Plug - osnovna tema

Od kog Leoparda,prava ili polukruzna?
Imam ja.
 
Jutros su otisle dve,tj.otisao je jedan nekompletan Leopard sa ravnim glavama.Ostale su dve komplet glave sa sve nosacima,raonicima,nosecim plocama i plazom.Stanje izvanredno,fabricko.Visoki klirens 72cm.
 
Poslednja izmena:
Evo današnji posao.
Ovako izgleda sa starim raonicima i plazevima:
5p3pdf.jpg

A ovako sada izgleda:
9ap7yb.jpg

ojktux.jpg

Ostalo je još da stigne amortizer točka sa servisa pa da se i on montira kao i da se dve špingle za nagib(levo-desno)ugreju i razrade.
 
Posto se raspravljalo da li se lakse vuce vise brazdi manjeg zahvata ili manje veceg zahvata interesuje me da o tome kaze neko ko je imao iskustva sa tim. Pre svega interesuje me da li se lakse vuce IMT756 3x30 ili IMT757 2x35 ?
 
Sa 820 vucem imt 756 3*30 radio sam i sa 757 2*35,na mojoj zemlji koja je relativno laka bez problema ide 756 a kad zakacim 757 ne oseca ga njega koristim za zaoravanje kukuruzovine kad nema kise da se masa malo zalepi za zemlju.
 
Evo današnji posao.
Ovako izgleda sa starim raonicima i plazevima:

A ovako sada izgleda:
Ostalo je još da stigne amortizer točka sa servisa pa da se i on montira kao i da se dve špingle za nagib(levo-desno)ugreju i razrade.

Koji je ovaj traktor sa kojim vuces ovaj plug? Svaka cast lepo si sredio. Kada ce proba?


Ne citirati slike koje su prethodno postavljene na tekućoj strani!
 
Poslednja izmena od urednika:
Traktor je YTO 904.Pa odradila se zamena sada jer su raonici i plazevi morali da se rade po uzorku ,a bojao sam se da čekam samu sezonu.U sezoni svi uzmu posao ,a od gužve često ne odrade po dogovoru.
Proba će biti tamo polovinom septembra kada se uđe u duboko oranje strnjišta.
 
Zainteresovan sam za Dzon Dirov dvobrazni obrtac polovan,dali znate zasto ih nema na oglasima i dali uopste postoje,pozzz i hvala
 
ja sam skoro kupio dvobrazni obrtač rabe 12" za 400e u solidnom stanju jedino sto je mahanički nije hidro okretanje.skoro sam ga probao 558 ga ne oseca iako je bilo toliko tvrdo da je izvaljivao neke grudve sacuvaj boze pa sam morao da odustanem.na jednom delu njive je bilo malo mekse i lepo je iso i slagao.mene jedino daske plase nekako mi deluju niske male neznam kako ce podnositi dubinu.mada ima i predpluznike.mozda se to samo meni i cini mozda je takav model pojma nemam dok kisa ne padne

a tih plugova imas po Krusevcu po ovim placevima poljo opreme koliko volis.Pojate,Kaonik i ostala sela tu okolo imas od masina sta voliš.bas sam video i tih plugova samo nisam za cene pitao,najverovatnije je prema stanju pluga
 
@Peshut

Ne plaši se dasaka na Rabe, zaista su nekako niske i malene ali bez ikakvih problema oru i 30cm duboko, više od toga se svakako rijetko ore ali mislim da ni dublje oranje ne bi bilo problem pošto pretplužnjaci skidaju dosta zemljišta.
 
Nazad
Vrh