Plug - osnovna tema

aha,ok ja sam pomisli da te kvernland zezao pa si zato promenio marku pluga..izvinjavam se...a ionako vogel ti je extra,ja mogu samo da ga sanjam... jos jednom svaka cast...novo je novo..
 
Naljutiste mi skolskog! Svako ima svoj ugao gledanja,ja licno nepoznajem "materiju" kod mene u selu sve novo sto se kupi od plugova 90% je vogel a 90% ljudi hvali i prica kako je kvederland najbolji,pa ko je tu sad lud a ko prost?
 
Naljutiste mi skolskog! Svako ima svoj ugao gledanja,ja licno nepoznajem "materiju" kod mene u selu sve novo sto se kupi od plugova 90% je vogel a 90% ljudi hvali i prica kako je kvederland najbolji,pa ko je tu sad lud a ko prost?
Kod nas se kaze da su u Dolovo i vrapci prosti,a ko je lud neznam.

Mala sala,nadam se da se ne ljutis.:ppozdrav:
 
Jedno malo poredjenje,covek iz mog mesta ima kvernelanda od 5 glava i vogela od 4(radi se naravno o obrtacima),i kaze da traktor podjedanko vuce i jedan i drugi.Zakljucak donesite sami.
 
Sta se toliko raspravljate oko nebitnih stvari. Oba su dovoljno poznata. I ja sam slao Kvernelanda bratu , a brat se ne odvaja od Huarda.Sve je to stvar navike , sve marke imaju vise tipova dasaka koje su za razlicita zemljista , ko ce ga znati sada koji je tip tacno za nas tip zemljista.
 
bojcetic ja se slazem stobom , ali sta nam pomazu te ustanove kad Rakovica se josuvek proizvodi kao i pre 50god , plugovi IMT se nisu menjali vec ko zna od kad . Kabina na 539 se i dalje lomi ispod zadnjeg stakla itd. Mislis da fakultet utice na nase uvoznike i na nase fabrike. :sta:
 
U mom selu nema ni jedan jedini KV plug sve VN do VN.
Ja lično sam zadovoljan sa VN ali da kupujem ove godine mislim da bi izbor bio Lemken.
 
@bikacan
Ozbiljna proizvodnja zahteva usavrsavanje ceo zivot. Ja iako sam elektrostruke, procitao sam xx knjiga o poljoprivredi. Dosta toga sam kupio na poljoprivrednom fakultetu (i docimer mi je tamo student, pa sam mu krisom krao materijal :osmeh:). Imas internet, poguglaj sta te zanima. Nadji kontakte ljudi sa fakulteta (nije lose i nekog studenta koji je to polozio - procices jeftinije), profesori ti mogu poslati postom itd...


@dragan82
To o cemu ti pricas je stanje u industriji. U mojoj struci (elektrotehnika) je cinjenica da imamo znanje, ali nas finansije zezaju... Slicna prica je u poljoprivrednoj mehanizaciji.
 
pa prosto kao pasulj, naj pristupacnija strana proizvodnja VN. za dzep prosecnog paora je knap...
sve iznad VN. je preskupo i to je za neke druge paore...
mislim na nove masine...
 
@bikacan
Ozbiljna proizvodnja zahteva usavrsavanje ceo zivot. Ja iako sam elektrostruke, procitao sam xx knjiga o poljoprivredi. Dosta toga sam kupio na poljoprivrednom fakultetu (i docimer mi je tamo student, pa sam mu krisom krao materijal :osmeh:). Imas internet, poguglaj sta te zanima. Nadji kontakte ljudi sa fakulteta (nije lose i nekog studenta koji je to polozio - procices jeftinije), profesori ti mogu poslati postom itd...


@dragan82
To o cemu ti pricas je stanje u industriji. U mojoj struci (elektrotehnika) je cinjenica da imamo znanje, ali nas finansije zezaju... Slicna prica je u poljoprivrednoj mehanizaciji.

Sporo mi je da se setam po fakultetima i motam profesore... to odavno ne radim... :osmeh:
 
Onda se uzdaj u forum. Ja sam kompletnu proizvodnju paprike uradio po savetima uvazenog clana foruma (prepoznace se sam, da ne pisem ponovo ime, mozda se uobrazi :osmeh:).

- - - - - - - - - -

Onda se uzdaj u forum. Ja sam kompletnu proizvodnju paprike uradio po savetima uvazenog clana foruma (prepoznace se sam, da ne pisem ponovo ime, mozda se uobrazi :osmeh:).
 
Evo i moje mišljenje o plugovima ovim il onim. Lagana zemlja je priča za sebe al kad je riječ o teškoj zemlji kakva je najčešća ovde kod mene a kako ovde čitam često i u Banatu stvarno bi trebali razmišljati u pravcu što dublje obrade zemlje , usitnjavanja i dubokog djubrenja , a da izbacimo mukotrpno , skupo i dugotrajno prevrtanje kompletne zapremine zemlje , To su ipak tone i tone teške zemlje koju možda i ne moramo okretati plugovima da bi imali isti rezultat . Samo kažem.
 
Nazad
Vrh