedino me zabrinjava oblik dasaka jer su ravne, nemaju na kraju ono zakrivljenje prema napred (može se videti na slici) pa ne znam da li bi dobro slagao

Da li neko možda ima iskustva sa ovakvim plugom ili ovakvim daskama?
 
Koliko je kostao taj koji je ovako izgledao?

16kccab.jpg
 
Plug mozda jete jak i dobar ali ipak ,odluciti se za nesto sto niko kod nas ne koristi :sta:Bil bi na svakom cosku takvih oblika dasaka da je to bolje od klasicnog oblika .Ipak je on za neku specificnu obradu.
 
Nazad
Vrh