Plug - osnovna tema

to je 2+2 plug,retkost,cini mi se malo nizi,zavisi za koji traktor i zemljiste,daske dosta ravne,ali huard je dobra marka imao sam prilike videti u radu
 
Dobar topling..a kakve su mu ovo daske,sa spojlerima..
Ovaj plug nije namenjen za rad u ravnici,zbog toga nosi onakav topling da bi mogao da kopira teren koji je neravan tu bi klasicni topling odmah puko,i naravno kao sto je receno on je 2+2 da bi u teskim uslovima mogao da se koristi jednostavnim skidanjem dve glave,jedina mana je to sto je pretezak,sve ovo vam govorim iz iskustva jer smo takav plug morali da prepravimo u ravnjaka sa 3 glave a i takav je neretko pretezak za rusa 952.
 
Pozdrav dečki ovako zanima me kako poboljšat da mi plug ide u zemlju ,tj dubinu koju ja oću ,u pitanju je plug imt 757 i plug okretač 2 dvije brazde uz to na plugovima su potpuno novi lemeši ,na okretaču su lemeši s promjenjivim vrhom i kad nariktam obadva pluga kako bi trebalo bit tj prednja brazda 2 prsta višlja od zadnje događa mi se to da neće plug u zemlju koliko bi trebao sad možda je li to zbog ove sušne godine a opet kad orem zemlja je vlažna jer je sad skoro padala kiša obadva pluga vuće belarus 82.1 znaći nema finu regulaciju hidraulika pa može li to bit kako povezano s tim ,unaprjed zahvaljujem.
 
Ja znam da sve brazde treba da idu na istu dubinu, prvi put čujem da zadnje idu dublje. A ako je negde baš ugaženo i tvrdo i plug neće u zemlju onda prednju pustam da ide dublje od zadnje koliko mora da bi raonici bili okomitiji u odnosu na zemlju u tako više vukli prema dole. A ako se desi da lošije prevrće onda ga malo nakrećem desno. Inače uvek se trudim da je plug što ravniji na bilo koju stranu u odnosu na površinu zemlje kad je u brazdi.
 
Pretpostavljam da @belarus 82 nije mislio na položaj pluga u radu (u brazdi), već na položaj pluga spuštenog na beton. Odnosno da ga tako još kod kuće našteluje (prilikom kačenja), a da u radu obe brazde idu na jednaku dubinu. (Tako plug šteluje jedan čovek kod mene, zakači plug, spusti ga na ravnu površinu i onda šteluje kačenje tako da može da provuče vrh papuče ispod zadnjeg kraja prvog raonika dok drugi leži na površini. :osmeh: )
 
Dukej da u pravu si mislio sam na pložaj pluga na betonu ,ravnoj površini tj kad narikatam plug kako bi trebao stajat u praksi ne slaže mi se s onim kad počmem orat i sad me zanima što radit a lemeši su novi i sve a on neć u dubinu na koju bi ja htio ,naravno vjerujem da ima veze i s godinom al opet priča se za za raonike s promjenjivim vrhom da idu u zemlju bez problema a to kod mene nije slučaj pa sad stvarno više nezz što učinit dalje ,prije mi isto nije nikako hito u u zemlju ić plug ni jedan ajd što je je bili su poderani pa sam ih dao u plamen izradit i opet neće sad .
 
Previše je slučajnosti da više različitih plugova pokazuju istu grešku. Ja bih tu pre okrivio hidraulik nego plug. Samo, o hidrauliku na rusu nemam pojma pa ti tu ne mogu pomoći.
 
Vidi da ti podizne poluge nisu zavrnute do kraja, pa ispada da hidraulik ne moze nize spustiti tj. da nije hidraulik dosao u naj donji polozaj... I naj bitnije pitanje za kraj koliko duboko plugovi idu u zemlju a koliko bi ti htio da idu?
 
Moj plug Imt 756 i belarus 820,nastelujem kod kuce na ravnoj povrsini betonu dovedem ga u ravan plozaj stim da prvu brazdu popličim da bude od povrsine betona 5cm,na njivi samo nastelujem tocak i to je to vec godinama
 
Gde ja nabavljam jeftino a super kvalitet.Kupim dva jednobrazna pluga,OLT ili Lemind ili IMT i sa njih skinem daske i raonike koji su indeticni kao 757.Svi jednobrazni plugovi domace proizvodnje osim Leoparda nose daske i raonike 757.Tako lepo kad kupis dva pluga po 40 eura dobijes daske debljine 7-8mm,odlicne raonike i mozda cak i crtalo,a o kvalitetu da ne pricamo.Imas cak i nesto da bacis na kilo,tvoje daske i raonike i ostatak jednobraznih plugova 200kg X 22din.Siguran povracaj 40 eura.
 
Jeli ima negde novi imt 757.3 da se kupi .Sve sam zivo listo i nevidim.a neznam ni kolka im je cena otprilike.
 
Zvao danas za imt plug rekose da je rok isporuke od 3 do 5 meseci ,nisam ni pito za cenu odma sam oladio.Kao da prave avione a ne plugove .
 
Nazad
Vrh